Tema: Američki fudbal: NLS Liga  (Pročitano 6965 puta)

Poruke 10671
Zastava Novi Beograd
Mozilla Firefox 2.0.0.13;
Počinje NLS u američkom fudbalu

Timovi grupa “Sever” i “Jug” imaće čast da započnu novo takmičenje u američkom fudbalu u 2008. Nacionalna liga Srbije, novo ime za novi sistem takmičenja u 2008. počinje u Kraljevu, gde se u subotu sastaju domaći Royal Crownsi i Mladenovac Forestlandersi. Ostale četiri utakmice na programu su u nedelju, kada se sastaju Niš - Jagodina, Obrenovac - Novi Kneževac, Šabac - Inđija i derbi kola Požarevac - Čačak.

Ukupno, 18 timova će učestvovati u ovogodišnjem takmičenju, jedinoj kontaktnoj verziji američkog fudbala od ove godine, pa nadalje, pošto je Liga bez opreme, kojom je i započet ovaj sport u Srbiji, zvanično prestala da se odigrava pod pokroviteljstvom Saveza američkog fudbala Srbije.

Povratak u domaće takmičenje timova iz Kragujevca i Novog Sada, kao i nabavka opreme od strane Kraljeva, Jagodine, Mladenovca, Inđije, Niša, Čačka, Šapca i Novog Kneževca uzrok je reforme sistema takmičenja. Svi timovi se nalaze u jednoj ligi, ali najboljih osam iz prošle godine, koji se nalaze u grupi Centar, čine elitnu grupu iz koje će u plej-of otići pet od šest timova. Ostalih 10 timova, razvrstani u grupe Sever i Jug, će tražiti preostalo jedno mesto za plejof, odnosno mesto koje direktno vodi u grupu Centar u 2009. godini. U svim grupama se igra po jednokružnom sistemu, s tim što će svaki tim Severa i Juga odigrati po meč sa jednim protivnikom iz druge grupe.

Za Kraljevčane, ali i za njihovog protivnika i sve ostale timove grupa Sever i Jug osim Požarevca i Obrenovca, ovo će biti debitantska utakmica u ligi sa opremom. Najveći novajlija od svih je ekipa Grofova iz Novog Kneževca, ujedno i najmlađa ekipa u takmičenju, kojima je ovo prva takmičarska sezona u istoriji kluba.

Osim toga, Kraljevo se u takmičenje vraća nakog godine pauze i u prijateljskom meču protiv ekipe iz elitne grupe Centar, Pančeva, nisu prošli tako loše porazom od samo 7-0. Najveće pojačanje za ovu ekipu pred početak sezone stiglo je u vidu dva američka trenera, Džoša Hepnera i Toma Satazana.

“Imali smo vatreno krštenje u opremi prošle nedelje protiv ekipe iz Pančeva. Iako smo izgubili rezultatom 7-0, uvideli smo da smo se dobro spremili, a nadam se da ćemo primetne greške sa te utakmice u narednom periodu ispraviti”, kaže RB ovog tima Nemanja Ljubojević.

Utakmica se igra u subotu od 13 časova na stadionu Autotransporta u Kraljevu. U Nišu se igra narednog dana na pomoćnom terenu FK Radnički u Čairu sa početkom u 12:30, dok se ostali mečevi igraju od 14 časova. U Obrenovcu na stadionu OFK Zabrežje, u Požarevcu na Hipodromu, dok se meč Šabac Sharksa i Inđija Indiansa igra u Valjevu, na stadionu FK Budućnost, usled kazne neodigravanja tri meča u Šapcu iz prošle sezone.

Pre početka sezone, za prva dva mesta u grupama Sever i Jug, koje vode u mini plej-of četiri ekipe, gde će se pronaći najbolja ekipa i poslednji, šesti, učesnik plej-ofa, figuriraju Požarevac, Inđija i Šabac u jednoj i Niš, Čačak i Kraljevo u drugoj grupi.

Timovi grupe Centar svoju sezonu počeće nedelju dana kasnije, a tempo odigravanja će biti upravo takav - timovi Severa i Juga sa jedne i timovi Centra će igrati naizmenično, pa će svakog vikenda biti četiri ili pet utakmica. Najbrojnija liga do sada će biti i najbrže odigrana, jer će se celokupno takmičenje odigrati u 17 nedelja, sa finalom zakazanim za vikend 19/20. jula.

Kraljevo pobedilo Mladenovac 33:0
Uspeh se ne odlikuje znanjem niti snagom vec voljom koju posedujes.

Drama u Valjevu, Požarevac na čelu kolone

Sudeći po prvim utakmicama za ekipe Severa i Juga, ovogodišnja Nacionalna liga biće zanimljivija i neizvesnija nego što se mislilo. Outlawsi su u derbiju kola u Požarevcu pokazali da godina iskustva ipak nešto znači, savladavši goste iz Čačka, a Indiansi su, na dramatičan način, odneli pobedu sa neutralnog terena u Valjevu protiv ekipe Šabac Sharksa.

Šapčani su, kao zvanični domaćin u Valjevu, poveli sa 13-0 u prvom poluvremenu protiv Indiansa, ekipe sa kojom su i prošle godine delile grupu u SAFS Ligi, pobedivši ih oba puta. Ovoga puta, međutim, i pored relativno velikog vođstva, nisu uspeli da završe posao, jer je running back Indiansa, Ivan Prskalo, istrčao za tri touchdowna, time preokrenuvši rezultat na 13-20. Šabac je smanjio na 19-20, ali više nije poentirao; QB Indiansa Dejan Vujanić je nadoknadio slab dan touchdown pasom u poslednjoj četvrtini koji je osigurao prvu pobedu za ekipu iz Inđije u prvom kolu, kao i prvu pobedu nad ekipom Sharksa.

„Ovo je bila tvrda utakmica sa zanimljivim preokretom, odigrali smo kao tim i nismo odustajali i to je bilo presudno za našu pobedu", izjavio je Prskalo posle utakmice.

Iako najzanimljivija utakmica, derbi kola, ili se to mislilo pre odigravanja utakmice, se ipak igrao u Požarevcu, gde su Outlawsi previše lako savladali prošlogodišnje šampione SAFS Lige, Čačak Angel Warriorse. U debiju u ligi sa opremom, Angel Warriorsi su se loše proveli na požarevačkom Hipodromu -- rezultat na poluvremenu je bio 27-0 za domaće, sa jednim defanzivnim touchdownom i tri touchdowna trčanjem, Srđana Đorđića, Velimira Savića i Marka Banovića.

U drugom poluvremenu, Čačak je pokazao znake života, ili su Požarevljani popustili, pa je rezultat na kraju 37-22 za Outlawse, ekipu koja je rano izašla na čelo timova koji jure šesto plej-of mesto u ligi. Ne samo to, već su i pomalo srušili mit o mnogo jačoj grupi Jug, kako je delovalo po razdvajanju timova na dve grupe.

U prvoj utakmici kola, odigranoj u subotu, Kraljevo Royal Crownsi su se pobedom vratili u takmičenje nakog godine pauze. Mladenovac Forestlandersi nisu bili ozbiljan protivnik, zbog čega su poraženi 33-0, delom zbog velikih problema sa povređenim i odsutnim igračima, ali većim delom zbog manjeg kvaliteta u poređenju sa protivnikom.

Kraljevo je vodilo 13-0 na poluvremenu, touchdown trčanjima Nemanje Ljubojevića i Viktora Todorovića, a u nastavku, za razliku od Šapca, nastavilo da melje jakom odbranom i egzekucijom u napadu, ali i poenima iz odbrane. Safety Ljubodrag Anđelković vratio je jednu od presečenih lopti u end zoni i rešio utakmicu, pošto je tada već bilo 26-0.

Teže nije bilo ni Imperatorima na svom terenu, iako rezultat od 24-6 protiv Jagodine ne deluje toliko ubedljivo. Rezultat posle prve četvrtine glasio je 17-0, field goalom Miloša Panića i touchdown hvatanjima Nikole Miljkovića i Vladimira Rastovića na pasove Đorđa Malenovića. Do poslednje četvrtine, u igri sa dosta propusta i grešaka, niko nije uspeo da poentira, kada su Jagodinci konačno postigli šest poena, ali je to bilo sve od njih. Running back Dušan Đorđević istrčao je 55 jardi, pred najbrojnijom publikom kola, sa oko 1000 prisutnih u Nišu i postavio konačan rezultat.

Obrenovac Sky Thunders ni u drugoj sezoni nisu zabeležili pobedu, a čini se da im je najbolja šansa za to otišla. U prvom kolu igrali su sa debitantom u svim takmičenjima, Grofovima iz Novog Kneževca i izgubili 0-6 na vrlo deprimirajuć način po njih. Nerešen rezultat, bez poena, konačno je prekinut u poslednjoj četvrtini kada je free safety Milan Ilkić vratio presečen pas za touchdown i pobedu najmlađe ekipe u takmičenju.

Poruke 309
Kakvi su sve rezultati bili u prvom kolu, mozemo da ocekujemo zanimljivu sezonu.
Glasnik: "Ovo je ludilo!"
Ljubitelj Bureka: " Ludilo? OVO JE BUREK!"
...
Ljubitelj Bureka: "Burekdzije...tonight we dine in hell!!!!"

by 300

NLS - Centar: Trijumf Knightsa

Klek Knightsi, Kragujevac Wild Boarsi, Vukovi Beograd i Novi Sad Dukesi zabeležili su pobede u prvom kolu Nacionalne lige Srbije za grupu Centar. Posebno se izdvaja trijumf Knightsa, koji su u najzanimljivijoj utakmici kola, savladali Blue Dragonse iz Beograda 32-28.

Utakmica odigrana u Zrenjaninu, obilovala je preokretima u drugom poluvremenu. Od trenutka kada je Klek vodio 12-6, vođstvo se menjalo šest puta, od toga dva puta u poslednjih četiri minuta. Zmajevi su poveli 28-25, ali je WR Igor Vukoje uhvatio pobedonosni touchdown, svoj treći touchdown na utakmici. Poslednji napad beogradske ekipe završio se presečenom loptom.

Trener Blue Dragonsa, Wally English, debitovao je porazom, kao i novi QB ove ekipe, takođe Amerikanac, Alan Moskus, ali je ostavio odličan utisak i pored presečene lopte na kraju. Isto se ne može reći za najveće domaće pojačanje ekipe, Jovana Golušina, koji nije pronašao prostor za trčanje protiv odbrane Knightsa.

Wild Boarsi su u Pančevu prekinuli niz od sedam poraza iz prošle sezone, zabeleživši pobedu od 14-21. Svi poeni su postignuti u prvom poluvremenu. Wild Boarsi su pokazali mnogo bolju igru na početku meča i poveli sa 14 poena prednosti. I za Kragujevčane je debitovao američki igrač, QB Stan Bedwell i takođe pokazao da će biti pojačanje u novoj sezoni.

Prvi touchdown došao je pasom do Marko Radivojevića, a drugi vraćanjem blokiranog field goala Darka Cvetkovića. Nakon toga, Pančevci su zaigrali mnogo, mnogo bolje, pogotovo u napadu, što je rezultovalo sa dva touchdown pasa Ivana Kosanovića do Bratislava Bošnjaka. Prednost je pre poluvremena Wild Boarsima vratio Bedwell, što je bio i konačan rezultat, jer su obe ekipe bile mnogo slabije u nastavku.

Kragujevac bi možda i ranije rešio pitanje pobednika, da nije bilo velikog broja neshatljivo ispuštenih pasova, kao i velikog broja prekršaja, a Pančevo je poslednju priliku propustilo unutar dva minuta do kraja meča -- nadomak end zone, na 11 jardi, imali su četiri pokušaja, ali nisu uspeli da poentiraju.

U Vrbasu i Vršcu, gostujući Vukovi i Dukesi samleli su svoje protivnike. Sa prvim timom, Vukovi su slavili sa 62-0, a čak nisu postigli poene u poslednjoj četvrtini. Iako je postignuto 62 poena, poseban utisak ostavila je odbrana, u potpunosti zaustavivši protivničku ekipu.

Ni u Vršcu nije bilo drugačije, gde su Dukesi trijumfovali 46-13. Posle prva dva napada, većina startera je napustila igru, a na njihovom mestu su se našle novajlije.

odigrano je jos mnosto utamica...

[Edit by trstra: Svaka poruka cija je svrha iskljucivo reklama komercijalnih sadrzaja, drugih foruma, drugih sajtova krsi Pravilnik Burek Foruma, i bice cenzurisana i reciklirana.]
« Poslednja izmena: 18. Maj 2008, 23:08:38 od trstra »

Mladenovac Forestlanders   0-4     0-1     0-3           -56

« Poslednja izmena: 21. Maj 2008, 09:42:12 od chupacabra »

Poruke 244
Nokia n73
Datum Vreme Stadion Grupa Parovi Rezultat
29.03. 13:00 Autotransport Jug Kraljevo Royal Crowns - Mladenovac Forestlanders 33:0
30.03. 12:30 FK Radnički Jug Niš Imperatori - Jagodina Strawberry Celts 24:6
30.03. 14:00 OFK Zabrežje Sever Obrenovac Sky Thunders - Novi Kneževac Grofovi 0:6
30.03. 14:00 FK "Budućnost" (Valjevo) Sever Šabac Sharks - Inđija Indians 19:26
30.03. 14:00 Hipodrom S-J Požarevac Outlaws - Čačak Angel Warriors 37:22

6.04. 14:00 SC Mladost Centar Pančevo Panthers - Kragujevac Wild Boars 14:21
6.04. 14:00 Vojni Stadion, Zrenjanin Centar Klek Knights - Beograd Blue Dragons 32:28
6.04. 14:00 Gradski stadion Centar Vrbas Hunters - Vukovi Beograd 0:62
6.04. 15:00 Gradski stadion Centar Vršac - Novi Sad Dukes 13:46

12.04. 13:00 FK Bip Jug Čačak Angel Warriors - Niš Imperatori 24:19
13.04. 12:00 Put Jug Jagodina Strawberry Celts - Kraljevo Royal Crowns 19:74
13.04. 15:00 FK Obilić Sever Novi Kneževac Grofovi - Šabac Sharks 0:40
13.04. 15:00 Hipodrom Sever Požarevac Outlaws - Obrenovac Sky Thunders 54:0
13.04. 15:00 OŠ Jovan Popović S-J Inđija Indians - Mladenovac Forestlanders 28:14

19.04. 16:00 FK Slavija Centar Novi Sad Dukes - Pančevo Panthers 22:8
20.04. 13:00 Čika Dača Centar Kragujevac Wild Boars - Klek Knights 20:13
20.04. 13:30 Ada Ciganlija Centar Beograd Blue Dragons - Vrbas Hunters 40:6
20.04. 18:00 Ada Ciganlija Centar Vukovi Beograd - Vršac 63:6

26.04. 13:00 Autotransport Jug Kraljevo Royal Crowns - Čačak Angel Warriors 6:0
S-J Niš Imperatori - Obrenovac Sky Thunders 35:0
26.04. 13:30 OŠ "Jovan Popović" Sever Inđija Indians - Novi Kneževac Grofovi 28:7
28.04. 15:00 Gradski stadion Sever Šabac Sharks - Požarevac Outlaws 0:18
03.05. 16:00 OŠ Momčilo Živojinovič Jug Mladenovac Forestlanders - Jagodina Strawberry Celts 9:12

03.05. 16:00 Gradski stadion Centar Vršac - Vrbas Hunters 0:62
04.05. 12:30 SC Mladost Centar Pančevo Panthers - Vukovi Beograd 26:20
04.05. 13:00 FK Sušica Centar Kragujevac Wild Boars - Beograd Blue Dragons 20:12
04.05. 15:00 Vojni Stadion (Zrenjanin) Centar Klek Knights - Novi Sad Dukes 27:35

Smile

Klub Američkog fudbala Čačak Angel voriors pobedio je u subotu, 10. maja, pred oko 200 gledalaca Mladenovac Forestlenders sa 24:18. Rezultati četvrtina: 0:0, 16:0, 0:6, 8:12.

Kretanje rezultata: 8:0 Zlatanović, tračanje 5 jardi, Tanović za 2, 16:0 Tanović, hvatanje 35 jardi, Tanović 2, 16:6, Blagojević trčanje 1 jarda, 24:6 Jevremović, hvatanje 25 jardi, Tanović za 2, 24:12 Kostić, trčanje 45 jardi i 24:18 Kostić, hvatanje 25 jardi.

U nacionalnoj ligi Srbije, divizija „jug“ vodi Rojal krauns iz Kraljeva, slede Aengel voriorsi iz Čačka, imperatori iz Niša i Keltsi iz Jagodine, dok su „Šumadinci“ poslednji bez pobede