Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 ... 197 198 200 201 ... 255
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Americki predsednicki izbori - Tramp iz in da Haus  (Pročitano 316738 puta)
Superstar foruma


Americki patriota

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 75692
Zastava
mob
I-mate 30 Pro
ja mislim da ce biti iznenadjenja po tom pitanju i to velikih...
IP sačuvana
social share
ni bog ne prasta sve...

celavi oces cokoladicu...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
mob
Apple iPhone SE 2020
TRAMPOV GOVOR O STANJU NACIJE "Naša vojska najmoćnija na svetu, Amerika pobeđuje svaki dan, MENJAMO PRISTUP RATOVANJU"
06.02.2019. 08:06
Donald Tramp, stanje nacijeFoto: Tanjug/AP
Američki predsednik Donald Tramp, u govoru o stanju nacije, istakao je da je privreda zemlje na zavidnom nivou, vojska najmoćnija na svetu i da Amerika pobeđuje svaki dan.

Tramp je u svom godišnjem obraćanju Kongresu ponovio razloge zbog kojih je Amerika donela odluku da istupi iz Sporazuma o raketama malog i srednjeg dometa optuživši Rusiju za kršenje odredbe tog dokumenta, ali i dodao da bi u budućnosti mogao biti sklopljen novi sporazum za kontrolu naoružanja, koji bi obuhvatio i druge zemlje.

SAD Stanje nacije
- Pre više decenija SAD su sklopile sporazum sa Rusijom po kojem smo pristali da ograničimo i smanjimo naše raketne mogućnosti. Dok smo mi u potpunosti poštovali sporazum, Rusija ga je više puta prekršila - izjavio je Tramp.

Upravo to je i bio razlog izlaska SAD iz sporazuma, naglasio je on.

Po njegovim rečima, jedna od učesnica novog sporazuma mogla bi biti i Kina.

Tramp je u svom obraćanju istakao i da će Amerika promeniti pristup ratovanju, te da velike zemlje više neće učestvovati u beskonačnim ratovima.

- Tokom 20. veka Amerika je transformirala svetsku nauku, redefinirala srednju klasu i nema nikoga nigde na planeti ko se može naticati s Amerikom. Sada hrabro moramo zakoračiti u sledeći nastavak naše velike američke avanture i moramo kreirati novi životni standard za 21. vek, nadohvat ruke nam je, možemo učiniti naše zajednice sigurnijima, porodice jačima, veru dubljom, a našu srednju klasu većom i bogatijom nego ikada. Ali moramo odbaciti politiku osvete, otpora i odmazde i posvetiti se opštem dobru i sklapanju kompromisa. Zajedno možemo slomiti decenije političkih prepucavanja, premostiti sve podele, sagraditi nove saveze, pronaći nova rešenja. Odluka je na nama, moramo odabrati između napretka i destrukcije - rekao je Tramp koji se zatim pohvalio pozitivnim ekonomskim pokazateljima koje je pripisao vlastitoj vladavini.

Predsednik SAD je izjavio da „glupi ratovi“ i partijske istrage mogu omesti ekonomsko čudo u državi.

Pohvalio se da je članice NATO-a naterao na izdvajanje više novca na obranu. Konačno, rekao je.

- Naši prijatelji iz NATO-a su nas godinama vrlo nepošteno tretirali, ali sada smo osigurali više od 100 milijardi dolara povećanja u potrošnji na odbranu, kažu da je to moguće - rekao je.

Novi trgovinski sporazum sa Kinom, odnosi sa Severnom Korejom

Tramp je, govoreći o međunarodnim odnosima, ponovio da će raditi na novom trgovinskim sporazumu sa Kinom, ali i na odnosima sa Severnom Korejom, a u vezi s tim je najavio drugi sastanak sa severnokorejskim liderom Kim DŽong Unom 27-28. februara u Vijetnamu.

Ponovio je podršku Sjedinjenih Država samoproglašenom predsedniku Venecuele, Huanu Guaidou, poručujući da SAD stoje uz "venecuelanski narod u njihovoj plemenitoj borbi za slobodu".

Takođe, optužio je i Nikolasa Madura i njegovu "socijalističku politiku" za pretvaranje "nekad najbogatije države na kontinentu" u državu u stanju "potpunog siromaštva i očaja".

- Mi u SAD-u smo šokirani novim pozivima da usvojimo socijalizam u našoj državi. Amerika je sazidana na slobodi i nezavisnosti, a ne na prisili države, njenoj dominaciji nad građanima i kontroli. Rođeni smo slobodni, slobodni ćemo i ostati!Večeras obnavljamo našu odlučnost da Amerika nikada neće biti socijalistička država - rekao je.

Spomenuo je i Bliski istok, pohvalivši se da je ispunio obećanje o prebacivanju američke ambasade u Izraelu iz Tel Aviva u Jerusalim. Osvrćući se na američku vojnu prisutnost u Iraku i Avganistanu rekao je da "velike nacije ne vode beskrajne ratove" i da je najavio povratak vojnika iz Sirije, a potvrdio je i da Amerikanci vode pregovore sa talibanima o miru u Avganistanu.

- Ne znamo hoćemo li postići sporazum, ali znamo da je došao trenutak da barem pokušamo, a i druga strana to želi. Vreme je.

U svom godišnjem govoru o stanju nacije u Kongresu, koji je trajao 82 minuta, Tramp je istakao da je zadovoljan stanjem nacije, ali je više puta pozvao na jedinstvo u radu na ključnim pitanjima - zaštiti radnih mesta, smanjenju cene zdravstvene zaštite i lekova.

- Moramo da odbacimo politiku osvete, otpora i kažnjavanja - i da prihvatimo ogroman potencijal saradnje, kompromisa i opšteg dobra. Zajedno, možemo da prekinemo decenije političkog ćorsokaka - poručio je on.

"Želim da ljudi dolaze u Ameriku, ali legalno"

Ponovio je da je će napraviti zid na granici sa Meksikom, koji, napominje, neće biti običan betonski zid, nego moderna providna čelicna barijera.

- Sada republikanci i demokrate moraju da udruže snage i da se suoče sa velikom nacionalnom krizom. Kongres ima 10 dana da usvoji zakon koji će obezbediti finansiranje vlade, zaštititi našu domovinu i osigurati južnu granicu. Sada je vreme da Kongres pokaže da je Amerika posvećena tome da se stane na put ilegalnoj imigraciji, i da bezobzirne kojote, kartele, dilere droge i trgovce ljudima ostavi bez posla - izjavio je Tramp.

Istovremeno, on je rekao da su legalni migranti bogatstvo američke nacije i da jačaju društvo na bezbroj načina.

- Želim da ljudi dolaze u našu zemlju, ali moraju da ulaze legalno - poručio je američki predsednik.

Američka privreda raste

Osvrnuo se i na stanje u američkoj ekonomiji, koje je, prema njegovoj oceni, snažno, budući da je u poslednjih godinu dana zaposleno 5,3 miliona ljudi, da su plate svima povećane, a da privreda Amerika raste dvostruko brže nego kada je preuzeo funkciju.

- Nezaposlenost je na najnižem nivou u poslednjih pola veka - rekao je Tramp i naveo da najviše ljudi u američkoj istoriji sada ima posao - 157 miliona.

- Posle 24 meseca ubrzanog napretka, naša privreda je na zavidnom nivou, naša vojska najmoćnija na svetu, Amerika pobeđuje svaki dan. Članovi Kongresa: stanje naše nacije je snažno! Naša zemlja je živa, a naša ekonomija cveta kao nikada pre! - kaže predsednik SAD.

Radi se o drugom govoru o stanju nacije Donalda Trumpa, ali je to prvi govor pred podeljenim Kongresom, gde republikanci imaju većinu u Senatu a demokrati u Predstavničkom domu. Tramp je govorio pred najraznolikijim Kongresom u istoriji: u njemu je sada 127 žena i više od 50 afroameričkih zastupnika.

"Srećan rođendan"

Pozdravio je i jednog od preživjelih iz Pitsburha, Džudu Sameta, koji je takođe preživio i nacistički koncentracioni logor, a igrom slučaja u utorak je slavio 81. rođendan pa su mu svi prisutni u Kongresu otpevali "Srećan rođendan", dok je Tramp u par navrata mahnuo rukama poput dirigenta.

- Meni sigurno ne bi pevali - našalio se nakon toga Tramp.

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Americki patriota

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 75692
Zastava
mob
I-mate 30 Pro
IP sačuvana
social share
ni bog ne prasta sve...

celavi oces cokoladicu...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
mob
Apple iPhone SE 2020
TRAMPOV BIVŠI ADVOKAT U STRAHU: Ako on izgubi, neće biti mirnog preuzimanja
Tanjug | 28. februar 2019. 11:26 | Komentara: 0

Koen, koji je ranije izjavljivao da bi "popio metak" za Trampa, kaže da je njegova bojazan oko 2020. godine jedan od glavnih razloga što je odlučio da svedoči

Ukoliko predsednik SAD Donald Tramp izgubi na izborima 2020. godine, njegov naslednik neće moći da mirno preuzme kontrolu nad Belom kućom, izjavio je Trampov bivši lični advokat Majkl Koen.

"Znajući svoje iskustvo sa Trampom, plašim se da, ukoliko izgubi na izborima 2020. godine, neće doći do mirnog prenosa vlasti", rekao je Koen u svedočenju pred Nadzornim komitetom Predstavničkog doma američkog Kongresa, prenosi Rojters.

Koen, koji je ranije izjavljivao da bi "popio metak" za Trampa, kaže da je njegova bojazan oko 2020. godine jedan od glavnih razloga što je odlučio da svedoči, navodi Rojters.

Kako kaže, priznao je svoje greške i posvedočio o njima javno i pod zakletvom.

"Radio sam stvari i delovao sam nepropisno, ponekad na volju Trampa. Slepo sam pratio njegove zahteve. Moja lojalnost prema njemu koštala me svega - sreće moje porodice, moje dozvole za bavljenjem pravom, moje kompanije, mog životnog dostignuća, moje časti, ugleda, a uskoro i moje slobode. Neću sedeti i ćutati i dozvoliti mu da isto uradi našoj zemlji", rekao je Koen.



Izvor: Novosti
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Americki patriota

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 75692
Zastava
mob
I-mate 30 Pro
podrzavamo takav razvoj situacije ...
IP sačuvana
social share
ni bog ne prasta sve...

celavi oces cokoladicu...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Americki patriota

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 75692
Zastava
mob
I-mate 30 Pro
Citat
Saudi Arabia’s crude oil exports to US are falling sharply, with shipments so far this month at just 1.6 million barrels, according to data compiled by Bloomberg, versus 5.75 million barrels a year ago
IP sačuvana
social share
ni bog ne prasta sve...

celavi oces cokoladicu...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1209
zna se ko vlada amerikom. oni sto im stampaju novac.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 23083
Ma da.
Stamparija
IP sačuvana
social share
Prebrodićemo mi sve jade,
više se nećemo jadati,
ostvarićemo mi sve nade,
više se nećemo nadati.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Kad si u Rimu ponašaj se kao Rimljanin

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 20540
Zastava
Brat! Objektivnost pre političke agende.

IP sačuvana
social share
Da li i u političkoj sferi postoji kolonijalno potčinjavanje? Nekome se može i to pričiniti. Ali, kada Šreder ili Bler savetuju vladu, to nikako nije čin najcrnjeg ponižavanja nacije i ruganje žrtvama iz 1999. To nije ni tragična slika države koja je izgubila svako samopoštovanje. Ne, to je manifestacija mudrosti, dubokog političkog uvida i afirmacija realpolitike kakva nije viđena još od vremena kneza Miloša. Srbija je, nema sumnje, na pravom putu.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1209
Brat! Objektivnost pre političke agende.



Stjuart je jevrejin.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 197 198 200 201 ... 255
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.075 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.