Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Amblem 101.lovacke avijacijske eskadrile  (Pročitano 4387 puta)
05. Mar 2009, 12:07:36
Clan u razvoju

Zodijak
Pol
Poruke 39
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
Pozdrav svima! Treba mi pomoc ljudi koji imaju malo vremena i ideja. Vazduhoplovstvo je odlucilo da uradi amblem 101.lovacke eskadrile. Ta eskadrila je napravljena od bivse 126.DELTA i 127.VITEZOVI lovacke eskadrile koje imaju dugu tradiciju u nasem vazduhoplovstvu.
Amblem 126.: http://www.geocities.com/kokosar2000/VJAFdelta.jpg
Amblem 127.: http://www.geocities.com/kokosar2000/VjAFvitezovi.jpg

Predlog koji je uradjen na mycity forumu (leonard): http://www.yuairwar.com/images/y_101.jpg (ovakav oblik treba da bude) i koji jos nije usvojen.

Dobio sam mail od pilota 101. koji radi na novim amblemima:

"Ideja da se napravi novi znak je proistekla iz cinjenice da je formirana nova lovacka jedinica spajanjem svih bivsih lovackih eskadrila na prosotu bivse SFRJ. Nama su od znacaja poslednje dve eskadrile od kojih si ti pokusao sintezom da napravis jedinstveni znak. Ispostovao si formu i znak izgleda OK.

A sada da te malo uputim u sustinu problema. Komanda ViPVO nam je poslala smernice a na osnovu njih novi znak treba da nosi obelezja bivsih eskadrila. Na osnovu toga, pojedinci su shvatili da novi znak treba da bude sinteza starih oznaka 126. i 127. lae. To je upravo ono sto si ti napravio svojim predlogom. To medjutim stvara gomilu problema.
Prvi problem je ime buduce/sadasnje 101. Jer, ako se na znaku nalaze i ris i vitez, sta nam je onda jedinstveni simbol i koje bi ime trebali da nosimo sa ponosom? Delta ili Vitezovi? Drugi predstavlja velicina znaka (cini mi se oko 8 cm radijus) i tehnicke mogucnosti sivenja sitnih detalja na njemu, cime otpada mogucnost pravljenja manjih simbola bivsih jedinica npr. po obodu znaka. Treci problem predstavlja kombinacija boja. Svaki od bivsih simbola je imao podlogu druge boje, a previse boja znak cini kitnjastim. Pored toga interesantno bi bilo napraviti low visibility amblem, narocito sada kada su nam kombinezoni jednobojni.

Ja sam smernice komande shvatio na drugi nacin. Po meni bi nova oznaka trebala da bude neka od bivsih uz izvestan redizajn i prilagodjavanje novoj - jedinstvenoj osnovi amblema. To nazalost ne nailazi na pozitivan odjek kod pojedinaca u eskadrili. Polovina sastava je na kraju krajeva iz jedne, a druga polovina iz druge eskadrile. Iz tog razloga sam stava da nova eskadrila treba da ima i novu oznaku."

Nagrade za ovaj rad nema :-(


Obavestenje: Poruka je preseljena od strane moderatora pilot (Vreme: 05. Mar 2009, 15:07:34)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 21103
Zastava Ту негде...
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.64
Зар није на mycity форуму била једна идеја да грб ескадриле има феникса, пошто се ваздухопловство и дотична ескадрила "дигли из пепела" после '99? Мени то звучи као добра идеја.
« Poslednja izmena: 05. Mar 2009, 14:36:43 od Ghost »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol
Poruke 658
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.6
meni se ovaj novi oblik ne svidja....po meni treba zadrzati stari oblik stita,i jedni i drugi imaju slican oblik(stari),a sto se tice oznaka svake eskadrile,ja bih uzeo neku novu jedinstvenu....jer mi se cini da je "sujeta" u pitanju,i jednih i drugih!!! Smile, licno bih  delte pretopio u vitezove jer mi imaju lepsi znak(vitezovi)...a i nama su vitezovi svojstveni kroz istoriju...!

i to sa feniksom nije losa ideja!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Reign in Blood

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 20579
Zastava SRBIJA
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.62
Hvala ti puno za ovo obavestenje i nadam se da ce neko od nas sa Bureka zasuci rukave i uraditi nesto za nasu vojsku.

I molim te ne zameri- iako je vojna tema ipak se radi o Grafici i dizajnu pa cu temu preseliti na vise odgovarajuce mesto. Siguran sam da ce imati dobar prijem  Smile

 Smile
IP sačuvana
social share
 
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Reign in Blood

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 20579
Zastava SRBIJA
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.62
Ma tu moze da se uradi resenje. Dakle- kako ce se zvati nova jedinica? Koliko vidim precnik oznake treba biti 8 centimetara ali me zanima jel mora biti krug?

Daj malo podataka pa da skockam ja sa moje strane a i jos neko ce sigurno uraditi. Leoparda nema sanse da radim jer to nije zivotinja iz nasih krajeva al mozda postanemo kolonijalna sila.

Predlog- ima ovde onih koji se bave stripom i samo da vas podsetim da je Volt Dizni uradio dosta oznaka jedinica za americku vojsku u drugom svetskom ratu. Zato hrabro napred.
IP sačuvana
social share
 
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju

Zodijak
Pol
Poruke 39
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
Evo dobio sam sinoc mail da ce eskadrila zadrzati ime Vitezovi a da ce biti redizajniran amblem. Vec neko radi na tom amblemu. Mada ako neko hoce moze da uradi neki primer jos nije sve definitivno usvojeno. Komadant je resio da se tako zove, neki piloti imaju svoje predloge (Asovi), moj predlog je bio Feniks.
Licno bih voleo da ostane ime Vitezovi, zbog tradicije te eskadrile.

Oblik mora biti kruzni sa lukovima iznad i ispod.
« Poslednja izmena: 06. Mar 2009, 11:46:50 od Xopyc »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Очистимо Србију !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 42084
Zastava †  Србија 011
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5
Zasto ne kontaktiras coveka koji je pravio sve ambleme za vojsku?
IP sačuvana
social share
                                     
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 21103
Zastava Ту негде...
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.64
Чујем да су добили амблем. Је л' зна неко како изгледа?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.069 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.