Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Animirani film o despotu Stefanu  (Pročitano 7288 puta)
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 28351
Zastava
OS
Nepoznat
Browser
Chrome 11.0.696.71
mob
Nokia krntija
Interesantna istorijska licnost i drago mi je da snimaju film bas o njemu.  Smile

Ne samo što je interesantan, već, za mene a i mnoge druge, najznamenitiji Srbin svih vremena.

Veliki čovek u svakom smislu te reči. Šta god je radio, radio je sjajno.

Sjajan političar i državnik, borac i vojskovođa. Mecena umetnosti i sam književnik.

Reformator koji je uzdigao Srbiju iz totalne devastacije na zavidan nivo čak i pored te činjenice da je bio okružen izuzetno moćnim susedima koji su mogli u jednom dahu da unište sve ono što bi moglo da podseća na Srbiju.

Zemlja je cvetala na privrednom, ekonomskom, građevinskom, vojničkom i kulturnom planu.

Ubeđen sam da bi, da je živeo u nekom boljem trenutku i srećnijim okolnostima i da je poživeo duže, od Srbije napravio jednu od najbogatijih i najuređenijih država na planeti.

Fenomenalan čovek. Treba pravi čestiti film da se napravi o njemu, a ne crtani.
IP sačuvana
social share
onaj kome nije do drkanja bolje neka se bavi politikom
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
OS
Nepoznat
Browser
Mozilla Firefox 4.0.1
Interesantna istorijska licnost i drago mi je da snimaju film bas o njemu.  Smile

Ne samo što je interesantan, već, za mene a i mnoge druge, najznamenitiji Srbin svih vremena.

Veliki čovek u svakom smislu te reči. Šta god je radio, radio je sjajno.

Sjajan političar i državnik, borac i vojskovođa. Mecena umetnosti i sam književnik.

Reformator koji je uzdigao Srbiju iz totalne devastacije na zavidan nivo čak i pored te činjenice da je bio okružen izuzetno moćnim susedima koji su mogli u jednom dahu da unište sve ono što bi moglo da podseća na Srbiju.

Zemlja je cvetala na privrednom, ekonomskom, građevinskom, vojničkom i kulturnom planu.

Ubeđen sam da bi, da je živeo u nekom boljem trenutku i srećnijim okolnostima i da je poživeo duže, od Srbije napravio jednu od najbogatijih i najuređenijih država na planeti.

Fenomenalan čovek. Treba pravi čestiti film da se napravi o njemu, a ne crtani.

  Sažem se sa gore citiranim i mogu da dodam da je on bio čovek koji je između ostalih pripadao Viteškom redu Zmaja,nekoj vrsti udruženja viteza-hrišćana koji su se udruženi borili protiv Turaka.Broj članova je bio ograničen i bila je velika čast pripadati mi.A on je bio drugi na listi.To da je bio član se moglo videti i na njegovom grbu kome je kao i ostalima dodan zmaj.Beograd je po prvi put postao srpski grad zahvaljujući baš njemu.Što se same bitke kod Angore (1402) tiče,pa tu ne da je sa svojim oklopnicima bio dobar već se poslednji predao.Bajazita su ostavili svi,pa čak i anadolijski Turci i tu je stekao titulu despota zbog hrabrosti koju je pokazao.Zbog svega toga je osim titule od Tamerlana (unuka Džingis Kana) dobio i slobodan put do kuće.Tamerlan je ovo inače prokomentarisao od prilike ovim rečima : "Da su se ovako borili na Kosovu ne bi završili kao vazali"
  O Slovu Ljubve koje je napisao kad su mu sestru Oliveru kao ratni plen odveli u harem ne treba pisati.Ona govori sama za sebe.
  A ovde mi se koliko vidim nudi neka skraćena priča u kojoj od svega toga nema ničeg osim "holivudske priče"i viđenja od kog mi se digla kosa na glavi a koja se odnosi na to kako je "Bajazit čuvao Srbiju".Po ovom bi dakle trebao da budem srećan što su nas okupirali Turci na duži vremenski rok.
  Pozdravljam bilo kakav projekat i rad u svetu filma ali nekad je bolje ne raditi ništa ako se već ljudski ne može uraditi.Setimo se Šotrinog Boja na Kosovu i dragojevićevog Svetog Georgija.
 
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Why do me ?

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 55904
Zastava novi sad
OS
Nepoznat
Browser
Chrome 11.0.696.71
mob
Nokia 
Eto konacno i u Srbiji  Smile
IP sačuvana
social share



Wake Up - 2012 - The Revolution Has Begun
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 10425
OS
Nepoznat
Browser
Chrome 11.0.696.71
“Svi likovi su veoma kompleksni, a najveći izazov je bio odnos Stefana i Bajazita, jer su obojica izgubili očeve u Kosovskoj bici, s tim što je Bajazitu to možda i odgovaralo... Kasnije su oni imali odlične odnose, a Bajazit je bio čak zaštitnik Srbije, sa Oliverom, Stefanovom sestrom, koja mu je bila glavna žena. S druge strane, Stefan je jedva dočekao da se reši turskog vazalstva”, kaže Nikola.

Vau, pojma nisam imao.

Vidim nova prostranstva.   Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
OS
Nepoznat
Browser
Mozilla Firefox 4.0.1
  Eto,treba da smo srećni kad nas neko okupira i za početak kao zaštitnik otme i siluje sestru.Čovek verovatno ni sam ne zna šta je napisao i šta je hteo da kaže.Opet,ne bih se začudio i da zna ako ga finansira naša aktuelna vlast.U oba slučaja ga to ne opravdava.
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 10425
OS
Nepoznat
Browser
Chrome 11.0.696.71
Ovako ili onako svima je jasno da je Bajazit neprijatelj..

Samo je zanimljivije ako nije onaj klasicni "muahahaha" negativac.. nego da ima bar 2 sloja.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol
Poruke 427
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Nemojte da ste u startu negativni-sve što dečkonja reče za odnos Stefana i Bajazita i za položaj Olivere na njegovom dvoru je tačno.Uzmite Ćorovića a ima i odlična knjiga Željka Fajfrića Knez Lazar i despot Stefan gde sve lepo piše.
I ovo za domaće filmove o srednjem veku što reče je na mestu-Banović Strahinja je remek delo i jedan od naših najjačih filmova a Šotrin Boj na Kosovu velika sramota kao što ovde lepo piše:

CHETNIXPLOITATION

Jedino što je ovaj mladac lupio je da je Kristijan jednodimenzionalna ličnost.Ej bre,za Krisa tako nešto da kaže?

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
OS
Nepoznat
Browser
Mozilla Firefox 4.0.1
 
Citat
Ovako ili onako svima je jasno da je Bajazit neprijatelj..

  Izgleda da to ipak ne zna ili ne želi da zna čovek koji stoji iza svega ovoga jer po njemu je Bajazit čuvao Srbiju.Možda je po njemu i sačuvao,ko to može osim autora znati.
  Bajazit je za nas ipak bio nešto bolji od Blera,Klintona,Buša i svakog sledećeg koji bude došao na vlast.Stefan Lazarević je ratovao za njega ne zato što je hteo da pomogne zetu već zato što je kao vazal to morao.A otišao je tamo sa svojim oklopnicima (broj ljudi varira od istorijskog izvora) koji su formacijski po kvalitetu bili daleko iznad ostale vojske (prevedeno na današnje standarde,drugi su došli sa pešadijom a on sa tenkovima) i to samo pokazuje da Srbija ipak nije bila tako poražena posle Kosova kao što se smatra.Daleko od toga da je kod Angore bio nepobediv,mogao je njega Tamerlan da porazi ali Tamerlan (koji je priča za sebe) nije bio budala.Zarobio je Bajazita (koji je umro u kavezu posle tri dana jer ga je pokazivao svuda kao životinju),ostvario je svoj cilj a u slučaju nastavka bitke sa jedinim preostalim protivnikom mogao je da rizikuje samo uzaludne gubitke.
  Namerno sam uporedio Bajazita sa onim gore navedenim zločincima jer će uskoro i oni (ako već nisu) biti predstavljeni kao zaštitnici i čuvari Srba i Srbije a i njima će,baš kao i Bajazitu trebati naši vojnici i pomoć.
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 10425
OS
Nepoznat
Browser
Chrome 11.0.696.71
Vidicemo kad dodje film da li je ta Bajazitova osobina samo zanimljiva primjesa ili dominantna osobina i pretjerivanje.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.17
  Pa tu se slažem.Treba videti šta će ispasti od svega ovoga ali ne mogu da budem pozitivan kad vidim kako neko slučajno ili namerno lažira istoriju.Niti je Bajazit bio zaštitnik,niti mu je ovaj pomagao zato što je hteo a o Oliveri koju ovaj svrstava među glavne žene da i ne govorim.Bila je nesrećno biće koje je završilo kao ratni plen u haremu i nije bila ništa drugo od nekoliko stotina običnih robinja-konkubina koje su čekale svoj red.Sve mi ovo liči na (ne)namerno srozavanje još jednog perioda naše istorije i jednog izuzetnog državnika koji je spašavao sve što se spasti moglo.
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.084 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.