Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 29. Apr 2024, 09:21:44
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Anksioznost, napadi panike, depresija  (Pročitano 921 puta)
15. Jun 2013, 00:52:44
Clan u razvoju

Zodijak
Pol
Poruke 41
Browser
Chrome 27.0.1453.110
Poštovani,
pronašla sam jedan link za koji vjerujem da može pomoći ljudima sa anksioznošću.

http://www.anksioznost.net/

Evo malog dijela sa stranice.

" Najvažniji saveti koje bi ste trebali primenjivati u lečenju anksioznosti jesu:

Nemojte bežati od svog straha! Sve što više bežite, strah će vas sve više sustizati!

Prihvatite sve svoje čudne senzacije i osećaje koje imate tokom anksioznosti. Nemojte se boriti protiv njih, jer tu bitku nećete dobiti. Prihvatite svoje simptome kao nešto što je prolazno.

Nemojte da se samosažaljevate! Nikad to nemojte da radite. Ako se samosažaljevate, probajte da analizirate zašto to radite i shvatite da vam je to veliki neprijatelj prilikom vašeg oporavka.

Prihvatite svoje opsesije, koje god da imate, i budite spremni da živite sa njima neko vreme. Nemojte da im se opirete i da se borite protiv opsesija, prepustite vremenu da odradi svoje. Vaše opsesije će proći tokom vremena.

Ako postoje neka konkretna mesta kojih se plašite, jer mislite će vam se tamo "desiti nešto", ili vas zadesiti napad panike - nemojte da zaobilazite ta mesta, već upravo treba da idete na ta mesta. Vaš oporavak se nalazi na tim mestima!

Nemojte da vas obeshrabri ako ste često neodlučni. Ovo je normalna pojava kod svih anksioznih ljudi. Shvatite da će i vaša neodlučnost proći čim budete bolje i čim vam se samopouzdanje poveća.

Nikad, ali nikad ne prihvatajte totalni poraz! Nikad nije kasno da date sebi još jednu šansu. Nemojte nikad odustajati!

Suočite se. Prihvatite. Prepustite se. Pustite da vreme odradi svoje. "
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Ne ostavljajte nista nedovrse

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 34745
OS
Windows 7
Browser
Chrome 27.0.1453.110
mob
Samsung 111111
Tema kao tema,je dobra.
Mada bih ja u startu od nje napravio dve.Depresija posebno,anksioznost i napadi panike posebno.
Sledeca stvar je to sto ta tema ovde tesko da moze da opstane,jer su ovo ozbiljnije stvari od onoga cime se mi ovde bavimo.
Tj mi vise pomazemo ljudima kao laici..Dajemo savete onima kojima je uginuo ljubimac,onima koje ostavi partner,onima koji imaju problem sa suprotnim polom...onima koji imaju neku vrstu problema ili nedoumicama sa drustvenim normama ili tako neceg slicnog.

Trenutno ne verujem da postoje osobe koje mogu pomoci ljudima koji pate od napada panike niti bilo kog oblika anksioznosti ni depresije.
Ovde postoji samo jedna osoba za koju znam da je psiholog i ko moze da posavetuje neku osobu sa navedenim problemima,mi ostali nismo iz te price.
A ljudima koji pate od ovih sranja samo jos fali da im mi idioti po ovom pitanju pomognemo.


IP sačuvana
social share
“Držite se svog osećanja ispravnosti, svoje unutrašnje etike, čak i kada je teško ili opasno, ili kada ljudi smatraju da ste čudni. Ta čudnovatost vas izdvaja!"

„Budite čovek po svaku cenu. Ako treba, platite koliko košta. Neka to bude najskuplja stvar u vašoj kući. Niko nema veće obaveze prema sebi nego da bude i ostane čovek."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Frankly, my dear, I don't give a damn.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 45679
OS
Windows XP
Browser
Opera 12.15
Pa ima nekoliko tema, gde su lepo obajsnjene neke stvari pa i od strane strucnijih na tu temu...

http://forum.burek.com/anksioznost-t81785.html

http://forum.burek.com/pobjedite-socijalne-fobije-t327140.topicseen.html

http://forum.burek.com/od-socijalnih-strahova-do-socijalne-fobije-t242734.msg3744726.html

Tako da, makar sto se tice recenog na tu temu nismo sakati.  Smile
IP sačuvana
social share



"Oni koji su vešti u borbi, ne obuzme ih bes. Oni koji su vešti u pobedi, ne obuzme ih strah.
 Zato mudri pobeđuju pre borbe, dok se neznalice bore da bi pobedili"
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 29. Apr 2024, 09:21:44
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.087 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.