Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Anketa: U zemljama tranzicije danas se ne živi bolje  (Pročitano 2619 puta)
21. Maj 2007, 14:21:15
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
mob
Apple iPhone SE 2020
Anketa: U zemljama tranzicije danas se ne živi bolje
Autor: Beta-Rojters | 20.05.2007 - 13:00

Većina stanovnika zemalja u tranziciji sa planske, državne ekonomije na tržišnu, kažu da danas ne žive bolje nego 1989, zaključak je danas objavljenog istraživanja. 
Studija "Život u tranziciji", koju su naručile Evropska banka za rekonstrukciju i razvoj (EBRD) i Svetska banka, predstavljena je danas u ruskom gradu Kazanju, na godišnjem sastanku EBRD-a.
U anketi je učestvovalo 29.000 ispitanika iz 29 zemalja.
Istraživanje je pokazalo da mladi imaju tendenciju da budu srećniji nego starije generacije, što potvrđuje uvrežena verovanja da je ukidanje komunizma najviše pogodilo penzionere naviknute na visoku državnu pomoć.
Ispitanici veruju i da je korupcija ostala gorući problem a ljudi danas imaju manje poverenja u vladu nego pre 1989.
"Samo 30 odsto anketiranih smatra da njihova porodica danas živi bolje nego 1989", navodi se u zaključcima ankete.
Naročito lošu ocenu današnjem životu u odnosu na period pre tranzicije dali su zbog drastičnog pada životnog standarda ispitanici u bivšim jugoslovenskim republikama.
"S druge strane, optimizam izbija iz rezultata. Na pitanje da li se slažu ili ne sa tvrdnjom da će deca koja su danas rođena imati bolji život nego njihova generacija, većina (54 odsto) ispitanika se složila, a samo 24 odsto se sa time ne slaže", piše u izveštaju.
Ujedno ima i više ljudi koji su izjavili da su zadovoljni životom od onih koji su nezadovoljni, što ukazuje na to da postoji oprezni optimizam.
"Rezultati istraživanja pokazuju da mnogi ljudi i dalje nisu ubeđeni u prednosti tržišta i demokratije", dodaje se u izveštaju.
Vodeći ekonomista EBRD-a Erik Berglof je istakao generacijske razlike, rekavši da je banka zabrinuta zbog loše političke situacije koja usporava reforme u nekim zemljama centralne i istočne Evrope, koje su ubrzano prešle na tržišnu ekonomiju i pristupile Evropskoj uniji.
"S jedne strane, kažu 'naša generacija je izgubila ali će naša deca imati bolji život'. Te generacije koje su na gubitku sada vode politiku. Prilično je teško upravljati u takvom političkom okruženju", kazao je Berglof agenciji Rojters. 


Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 12728
Zastava germany
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
mob
SonyEricsson k800i i D820
Anea ako mogu da dodam ovo,neznam dali je ok za temu ako nije ti brisi...

ISTRAŽIVANJE Financijska imovina 12 zemalja srednje i istočne Europe
Hrvatska kućanstva najimućnija u regiji
Autor Valentina WIESNER MIJIĆ
      
Među 12 analiziranih zemalja srednje i istočne Europe, prema visini financijskog bogatstva kućanstava prednjači Hrvatska čiji su stanovnici lani povećali svoje neto bogatstvo 26,7 posto, na 46 posto BDP-a. Usto, financijsko bogatstvo rast će nam stopom od 12 posto godišnje te ćemo ostati na čelu ljestvice najbogatijih u regiji u odnosu na BDP i 2009. godine!

Pokazali su to rezultati istraživanja financijskog ponašanja kućanstava u srednjoj i istočnoj Europi koje je Grupa UniCredit predstavila na EBRD-ovoj konferenciji u Kazanju, glavnom gradu Tatarstana.

– Unatoč sve većem zaduženju, financijska imovina hrvatskih građana lani se znatno povećala, zahvaljujući značajnoj ekspanziji alternativnih oblika štednje, potaknutih rastućim prinosom na tržištu dionica. S daljnjim razvojem hrvatskog tržišta kapitala, očekuje se da će se financijska imovina u ovoj godini povećati dodatnih 14,6 posto, s najvećim potencijalom rasta dugoročnih nositelja, posebno dobrovoljnih mirovinskih fondova – najavila je Debora Revoltella, glavna ekonomistica UniCredita za srednju i istočnu Europu.

No, na apsolutnoj razini najveći rast zabilježili su depoziti koji u ukupnoj imovini kućanstava imaju udio od 55 posto. Zahvaljujući uspješnoj turističkoj sezoni i rastu pozajmljivanja građana, oni su se povećali iznenađujućih 12,5 posto, no očekuje se da će sljedećih godina gubiti na privlačnosti.

Hrvatska je regionalni lider i u zaduženju i u ulaganjima stanovnika koja su povezana s pristupom tržištu kredita. Revoltella u sljedećim godinama najavljuje usporavanje trenda rasta kredita, zbog već postignutih visokih razina zaduženja, te smanjenje udjela potrošačkih kredita u korist stambenih i revolving kartičarskih kredita. Očekuje se da će stambeni krediti u regiji na godišnjoj razini rasti 22 posto. Tijekom sljedeće dvije godine usporit će se rast imovine građana, u prvoj godini 12,8 posto, a u drugoj 9,6 posto, što se donekle može pripisati smanjenju imovine zbog otplate duga umirovljenicima i isplatama iz Fonda hrvatskih branitelja.

– U Bugarskoj, Poljskoj te odnedavna i u Hrvatskoj pojavljuju se novi štedni tokovi koji pridonose akumulaciji bogatstva. Kućanstva ulažu na neto osnovi, kako u financijsko bogatstvo, tako i u nekretnine – zaključila je analitičarka.

http://www.vecernji.hr/home/manager/807219/index.do
IP sačuvana
social share
Diskutiere nicht mit Dummen, sie ziehen dich auf ihr Niveau und schlagen dich dort mit Erfahrung!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Manijak sa severa

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 5136
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.11
mob
Apple Iphone 5
Najnapredniji, a nisu u EU. Au nepravde Smile
Ja bih ipak da emigriram u Bulgariu. To je ipak EU.  Smile Smile
IP sačuvana
social share
"Srbin sam, rodjen u Hrvatskoj, imam grchki pasosh i gradjanin sam SAD. Mozda sam spijun?" - Predrag Stojakovic
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 12728
Zastava germany
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
mob
SonyEricsson k800i i D820
Najnapredniji, a nisu u EU. Au nepravde Smile
Ja bih ipak da emigriram u Bulgariu. To je ipak EU.  Smile Smile

Eh sada ti je sigurno lakse...nego cekaj to Bugarska vama uvela vize...?
IP sačuvana
social share
Diskutiere nicht mit Dummen, sie ziehen dich auf ihr Niveau und schlagen dich dort mit Erfahrung!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Manijak sa severa

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 5136
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.11
mob
Apple Iphone 5
Ne brini ti za nas. Ja znam da vi ne mozete da spavate zbog nas. Koliko ste psihicki zdrava nacija najbolje govori ona emisija na HRT-u gde ste satima zasedali i mozgali kako je to Marija Serifovic mogla da pobedi na onom Euro-Grandu.  Smile Izvini batice ali nas stvarno ne zanimate. Nimalo. U tom smislu nema reciprociteta. Mi imamo svoja posla, a vama bi bilo bolje da probate da udjete u tu EU jer kontam ipak ste razvijeni do bola, pa je sigurno za Evropu veliki gubitak sto vas nema pod svojim okriljem. Jos jednom, ne sekirajte se za nas, moze da vam pozli od tolikog nervgiranja.
I da, dobro rece Marija - Molitva. Molicemo se kao dobre komsije za vas. Smile Smile
IP sačuvana
social share
"Srbin sam, rodjen u Hrvatskoj, imam grchki pasosh i gradjanin sam SAD. Mozda sam spijun?" - Predrag Stojakovic
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 13134
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.6
Nije lako živeti u kifli, pa čak i ako je razvijena...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1544
Zastava Zagreb-Rijeka
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
Nije lako živeti u kifli, pa čak i ako je razvijena...
Smile
Nije, Miroslav ... nije. Naročito u prometu ...
Ponekad zavidim "krumpir-otisak" državama ... sve nadohvat ruke   Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Gušti su gušti.....

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1742
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
mob
SonyEricsson G 502
Citat
I da, dobro rece Marija - Molitva. Molicemo se kao dobre komsije za vas. Smile Smile
Citat

Samo nemojte da Tomislav Nikolić predvodi molitvu...Vidim da je i on bolesno opsjednut Hrvatskim gradovima Viroviticom,Karlovcem i Karlobagom,a s njim i velika većina Srba koja je glasovala za njega..Pa sad ti reci koje s čime opsjednut... Smile
IP sačuvana
social share
Potpuno legitimno u Kninu, Srbi bili na svojoj zemlji i rusili balvane na svojim ulicama, ne vidim u cemi je problem.....

Onako im samo kazu: pamet u glavu ili vam pustamo Srbe s lanca. (by shkorpion
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Manijak sa severa

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 5136
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.11
mob
Apple Iphone 5
Ja Tomu ne cuh vec dugo da pominje bilo sta vashe. Al zato vi se bavite nama cak i kad pricate o vremenskoj prognozi.  Smile
IP sačuvana
social share
"Srbin sam, rodjen u Hrvatskoj, imam grchki pasosh i gradjanin sam SAD. Mozda sam spijun?" - Predrag Stojakovic
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Jet set burekdzija


Србија

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 7739
Zastava Apatin
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
mob
Nokia 
Jos jedan off i pada katanac.
IP sačuvana
social share
Leeds United....Movin' On Up


“Jedan za sve – svi za jednoga” lozinka nasa “Smrt ili slavu”
Boze daj nam snage da stvorimo otadzbinu pravu.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.079 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.