Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Aleksandar Vučić podneo ostavku na sve funkcije u SRS-u  (Pročitano 3387 puta)
18. Sep 2008, 03:36:13
Veteran foruma
Superstar foruma


Life iz simple, make choices and don't look back

Zodijak
Pol
Poruke 50236
Zastava
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.16
Aleksandar Vučić podneo ostavku na sve funkcije u SRS-u i najavio da će se na neko vreme povući iz politike, planira da se bavi berzanskim poslovima ili da razvija porodični biznis



Ono što je Press danima najavljivao pokazalo se tačnim: generalni sekretar SRS-a Aleksandar Vučić podneo je ostavku na sve funkcije stranci i povukao se iz političkog života. Vučić je ispred Skupštine Beograda izjavio da se „privremeno povlači iz javnog života", ali nije isključio povratak u politiku.

Vučić se juče oko 15 sati parkirao ispred zgrade Predsedništva Srbije, prošetao do Starog dvora, gde se nalazi sedište gradonačelnika Beograda, i konačno stao pred novinare.

- Prethodnih nekoliko dana ćutao sam, nadajući se da može biti postignut dogovor dve struje u Srpskoj radikalnoj stranci. Ali, zbog stanja u SRS-u podnosim ostavku na sve funkcije u stranci i povući ću se iz javnog života. Odluku da podnosim ostavku prvo sam saopštio Draganu Todoroviću i Tomislavu Nikoliću - rekao je Vučić, primetno na ivici suza.

Ne zovite me

On nije mogao da precizira kada će se vratiti u politički život, ali je rekao da će mu za to biti potrebno „više od tri dana".



- Hvala na razumevanju i korektnom izveštavanju o dešavanjima u SRS-u , ali, molim vas da me ne zovete narednih dana. Zovite nekog drugog - kazao je Vučić.
Na pitanje da li će se naknadno priključiti stranci koju će osnovati Tomislav Nikolić on je dao neodređen odgovor:

- Najveći broj mojih prijatelja je već sa Nikolićem, ali svi oni znaju da odluke donosim sam. Ne želim da govorim loše o kolegama iz SRS-a, ali prethodnih nekoliko dana mogao sam i sam da vidim šta neki od mojih stranačkih kolega misle o meni. Evo, sad im je prostor oslobođen i više ih ne ometam. Ipak se vidi ko je dorastao situaciji - kaže Vučić.

Na pitanje postoji li mogućnost da izabere treći put, odnosno da osnuje svoju stranku, on je odgovorio odrično.

- Nisam sujetan čovek, nisam se rodio u fotelji. Ne treba mi ni fotelja predsednika stranke i ne patim da budem lider. Moja je želja da se pobedi režim Borisa Tadića, Ivice Dačića i Čedomira Jovanovića, ali očigledno je da to nisu svi razumeli na najbolji način - rekao je Vučić.

On je izbegao je odgovor na više puta postavljeno pitanje da li ostaje član SRS-a.


- Od čega ću sada živeti? Ja imam svoju profesiju, ali možda ću se baviti neki poslovima poput berzanskih ili ću pomagati bratu u vođenju firme. Uglavom, ne brinite za moju egzistenciju - rekao je Vučić, a potom je u pratnji nekolicine krupnih momaka napustio plato ispred Skupštine grada.

Ćute SRS i Nikolić


U SRS-u nisu želeli da komentarišu ostavku Aleksandra Vučića, a slično je i u taboru Tomislava Nikolića. Nikolić nije želeo da komentariše odluku o povlačenju Vučića iz politike, ali je njegov najbliži saradnik Božidar Delić rekao da „razume Vučićev stav".



- Poštujemo njegovu odluku. Razumem ga, ali mi je žao što se makar i nakratko povlači, jer je on najtalentovaniji mladi političar u Srbiji. Voleo bih i verujem da će, kada odluči da se vrati u politiku, da bude uz Tomu i nas ostale - rekao je Delić za Press.

Izvor: Press
IP sačuvana
social share
Od kada su fenicani izmislili novac pitanje zahvalnosti je za mene reseno
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Superstar foruma


Life iz simple, make choices and don't look back

Zodijak
Pol
Poruke 50236
Zastava
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.16
Elena Božić-Talijan nasledila Vučića

Elena Božić-Talijan izabrana je za generalnog sekretara Srpske radikalne stranke, potvrdio je agenciji Beta potpredsednik radikala Dragan Todorović.

Do sada je Elena Božić-Talijan bila glavni i odgovorni urednik stranačkog glasila "Velika Srbija". Ona je i poslanik SRS-a u Skupštini Srbije.

Bivši generalni sekretar radikala Aleksandr Vučić podneo je prošle nedelje ostavku na tu funkciju i, prema vlastitoj izjavi, povukao se privremeno iz javnog života.




Izvor: MTS-Mondo
« Poslednja izmena: 20. Sep 2008, 20:15:54 od Belgrade »
IP sačuvana
social share
Od kada su fenicani izmislili novac pitanje zahvalnosti je za mene reseno
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.087 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.