Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 21:00:13
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Analiza pesme  (Pročitano 1690 puta)
24. Dec 2006, 01:49:32
Poznata licnost


Zodijak
Pol
Poruke 4399
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Iako sam kompoziciju preslusao nekoliko puta, bojim se da nemam dovoljno intelektualnih i ljudskih kvalifikacija kako bih uspeo da dobijem odredjeni dojam. Naime, neke stvari mi nisu jasne, tako da je moje istinsko uzivanje u kompoziciji pomraceno mojom nemogucnoscu anticipacije pojedinih delova u pesmi. Kompozicija sadrzi neosporive vokalne i muzicke kvalitete, ali sto se tice literalne dimenzije, tu ne mogu povezati sve pesnicke slike. Dakle, sta mi nije jasno;)
U prvoj strofi lirski objekat istice u prvi plan konstataciju da je ona "bila u gradu drolja poslednja" za izabranika njenog srca. Takodje, spremna je na sve samo da bi bila pored volljene osobe.
Ali, takodje, u najznacajnijoj sekvenci kompozicije, lirski objekat nagalsava "da se sve okrece, pa tako i ona" i da je ne dotice to sto je njena voljena osoba podlegla sopstevnim slabostima i presla onu tanku crtu izmedju alokoholizma i narkomanije. Pokusava da naglasi stoicki stav i cvrstinu, kao i odredjenu zrelost sto se tice sigurnosti u ono sto zeli. Medjutim, takodje u glavnoj deonici kompozicije, lirski objekat takodje izrazava i nezadovoljstvo svojim ljubavnim zivotom, tj. iskazuje zal za nezaljubljenoscu i, podsvesno, shvatamo koliko je ona krhka i koliko je ustvari tanko sve ono sto "spolja" izgleda cvrsto.
E, ono sto je meni, kao slusaocu najzanimljivije, je zasto je tako divno bice, koje ume iskreno da voli i ciji lik odise setom, bilo "najveca drolja"? Takodje, ostaje nedorecen njen odnos po pitanju alkoholnih pica i tezih oblika opijata, pa bih zeleo da cujem Vase i impresije, tumacenja i poimanja ovog dragulja srpskog potskog stvaralastva.

Preuzeto sa konferencije Hattricka
« Poslednja izmena: 24. Dec 2006, 02:06:24 od koma32 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 12613
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.9
 Smile

 Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Divan jedan burek...ovaj

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 3217
Zastava Pale-RS/BiH
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.9
mob
SonyEricsson K700i
 Smile Smile ne mogu da ukopčam koja je pjesma u pitanju  Smile
IP sačuvana
social share


U slučju građanskog rata bežite avionima JAT-a
Pogledaj profil WWW GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Ponosni vlasnik samog sebe

Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 39829
Zastava Ovde sam negde
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.1
 Smile
IP sačuvana
social share
Kad vidis me na Bureku odma reci Alal vera 

Wc ne radi
Radovi u toku
Apiš me za Đoku
Smiley

Nije kriza,lakse nac litar ulja i kilu brasna neg pamet..
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


nije bitno sta je ucinjeno sa nama...

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 65
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.02
mob
Nokia 2100
jao da to nije ona debilna pesma gde neko zavija...uzas...mislim da se zove TI ili tako nesto...koma je,katastrofa pesma neverujem da bi to neko napisao a kamoli otpevao...  Smile
IP sačuvana
social share
nista je nesto...nesto je nista...ti si meni sve...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


OK...idemo dalje...

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 11512
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.1
 Smile
IP sačuvana
social share
Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Out of Space and Time

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 10499
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Aha Smile    Smile
IP sačuvana
social share
I like to pretend I'm alone. Completely alone. Maybe post-apocalypse or plague... Whatever. No-one left to act normal for. No need to hide who I really am. It would be... freeing.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 21:00:13
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.124 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.