Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 21:56:09
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 3 4 ... 15
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Ameri ulazu u Srbiju!  (Pročitano 21177 puta)
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 41879
Zastava Рума, Србија
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.14
@Шкорпи
Ако буде тако ко што ти кажеш - супер! Нагледамо се усраних приватизација, и то не малих фирми, него великих. Ако неко успе да се одупре тој корупцији, а ти кажеш да су амери већ уходани за то, онда одлично! Направити регулативу, пустити их да раде у тим оквирима и терај даље, има проблема за решавање.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 12298
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.14
mob
Nokia 6230
@Шкорпи
Ако буде тако ко што ти кажеш - супер! Нагледамо се усраних приватизација, и то не малих фирми, него великих. Ако неко успе да се одупре тој корупцији, а ти кажеш да су амери већ уходани за то, онда одлично! Направити регулативу, пустити их да раде у тим оквирима и терај даље, има проблема за решавање.
nemam ja dileme. I rusi su u pancevu odradili dobru stvar. Zasto da propadnu stotine hiljade seljaka sa djubrivom, da bi azotara drzala par hiljada vise zapsolenih? Zasto da propadnu plasticari, da bi hip drzao 2000 ljudi vise. Da mi kenjaju na tv prava radnika koji nikada nisu radili? To su velike industrije od kojih zavisi hleb stotina hiljada domacinstava.
Ovde se radi, ovde se placa porez, drzava i ljudi mogu imati samo koristi. Nece ni jedan koji zna da radi propasti. Takvi su svuda potrebni. zapamti.
Amer nece svoju rodjenu majku zaposliti ako ne zna da radi posao.
jedino sto rece letac, suvise lepo zvuci. Smile
IP sačuvana
social share
Srbin je lud, Srbin je proklet. Jednom ga ubi, on hoce opet!!! :  Bora Corba.
Ne kradite. Vlast ne voli konkurenciju shkorpi
Trudnice,ja znam kako vam je Toma Nikolic
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.3
sta kazem(o) na ovo?
ne kazem nista.ja cekam dela i ucinak,a ne jos obecanja i predvidjanja.kada dodju ovde,kada urade nesto konkretno,makar sa jednom od navedenih firmi,e,onda cu nesto da kazem.
@Emptyclip je ovim sve rekao.
Ко год долази да купи нешто овде представља и наду а и ризик.
tako da-da vidim prvo dela,pa cu onda da kazem sta mislim.
doduse,bio bih srecniji da se radi o nekoj kompaniji iz Evrope,takodje iz neke od mocnih i radno-disciplinovanih zemalja(a ima ih u Evropi dosta),nego o amerima,al,aj,bolje ista nego nista.sve je bolje od propadanja i tracenja obrazovanih ljudi i potencijala.
na te pare ako uvedu samo pravljenje solarnih folija od bakra i telura ima da budes bogat.
@Skorpi,pusti sad tvog Obongu i Gora.ima Srbija daleko vaznije i gore probleme od globalnog zagrevanja,zagadjenosti,umiranja ptica u Juznoj Americi i slicnog...
ne shvati me pogresno,i meni je zao sto se planeta zagadila,kao i to sto jedemo hemikalije umesto hrane,ali,brate,imamo mi milion gorih problema.a nek se i drugi malo pozabave time.
« Poslednja izmena: 14. Okt 2009, 17:09:51 od hkj »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 12298
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.14
mob
Nokia 6230
Ja sam gledao na nekoliko sajtova rasprodaju njihove opreme za laboratorije.
Ako bi neko nasim naucnim istitutima kupio 'second hand' opremu koja je u stvari nova, mislim da bi ljudi mislili da lete u svemir.
Ne mozes da se nadas nekim ulaganjima u industriju iz zapadne evrope, jer su ljudi siti mrznje sa kojom ih docekuju. Kaubojima se jebe sta ti o njima mislis.Oni su na to navikli. Njima ako kazes lepu rec, a ne opsujes salju te na psihijatriji.
Gledaj Kinu. Komunisticka partija na vlasti. Kaze seljak proizvodjac, nema nikakve stege da prodaje robu kome hoce i gde hoce.
Ali Kinezi nisu zapostavili nauku. Kupi hibrid od amera, napravi ga boljim i onda on prodaje. Gledas njihove proizvode od agrara. Po malim varosicama razvili cuda. Prave svasta. Ali sve je potkrepljeno naucnim institutima, koji pomno to analiziraju i prate.

Ali ovde je rec o starteskoj industriji. Hajde videcemo. ne bi to bilo ni najmanje lose po nas.
Voleo bih da neverne tome vide u Pancevu kako rusi i ameri rade ko braca za profit.
« Poslednja izmena: 14. Okt 2009, 17:33:10 od shkorpion »
IP sačuvana
social share
Srbin je lud, Srbin je proklet. Jednom ga ubi, on hoce opet!!! :  Bora Corba.
Ne kradite. Vlast ne voli konkurenciju shkorpi
Trudnice,ja znam kako vam je Toma Nikolic
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Question everything.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 5329
Zastava Beograd
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.5.3
Ja sam gledao na nekoliko sajtova rasprodaju njihove opreme za laboratorije.
Ako bi neko nasim naucnim istitutima kupio 'second hand' opremu koja je u stvari nova, mislim da bi ljudi mislili da lete u svemir.

Наши научни институти су сасвим пристојно снабдевени апаратрима и опремом...која скупља прашину јер нико не уме да ради на њима, а и они што умеју, врло често су само приучени мајстори. Проблем је што не постоје никакви програми трансфера знања и умећа, нема курсева обуке, руководиоце у науци боли брига као уосталом и свуда у држави, негативна селекција на сваком кораку, али највећи проблем је ненаменско трошење пара на непотребну опрему (из незнања), па често не остане за обавезне сервисе апарта и основне хемикалије.
IP sačuvana
social share
Deus ex machina.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.3
Kaubojima se jebe sta ti o njima mislis.Oni su na to navikli.
hehe...  Smile pa,jeste.  Smile
Citat
Kupi hibrid od amera, napravi ga boljim i onda on prodaje.
dobro,s ovim se ne slazem nimalo,al,aj,dobro,shvatam poentu.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 12298
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.14
mob
Nokia 6230
Ja sam gledao na nekoliko sajtova rasprodaju njihove opreme za laboratorije.
Ako bi neko nasim naucnim istitutima kupio 'second hand' opremu koja je u stvari nova, mislim da bi ljudi mislili da lete u svemir.

Наши научни институти су сасвим пристојно снабдевени апаратрима и опремом...која скупља прашину јер нико не уме да ради на њима, а и они што умеју, врло често су само приучени мајстори. Проблем је што не постоје никакви програми трансфера знања и умећа, нема курсева обуке, руководиоце у науци боли брига као уосталом и свуда у држави, негативна селекција на сваком кораку, али највећи проблем је ненаменско трошење пара на непотребну опрему (из незнања), па често не остане за обавезне сервисе апарта и основне хемикалије.
ne mogu ti protivureciti, jer davno nisam bio po nasim laboratorijama.
ne bi me cudilo, jer smo recimo 80-ih za zelezaru kupili jednu neverovatnu aparaturu od svaba, za izotopsku (radijum) spektroskopiju, koje vresila analizu svih sastojaka odlivenih slabova, lima itd itd. Poslali coveka (kumce) na specijalizaciju od 6 meseci, vratio se covek sa meckom i nije znao Guten Tag da kaze, povivli mu platu i aparat ostao da trune.
Jednostavno covek bio na rang listi za specijalizaciju. Naravno nije ni diplomirao ista.
Preveli smo upustva, ali taj isti se bunio da ne smemo da diramo kad nismo kvalifikovani.A nije bio ni on. Pravdali se na raznorazne nacine i to je istrunulo.Aparatura je bila Bogom dana da analiziras sve, od aglomeracije, preko sljake, topljenog gvozdja, livenog, toplo valjanog i hladno valjanog.

Ako je ista situacija danas, onda daj da se okanimo svega na ovom svetu. Danas laboratorije bez laserskih generatora, mikroskopa i spektroskopije se ne mogu zamisliti. Ovde ne pominjem racunare, softvere i ostalu sto ide a tek modemsko povezivanje sa drugim merenjima i institutima da ne pricamo.

Sve oni to znaju, tako da njegovo velicanstvo 'treining' ne gine. To je svuda u razvijenom svetu.

No ovde je rec, da ako bi bilo interesenata za ulaganje u vec postojece oronule kapacitete, sa stabilnim programom, ja ne znam sta bih ucinio. da sam tadic i da mi dodju Obama i Medvedev zajedno, rekao bih: izvinite imam vaznija posla, dosli mi vazni investitori. ja bih to uradio bez razmisljanja. daj im pice i posalji kuci. Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Srbin je lud, Srbin je proklet. Jednom ga ubi, on hoce opet!!! :  Bora Corba.
Ne kradite. Vlast ne voli konkurenciju shkorpi
Trudnice,ja znam kako vam je Toma Nikolic
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija

No squealing remember "that it's all in your head"

Zodijak
Pol
Poruke 5365
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.14
Shkorpion, ti sve znas, cini mi se da izmisljas... danas vise imas ne strucnih ljudi na pozicijama nego za vreme socijalizma, pogledaj u Francuskoj, predsednik postavio sina na polozaju gde se obrcu milijarde eura...
« Poslednja izmena: 14. Okt 2009, 18:47:55 od thug_life »
IP sačuvana
social share
I reach my peak, I can't speak,
call my nigga Chic, tell him that my will is weak.
I'm sick of niggas lyin', I'm sick of bitches hawkin'
matter of fact, I'm sick of talkin'.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 12298
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.14
mob
Nokia 6230
Shkorpion, ti sve znas, cini mi se da izmisljas... danas vise imas ne strucnih ljudi na pozicijama nego za vreme socijalizma, pogledaj u Francuskoj, predsednik postavio sina na polozaju gde se obrcu milijarde eura...
Kada tvrdis da izmisljam, onda reci i sta se tebi cini da izmisljam!
Nemoj da se ja trudim da napisem nesto iz svog iskustva, nesto sto se dogodilo, a neko da mi tresne tako olako :'izmisljas'.
Evo jedan primer. US steel sredi posao sa zelezarom. E da li se neko potrudio da sredi Zorku Sabac ili Suboticu da pravi kvalitetne bele limove? Za dalju upotrebu? Da bi neko ko koristi bele limove za finalni proizvod podigao kvalitet svojih proizvoda? dakle izvozis polusirovinu, a mozes interno da obrnes tu istu, uposlis ljude i zaradis na finalni proizvod.
Za to ti trebaju naucni instituti, koji da prate sve sto je novo. hajde da ne drvim, jer je to za tebe drvljenje: hladno zarenje itd, jer je toplo prevazidjeno.

Takve firme koje ulazu ogormnu lovu, imaju i razradjen program kako da se to izvede.
Znas koje prvo pitanje koje postavlja jedan potencijalni investitor u takve revitalizacije? Pita da mu se da struktura strucnog kadra.
Kaubojima se jebe sta ti o njima mislis.Oni su na to navikli.
hehe...  Smile pa,jeste.  Smile
Citat
Kupi hibrid od amera, napravi ga boljim i onda on prodaje.
dobro,s ovim se ne slazem nimalo,al,aj,dobro,shvatam poentu.
Kaubojima se jebe sta ti o njima mislis.Oni su na to navikli.
hehe...  Smile pa,jeste.  Smile
Citat
Kupi hibrid od amera, napravi ga boljim i onda on prodaje.
dobro,s ovim se ne slazem nimalo,al,aj,dobro,shvatam poentu.

Bivsi americki ambasador, kad je stupio na duznost ( ne cameron, onaj pre njega) rece da Srbi i Ameri imaju nesto zajednicko: svi ih mrze. Smile Smile Smile

Ne slazes se? pa recimo kupe hibrid za pirinac, naprave genetsku promenu shodno karakteristici svoje strukture zemlje i dobiju bolji prinos. To su vec dokazali. Za pet godina novi hibrid, bolji i sadrzajniji.

« Poslednja izmena: 14. Okt 2009, 19:27:23 od shkorpion »
IP sačuvana
social share
Srbin je lud, Srbin je proklet. Jednom ga ubi, on hoce opet!!! :  Bora Corba.
Ne kradite. Vlast ne voli konkurenciju shkorpi
Trudnice,ja znam kako vam je Toma Nikolic
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.3
Ne slazes se? pa recimo kupe hibrid za pirinac, naprave genetsku promenu shodno karakteristici svoje strukture zemlje i dobiju bolji prinos. To su vec dokazali. Za pet godina novi hibrid, bolji i sadrzajniji.
bolji i zadrzaniji malo sutra.
jeftiniji 5 puta.gori 10.
isto vazi i za mnog druge sektore proizvodnje.
ali,imaju i dobrih stvari,naravno(znaci,mislim bas na kineske,ne na,na primer Intel-ove procesore napravljene u Kini u Intelovoj fabrici).
ALI,dok ne utuve u one glave nekoliko stvari(izmedju ostalog,da danas vise =/= bolje,plastika =/= metal,itd,itd...  Smile i da kopiranje na kompjuteru nije isto sto i u inzenjerstvu),imace krs robu.
ali,dobro,njima to ne smeta.skroman je to narod.pravi kako mu odgovara.
« Poslednja izmena: 14. Okt 2009, 19:56:18 od hkj »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 ... 15
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 21:56:09
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.134 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.