Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Američki bankarski sistem - balon koji će da pukne ...  (Pročitano 15282 puta)
18. Mar 2008, 22:28:53
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.26
   zashto je dolar u konstantnom padu ? zashto su akcije akcije jedne od najvecih banaka Wall Street-a (Bear Stearns) pale sa 70$ na 2$ za nedelju dana . zashto je amerika pred depresijom vecom od one iz 20-ih godina proshlog veka  ...  Smile


 veoma jednostavno : americhki (u stvari jevrejski  Smile ) bankarski sistem je zasnovan na vrlo jednostavnom sistemu davanja kredita - da ne kazem prevari  Smile :

korak 1. : americhkoj vladi je potreban novac . umesto da odshtampa 100 miliona $ (kako je radio nash blesavi sloba  Smile ) , ona odshtampa obveznice od 100 miliona $ koje proda nekoj od glavnih banaka u new (jew) yorku ...  Smile

korak 2.: rechena banka iskoristi pomenute obveznice kao da su pravi novac  Smile . odnosno , zadrzi 10 % njih (obavezna rezerva ) , a za ostalih 90 miliona proda svoje obveznice nekoj drugoj (opet jevrejskoj  Smile ) banci . tako sad vec imamo 100+90=190 miliona u opticaju ...

korak 3. : druga banka sad uradi slichno - zadrzi 10 % obveznica prve banke tj 9 miliona $ ,a za  ostalih 81 miliona izdaje svoje obveznice ...


.... i tako redom ... 100 + 90 + 81 +72.9 .....  krajnji rezultat je da se od pochetnih 100 miliona stvori josh nekoliko stotina miliona virtuelnog novca ....

 naravno  Smile : sve je to lepo , banke koriste taj virtuelni novac da kupujku i prodaju realna dobra - dok se sluchajno ne desi da neka od njih ne moze da isplati svoje obveznice (iz bilo kog razloga) .  Smile

 tada nastupa efekat domina - a to je upravo ono shto sad imamo na sceni - usled krize na trzishtu nekretnina , banke koje su davale kredite za recimo kupovine stanova su ostale bez novca ,a u vlasnishtvu stanova koje ne mogu da prodaju - ili mogu da ih prodaju po nizoj ceni . usled toga - njihove obveznice postaju nelikvidne i ....  kula od karata pochinje da se rushi ...


 
 
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija


In the Beginning was the Command Line

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 6758
Zastava Novi Sad
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.12;
mob
Samsung Galaxy IIs
Ima skoro 30 godina. Od kada sam čuo prvi put za SAD, čuo sam i
priče kao "samo što ne propadne"...
IP sačuvana
social share
Vi mora da ste od baba culi o kuratosti Rusa, cim ih ne vadite iz usta...

Sumnjivo je to...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Nemam ništa, al' za Srpsku dajem sve!

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 10242
Zastava Pale - Republika Srpska
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.12
mob
Samsung S7220
Ima skoro 30 godina. Od kada sam čuo prvi put za SAD, čuo sam i
priče kao "samo što ne propadne"...
  Smile

hehe Ja sam skoro cuo da im predstoji mali ekonomski pad... koji moze da izazove... bla bla
IP sačuvana
social share


Svi kalendari drevnog naroda Maja završavaju se za dvije i po godine, kao da svijeta posle toga neće ni biti...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


De profundis clamavi ad te,Domine!

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 2727
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Ima skoro 30 godina. Od kada sam čuo prvi put za SAD, čuo sam i
priče kao "samo što ne propadne"...
Naravno da neće propasti i to iz više razloga.Medjutim,činjenica je,nezavisno od toga što odredjene strukture unutar planetarnog finansijskog sistema nikad "neće dozvoliti" propast dolara,da je on odavno odvojen od zlatne,realne podloge(da im je čak to i bio cilj) i da u suštini predstavlja bezvredan papir.Dovoljno je pratiti genezu dolara kroz njegovu istoriju(Izgled papirne novčanice),pročitati šta je tačno pisalo na njoj pa da svakome iole pametnom čoveku budu jasne neke stvari.Medjutim ,planira se koliko sam obavešten(ne znači da su te informacije 100% tačne)stvaranja u doglednoj budučnosti monete "Amero",koja će pratiti stvaranje odredjene političke unije izmedju SAD,Meksika i još nekih latino zemalja koje inkliniraju SAD-a.To je ,ako sam dobro informisan izašlo iz usta jednog člana Rotšild familije.
IP sačuvana
social share
 

Православна вера наша;она је богатство наше,она род,она венац,она похвала.Нећемо те се одрећи љубљено Православље,нећемо те издати веро од отаца нам предана,нећемо одступити од тебе мајко побожности.У теби смо рођени и у теби живимо.У теби ћемо се и упокојити а ако време позове и хиљаду пута за тебе ћемо умрети.
               (блажени Јосиф Вријеније)

Non praevalebunt, non praevalebunt portaе inferni!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 21103
Zastava Ту негде...
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.21
Citat
Medjutim ,planira se koliko sam obavešten(ne znači da su te informacije 100% tačne)stvaranja u doglednoj budučnosti monete "Amero",koja će pratiti stvaranje odredjene političke unije izmedju SAD,Meksika i još nekih latino zemalja koje inkliniraju SAD-a.

То се још од ко зна кад планира, па ништа од тога.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


De profundis clamavi ad te,Domine!

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 2727
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Citat
Medjutim ,planira se koliko sam obavešten(ne znači da su te informacije 100% tačne)stvaranja u doglednoj budučnosti monete "Amero",koja će pratiti stvaranje odredjene političke unije izmedju SAD,Meksika i još nekih latino zemalja koje inkliniraju SAD-a.

То се још од ко зна кад планира, па ништа од тога.
Interesantno...mislio sam da je to novijeg datuma. Reci mi kad si čuo za taj plan ili gde si pročitao,baš me interesuje!? Smile
IP sačuvana
social share
 

Православна вера наша;она је богатство наше,она род,она венац,она похвала.Нећемо те се одрећи љубљено Православље,нећемо те издати веро од отаца нам предана,нећемо одступити од тебе мајко побожности.У теби смо рођени и у теби живимо.У теби ћемо се и упокојити а ако време позове и хиљаду пута за тебе ћемо умрети.
               (блажени Јосиф Вријеније)

Non praevalebunt, non praevalebunt portaе inferni!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Hronicar svakodnevice


Zodijak
Pol
Poruke 618
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.12
ma daj Ameri da puknu,njh samo moze El-Njino da unisti Smile
IP sačuvana
social share
__
                                  /  /
                          ____/  /_
                         /  /  /   /  /_
                        /  ~   ~    \  \ 
                        \                 /
                         \               /
                          =======
                           zdravo Smiley
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Gom Džabar

Zodijak Cancer
Pol
Poruke 22683
OS
Windows Vista
Browser
Internet Explorer 7.0
Ameri polako pucaju. Implodirace iznutra. Sledeci predsednik ce da bude sa Juga! Smile
IP sačuvana
social share
Србочетничко комунистички фашиста.

Koљем по кућамa.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol Žena
Poruke 1223
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
Apple iPhone 5
Dolar nije "virtuelni novac" sve dok se za njega mogu kupovati stvari iz SAD,
odnosno sve dok inflacija nije visoka. Pošto je inflacija trenutno 4% godišnje, to ne prevazilazi istorijske okvire, tolika je bila i 1991.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke 1086
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.12
Ameri polako pucaju. Implodirace iznutra. Sledeci predsednik ce da bude sa Juga! Smile

Svi ovi koji prizeljkuju kraj Amerike zaboravljaju jednu jako bitnu cinjenicu - u Americi je najveca akumulacija kapitala u svetu. Sve sto moze da se desi u takvom sistemu je da dodje do recesija i kada cene padnu na realniji nivo - da berza opet poleti nagore. Svaka berza i svaka ekonomija mora da prodje kroz recesije i balone, to je normalno. Ono sto Ameriku cini jakom je neverovatan broj jako bogatih ljudi/fondova sa gomilom kapitala.
IP sačuvana
social share
Profil glasaca Tome Nikolica: 27% osnovna skola (citaj nepismeno), 17% zanatske skole, 45% srednja skola, samo 11% visa skola ili fakultet.

Zakljucak: Ako ume da procita sta pise na glasackom listicu - dobar je.
(Izvor: CESIDovo istrazivanje za predsednicke izbore 2008, strana 9, videti na CESIDovom sajtu)
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.078 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.