Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: AGP Problem  (Pročitano 2621 puta)
29. Mar 2003, 22:21:50
Zodijak
Pol
Poruke 3
Imam jedno pitanje: moze li se na maticnoj ploci koja ima napajanje AGP slota od 3.3v staviti neka novija graficka kartica posto sam cuo da one imaju napajanje od 1.5v?
Uzgred maticna ploca koju koristim je MSI BX master 6163.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 52
Ja sam imao slican problem ali obrnuto sve... Imam Novu maticnu plocu ali nisam stigao da kupim i novu graficku pa sam uzeo neku staru koja mi je bila pri ruci i sve je naizgled bilo ok ALi stara graficka je bila skroz drugacijeg podnozija i to takodje AGP.... I uz pomoc TURPIJICE preradio je ja da pasuje....

NARAVOUCENIJE!!!

Sve se moze!!!

1. Pogledaj na netu UPDATE BIOSA za tvoju plocu. jer u samom bios postoje podesavanja za napajanje procesora, memorije i AGP-a.

2. ako je kartica ispravna Zasto NE BI RADILA?

3. Budi strpljiv i trud se uvek isplati
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Being number two sucks.

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 2057
Zastava Prague, Cz
mob
Nokia 6500 + iPhone
Konačno nešto iz moje "struke". Ja ovakve stvari radim svaki dan na poslu ali ovde niko ne postavlja ovakva pitanja.

Citat: spy
I uz pomoc TURPIJICE preradio je ja da pasuje....

Ti ni sam ne znaš koliko si imao sreće. Nemoj to više da radiš jer da je predviđeno da može da radi proizvođač bi napravio da pasuje. To ne slaganje nije slučajno.

Citat: spy
Sve se moze!!!

Što se tiče softwarea to je potpuno tačno, ali što se tiče hardwarea nije baš sasvim tačno. Hardware je dosta ograničen i moraš da paziš gde, šta i kako jer da bi nešto spalio dovoljan je samo sekund ne pažnje.

Citat: spy
1. Pogledaj na netu UPDATE BIOSA za tvoju plocu. jer u samom bios postoje podesavanja za napajanje procesora, memorije i AGP-a.

Ako to nikada pre nisi radio nemoj ni sada da žuriš sa updateom. To je dosta osetljiva operacija, i ako zajebeš sitnicu verovatno ćeš sjebati i ploču (iako, na novijim pločama se to lako menja, a neke Intelove ploče imaju džamper pomoću koga je moguće resetovanje BIOS-a na default).

Pogledaj u BIOSU-u koji imaš da li postoje opcije za podešavanja napajanja za AGP slot, a one za napajanje procesora i memorije ne diraj (osim ako nećeš da ih overclock-uješ). Ako nema onda je to jedan od onih slotova gde napajanje i nije tako bitno.

Citat: spy
2. ako je kartica ispravna Zasto NE BI RADILA?

Ne, to nije tačno. Da bi radila, pored toga što mora da bude ispravna, moraš da paziš na nekoliko stvari a jedna od njih je napajanje.

E sad, ja nikada nisam radio sa pločom kao tvoja, a i nisi rekao koju karticu imaš.

Mislim da će to ipak raditi. Ako ne proradi u boljem slučaju ti se neće podići sistem, tj. kartica neće ni proraditi, a u gorem slučaju će ti se podići sistem, ali kartica neće raditi ispravno i posle nekog vremena će ti se sjebati skroz. Znači, ako ti se sistem podigne a budeš ponekad imao problema sa podešavanjem kartice za vreme rada ili neposredno po isključenju kompjutera je dotakni i ako bude vruća napajanje nije u redu i moraćeš da je izvadiš. ALI PAZI, kada je budeš pipao moraš da paziš na elektrostatiku jer možeš da je spališ dodirom. Jednom rukom se obavezno uhvati za nešto metalno, može i za kućište, a drugom dodiruj karticu.
IP sačuvana
social share
WARNING: The post above may contain content unsuitable for ignorant posters.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zodijak
Pol
Poruke 3
Hvala na odgovorima. Kartica koju trenutno koristim je S3 3D/2X 8Mb, a zamenio bih je sa karticom Ge Force 2MX400 64Mb TV out. Od raznih prodavaca /servisera sam cuo sasvim razlicite odgovore, tj. neki kazu da  to sigurno moze, dok drugi misle sasvim suprotno.
U knizici sa uputstvom za plocu u delu za AGP pise ovo: -AGP specification compliant,
                                                                                      -AGP66/133Mhz 3.3v device support.
U samom BIOS-u ne postoji podesavanje napona za AGP slot, a dobra stvar na ploci je i dzamper pomocu koga je moguce izbrisati prethodna podesavanja u BIOS-u  u slucaju da nesto ne radi kako treba, i vratiti u default, u vezi sa update-om.
Mozda je po meni najbolje resenje da ja odem sa masinom kod prodavca koji misli da je moguce stavljanje kartice sa 1.5v, da on instalira karticu a onda nekom igrom ili DIVX-om optereti karticu neko vreme pa da vidimo rezultate, da li ce da crkne ili ce da se greje preterano ili nesto trece.                         P O Z D R A V  
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Being number two sucks.

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 2057
Zastava Prague, Cz
mob
Nokia 6500 + iPhone
Moj ti je savet da to sam uradiš jer ako odneseš kod nekoga i on uradi to što si ti rekao a na kraju kartica pregori, nemoj da misliš da će ti je on platiti. A ako proradi normalno, on će tebi naplatiti.

Znači, pokušaj to sam. Dovoljno ti je pola sata (i manje) da saznaš da li radi ili ne. Ako se bude pregrejavala to znači da ne radi kako treba i samo je pitanje vremena kada će da crkne. Vadi je i traži drugu karticu/ploču a o ovoj kombinaciji više i ne razmišljaj,

Iako, ja mislim da će to raditi bez problema.

U svakom slušaju, javi šta si uradio.
IP sačuvana
social share
WARNING: The post above may contain content unsuitable for ignorant posters.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1973
LUDAKov predlog nije los ali mozes i da uradis da odneset u servis gde su ti rekli da to sigurno moze da radi pa neka ti oni to ugrade. Ugradnja u samom servisu (dok sam tako nesto radio) se ne naplacuje !!!
IP sačuvana
social share
Gravitacija je vrlo zajebana sila - nikada ne zakaze.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zodijak
Pol
Poruke 3
O rezultatima cu javiti kada budem kupio karticu, a to ce biti za nekih dvadesetak dana.
Uzgred, kakva su vasa iskustva sa grafickim karticama sa TV out-om? Kakav je kvalitet slike na TV-u?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Being number two sucks.

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 2057
Zastava Prague, Cz
mob
Nokia 6500 + iPhone
Au bre, pa ti pitaš da li će raditi mesec dana pre nego što treba da kupiš karticu. Ja sam mislio da je već imaš pa zato pitaš.

A što se tiče TV Out-a, ja to mnogo ne koristim. Jedino u slučaju kada mi dođe društvo i onda zajedno gledamo neki DVD film, ali da na TV-u gledam desktop, nema šanse. To je neviđeno sranje. A ni filmove ne gledam baš često pošto sam skoro nabavio 19" monitor tako da ...

E, kada bi imao karticu sa izlazima za dva monitora to bi sigurno češće koristio.
IP sačuvana
social share
WARNING: The post above may contain content unsuitable for ignorant posters.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1973
I ja sam mislio da je neka fora za juče a ono za 20 dana... Znaš šta može da se desi za 20 dana ??? Nemaš pojma.

Uglavnom, TV-out nemam ali planiram da uzmem nešto ali će mi služiti za gledanje DivX-a.
IP sačuvana
social share
Gravitacija je vrlo zajebana sila - nikada ne zakaze.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.08 sec za 19 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.