Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 29. Mar 2024, 10:03:29
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

TotalCar: Pocetna | Vesti | Specijal | Video | Foto | Test | Akcije | Saveti | Moto
Idi dole
Stranice:
1  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Alarmi za automobile  (Pročitano 9994 puta)
Zvezda u usponu


Hahaha...

Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 1969
Zastava Banja Luka
OS
Linux
Browser
Mozilla
mob
Nokia 6280
Ma sve oni kradu, bez obzira na cijenu. Kao sto reche hupajupa, ako se nameraci na njega, mozes se pozdraviti sa autom. Kod mene u komsiluku su prije pola godine momku iz dvorista odvukli (al bukvalno odvukli dzipom) Skodu Octaviu 2000. (mozda i 2001.) 1.8T.
« Poslednja izmena: 08. Jun 2007, 13:34:11 od scooby87 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


http://s3.bitefight.ba/c.php?uid=74132

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 167
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
SonyEricsson W810i
E pa ljudi onda ako tako smatrate zasto onda stavljati alarm uvopste....bolje je dati te parice na sredjivanje auta ....al ipak mozda nije ni to dobro jer ce vam u svakom slucaju ukrasti auto........po vasoj konstataciji....
IP sačuvana
social share


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


vidi već sam godinu dana na bureku :)

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 2935
Zastava Banjaluka
OS
Linux
Browser
Mozilla (Ubuntu-feisty)
E pa ljudi onda ako tako smatrate zasto onda stavljati alarm uvopste....bolje je dati te parice na sredjivanje auta ....al ipak mozda nije ni to dobro jer ce vam u svakom slucaju ukrasti auto........po vasoj konstataciji....

na auto treba staviti alarm ali ja sam govorio da ako se lopov namerači na neko auto, teško da mu ima spasa a alarm je odličan pogotovo za one što obijaju auta zbog player-a ili nekih gluposti  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1467
Zastava sarajevo
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.02
mob
Nokia 5800xpress
E pa ljudi onda ako tako smatrate zasto onda stavljati alarm uvopste....bolje je dati te parice na sredjivanje auta ....al ipak mozda nije ni to dobro jer ce vam u svakom slucaju ukrasti auto........po vasoj konstataciji....
moras shvatiti da ne postoji idealna zatita.nesto sto je najblize idealnom je,pominjao sam u jednoj temi,skup alarm+zeder+mirkoprekidac.ovo u vecem postotku odbija obicne klosare i stine lopove.
alarm sam po sebi ima primarnu funkciju dojave,zastita je tu samo relativna stvar.i generirajuci plivajuci kod se "probija",jednostavno postoji za to adekvatna oprema o kojoj necu ovdje da pricam,u sluzbi je "rentanja" od strane pojedinih ljudi koji su vrsni programeri i bacaju u "ilegalu" soft koji bukvalno kida sve elektronske zastite.
sve u svemu,bitno je auto zastiti na ovaj gore opisan nacin.
IP sačuvana
social share
kad jedan papak umre,rode se dva!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


http://s3.bitefight.ba/c.php?uid=74132

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 167
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.02
mob
SonyEricsson W810i
dobro dobro...skrenuli smo sa teme.....
IP sačuvana
social share


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 7
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4
Ok, hvala na odgovorima!

Sledece sto me zanima je od cega sve stite moderni alarmi? Da li se i dalje ukljucuju na udarce, iznenadnu buku i slicno (kao oni koji su bili "u modi" 90-ih)?

Da li reaguju na razbijanje stakala, skidanje tockova?

Ako neko razbije staklo i udje unutra kroz razbijen prozor, da li ce reagovati?


I uopste kako funkcionisu?


Hvala u napred!

« Poslednja izmena: 09. Jun 2007, 13:20:44 od proNick »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Say hello to my "little" friend!

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 5337
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0
Postoje alarmi koji imaju one male senzore za pokret koji se montiraju unutar kabine, ali mislim da je to prevazidjeno jer da bi neko usao mora da razbije prozor ili obije vrata sto ce ionako da aktivira alarm.

Na golfu4 razbijanje stakla nije nacin za otvaranje auta jer se brava ne moze otklljucati ni iznutra ako nemas kljuc. Jednostavno mozes da vuces rucicu dok je ne polomis ali vrata se nece otvoriti.

Jos jedna dobra fora za zastitu Golfa je da nabavis one male poklopcice sa zadnjih kvaka koji nemaju rupu za umetak brave i to stavis na prednje kvake.

Moj poznanik je to uradio. Tako auto mozes da otvoris samo daljincem i eventualno kroz gepek ako rikne akumulator.
IP sačuvana
social share
I danas kad dođe do poslednjeg boja,.
neozaren starog oreola sjajem,.
ja ću dati život, otadžbino moja,                                                                 
znajući šta dajem i zašto ga dajem!
   

 
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1467
Zastava sarajevo
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.02
mob
Nokia 5800xpress
Ok, hvala na odgovorima!

Sledece sto me zanima je od cega sve stite moderni alarmi? Da li se i dalje ukljucuju na udarce, iznenadnu buku i slicno (kao oni koji su bili "u modi" 90-ih)?

Da li reaguju na razbijanje stakala, skidanje tockova?

Ako neko razbije staklo i udje unutra kroz razbijen prozor, da li ce reagovati?


I uopste kako funkcionisu?


Hvala u napred!


da nebi duzio dalji post,mislim da bi se trebao uputiti u kakav ovlasteni servis alarma pa da ti decidno odgovore na tvoja pitanja.do sutra se moze pisat o ovoj temi.
jedan moderan alarm treba da ima senzore u kabini vozila,pretezno 2 komada koji reaguju na svaku promijenu u unutrasnjosti vozila kada je alarm aktiviran,drugo treba da ima shock senzor koji reaguje na udarce po karoseriji,treba da ima blokadu paljenja motora,prekid dovoda goriva i td.pored svih ovih stvari pozeljno je da ima ociju nasilnog prekida kontakta brave elektronskim putem.
kod fabrickih alarma pretezno ne postoje senzori u kabini,vec princip osiguranja vozila,tj. aktiviranja alarma radi preko pada napona,tj. u trenutku kad se otvore vrata,svijetlo u kabini se pali,sto za poslijedicu ima pad napona u instalaciji,sto dovodi do aktiviranja alarma kada je aktiviran isti.
IP sačuvana
social share
kad jedan papak umre,rode se dva!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 29. Mar 2024, 10:03:29
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.092 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.