Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Akiro Kurosava  (Pročitano 2548 puta)
28. Okt 2005, 23:13:27
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Reign in Blood

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 20579
Zastava SRBIJA
   Da ja sad vama ne prepricavam zitije ovog cuvenog japanskog reditelja, vi ste mladji i pametniji preko neta ce sve nadjete. Prvo da resimo jednu bitnu stvar- izludese me ukrstene reci sto godinama tog coveka zovu Akira! Njegovo ime je Akiro. Po nekim podacima potice iz samurajske porodice.

On je bio umetnik kakvog nikad vise nece biti. Sve je planirao do poslednje sitnice. Znate sta je on radio- kad je osmisljao scenu on je narucivao veliku umetnicku sliku scene!!!  I te slike su bile [ i jos uvek su] prava remek dela. Za odredjenu scenu on je za potrebe svoje kamere narucivao da se urade posebna sociva da hvataju tacno tu scenu. A bio je neverovatno strog- tezak egzecir je uterivao celoj filmskoj ekipi i glumcima. Njih je opasno pritiskao. E jedini izuzetak je bio glumac Tosiro Mifune koga je on jako cenio. On vam dodje nesto kao Hemfri Bogart u zapadnom filmskom svetu.

Njegova dela su bila nadahnuta veoma bogatom japanskom istorijom i kulturom a scenografija kao nikad ni u jednom filmu. Bez greske. Da sad ne nabrajam filmove al evo jednog "Kagemusa". To znaci dvojnik i predstavlja ekranizacije cuvene bitke kod Nagasime [ culi ste zar ne Smiley] kada je u Japanu prvi put upotrebljeno vatreno oruzje i kada je u kratkom vremenu zbrisano 10.000 ratnika i samuraja iz protivnickog klana. Za jedan film znam da je uradjena obrada a to je "Ici no samurai" ili u prevodu "sedam samuraja". A obrada je vestern... nista posebno.

Pre neku godinu je umro njegov glavni kamerman [ Akiro umro iihhhahhha davno] u devedeset i nekoj godini i ceo svet je preneo tu vest! Pa sad vi zamislite koji je ugled imao taj cuveni reziser.

Voah- pilot govorio...
IP sačuvana
social share
 
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma


Moje ime je Ozymandias.

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 38906
Zastava Kragujevac
Pa u ukrstenim recima koje sam ja popunjavao uvek je bilo Akiro Smile

Sto se tice filmova, gledao sam davno neke ali ih se ne secam tako da cu morati ponovo. Znam da su genijalni i znao sam da je on cuven po svojim radovim a i ponasanjem Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Reign in Blood

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 20579
Zastava SRBIJA
To Shone- a de ima se nadju njegovi filmovi na CD Smile
IP sačuvana
social share
 
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma


Moje ime je Ozymandias.

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 38906
Zastava Kragujevac
Ja mogu da ti nadjem neke jer mi je jedan pomenuo da ih ima, ali ne znam koje. Problem je sto sam ja iz Kragujevca ali posta je cudo. Sutra cu da kontaktiram tog decka pa ti javljam preko privatnih poruka Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Reign in Blood

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 20579
Zastava SRBIJA
Plemenitost je tvoja berzgranicna oooooooooooooo plemeniti moderatoru Smile
IP sačuvana
social share
 
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Tko lezi ne bezi

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 120
Zastava Београд
mob
Samsung i3
Ja imam nekoliko njegovih filmova u DivX-u koje sam kupio jos pre 2-3 godine.Najbolje da pogledas kod ovih dilera koji prodaju filmove na veliko preko interneta.Cisto sumnjam da ces uspeti neki da pronadjes na ulici.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Karakter je mala stvar koja cini veliku razliku

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 66
Kurosawa je verovatno najbolji reyiser u istoriji filma, iako zbog moje subjektivnosti kada je u pitanju sergio leone njega stavljma na 2. Mesto mora se priznati da niko u istoriji filma nije imao takav kontinuitet genijalnih filmova kao kurosawa, izuzetak je mozda luis bunuel, ali kao sto znamo on je od kraja 30-ih pa do pocetka 50-ih imao veliku pauzu u radu. Ja licno imam sledece kurosawine filmove
pas od slame
rashomon
sedam samuraja
krvavi presto
skriveno utvrdjenje
jodžimbo
tsubaki sanjuro
dersu uzala
kagemusha
ran

i gotovo da ne mogu izabrati koji je od njih najbolji, recimo da su uz olivijevog hamleta, throne of blood i ran dve najbolje ekranizacije sekpira ikada. Sedam samuraja je pak po opstem misljenju jedan od 3 najbolja filma ikad snimljenih, a dersu uzala je jednostavno dersu uzala, film koji je mogao da snimi samo veliki umetnik. Film je inace sniman u sibiru 3 godine i to nakon kurosawinog pokusaja samoubistva harikirijem, nakon toga nije mogao naci producenta za svoj film nigde u japanu, e tu su rusi ucinili jednu od najboljih stvari u svojoj novijoj istoriji, jer da nisu omogucili kurosawi snimanje ovog remek-dela ne bi nakon nih verovatno bilo ni kagemushe ni rana. Na kraju ne smem da zaboravim film skriveno utvrdjenje koje je george lucasu posluyilo kao direktna inspiracija za raove zvezda, kao ni verovatno dva njegova najpoznatija filma jojimbo koji je doziveo svoj uspesan rimejk u leoneovom za saku dolara i cuveni rashomon koji je skrenuo paznju svetske javnosti na dolazak velikog genija.

sve u svemu karijera dostojna najvecih umetnika, covek koji je ziveo sa stilom i otisao sa velikim praskom.

bravissimo maestro

[Edit by shone83: Pisanje teksta velikim slovima [ALLCAPS] zabranjeno Pravilnikom Burek Foruma. Koristite blagodeti formatiranja teksta ako zelite nesto naglasiti!]
« Poslednja izmena: 01. Nov 2005, 15:04:10 od shone83 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Zodijak Aquarius
Pol Žena
Poruke 6861
mob
LG 
Ono sto je interesantno u vezi njega je da ga je uciteljica u prva dva razreda smatrala mentalno zaostalim, govorila mu da je glup, tako da je i sam poceo da vjeruje u to. U trecem razredu mu je srecom dosao ucitelj, koji je odmah zapazio njegov talenat za pisanje i tako je sve krenulo.
IP sačuvana
social share
Bolje je biti bogat cijeli zivot, nego jedan dan siromasan.
 
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.081 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.