Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 13:23:33
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 0 gostiju pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: ahilova tetiva  (Pročitano 3016 puta)
16. Mar 2010, 19:39:39
Zodijak
Pol
Poruke 1
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
ahilova tetiva. . . ako je neko imao povredu ako moze da mi javi kako su izgledale terapije posle skidanja gipsa
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 191
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Chrome 17.0.963.79
mob
SonyEricsson xperia
Evo mog slucaja:
Upravo lezim 3 dan oporavka.
Rekreativac sam. 1982 godiste. Nekada trenirao basket. Sada se bavim ljeti rekreacijom, uglavnom teretanom, noge ne radim u teretani(planirao ovog proljeca i noge Smiley))) )
Bio sam na basketu sa ekipom (3 na 3 klasika) drugi put posle zimskog mirovanja i tovljenja sarmama i pecenjem Smiley, pa smo svi kao odlucili da malo redukujemo stomacice i cim je temp presla 5 stepeni krenili smo na lokalno betonsko igraliste iza skole. Patike i nisu bile neke. Neke merell, vise za setnju nego za sport i kosarku. Bili smo dan prije na basketu i sve je proslo ok uz malu vrlo blagu upalu. Taj drugi dan, dan D, odigraliu smo vec jedan basket(znaci bio sam relativno zagrijan). I odjednom, niizcega, kad sam krenuo, blag, ne agresivan, korak u dribling, samo puce nesto odn osjecaj kao da vam je na tetivu palo nesto tesko 30 kg ili da vas je neko udario jako jako(Pa sam se i okretao da vidim ko je, ali nikog iza mene).
Osim prosjecne boli u momentu pucanja koja je trajala 2 sekunde, drugu bol nisam osjetio nikako, tek posle 3, 4 sata sam osjetio ne bas preveliku bol
Sto se tice ostalih simptoma:
-propadala mi je noga(nisam mogao da gazim prednjim delom stopala)
-pipanjem i uporedjivanjem sa tetivom druge noge osjetio sam da ove tetive skoro da i nema
-mogao sam hodati ali samo sa osloncem direktno na petnu kost, ali ne na prednji dio stopala.
-kasnije je poceo da se grci donji dio misica lista, ali nista strasno.

Nisam htio da panicim, pa sam sacekao mozda i 2 sata pa kad sam vidio da ne ide na bolje, otisao sam u Urgentni centar(radnja je u BGD), ekstra su me primili i za 20 min sam dosao na red. Doktor me je ispipao, sto je malo i bolilo i dijagnostikovao ***Ruptura tendinae Achili***, sto bi bilo pucanje Ahilove tetive. Predlozio mi je gips, koji je morao biti do pola butine i oporavak od 12 NEDELJA. Posto mi je bilo mnogo lakse da odem iz BG u moj grad, gdje sve ide brze lakse(rodni grad-centar svijeta Smile), tamo su mi roditelji, porodica, dobar dio ekipe, a i keva mi je Dr, uz konsultaciju sa njom a i sa doktorima iz UC i doktorima iz mog grada sam odbio gips u Urgentnom centru i brat me odvezao kolima. Svo vrijeme nisam osjecao nikakvu bol.
Kad sam stigao ovamo, cak sam i prenocio tu noc sa uvezanom nogom i sutra ujutro-direkt hirurgija-ortopedija. Posle ponovnog pregleda, veoma solidan, odlican doktor, mi je rekao: Puknuce tetive, operacija  pa oporavak 3 mjeseca (12 nedelja). Procjenio je da je zbog prsnuca od oko 90 procenata tetive, ipak bolje uraditi operaciju.

Proveo sam 5,6 sati na bolnickom krevet, dok su mi izvadili krv itd. odnosno spremili za operaciju.
Sto se operacije tice, primio sam regionalnu-blok ANESTEZIJU u nogu. Anesteziolog mi je pustala ne bas prijatne(ali podnosljive) struje u misice butine i dala 3 injekcije(koje nisam ni osjetio zbog te struje) na mjesta gdje se misic grci ili kako to vec ide. Posle toga me je uvela u sedaciju(kroz braunilu) te sam zaspao kao beba(ali nije opsta anestezija nego sedacija). Dalji tok operacije sam uglavnom prespavao, samo sam se jednom probudio kad me je malo zabolilo i odmah su intervenisali i regulisali. Operacija je trajala 1 sat i 45 minuta uz, znaci, nikakvu bol.
Posle toga povratak u krevet, i pustanje anestezije za nekih 3,4 sata. E tad su poceli bolovi koje ja procjenjujem kao bolove srednjeg inteziteta, ali sam bio pokriven Amulidom(NSAIL) tabletama na 12 sati i analginom kroz braunilu po potrebi.
U bolnici sam proveo jos 3 dana ali je to meni strasno lagano palo jer sam se zgotivio sa sestrama, doktorima, a i u sobi je bila dobra ekipa mladjih ljudi sa slicnim povredama(odmah smo nabavili TV, sobnu antenu, hvatali rtsove, prvu, pink i tako jos neke lokalne i gledali TREZOR na RTSu 2 i trenutak istine :DDDDDD)). A i majka mi je Dr privatnik, nekada radila tu, pa su morali da me paze. Smiley))) Problem je bio sto su oni svi iz sobe izlazili napolje da puse, a meni nisu jos stigle stake, a i kad sam probao cimerove, bolilo me je jer mi je tezina gipsa opterecivala ranu. Ali su me izvozili u japaneru Smiley)) par puta.

Dalji oporavak je:
-mjesec dana sa gipsom do pola butine
-mjesec dana sa gipsom do koljena
-mjesec dana cizma
I to je ono sto mi najteze pada je ja sam tip koji kada provede 2 dana u kuci ludim i postajem tezak i sebi i ukucanima, ali je sada tek 1. dan kuci i pokusavam maksimalno da prolongiram nervozu. Za sad je ok, ali...
Dalje javljam... Smiley
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 13:23:33
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.09 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.