Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 05:27:25
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: agorafobija  (Pročitano 5777 puta)
25. Jan 2010, 18:55:05
Zodijak
Pol
Poruke 2
OS
Windows XP
Browser
Safari 3.0.195.38
cao. ja sam lidija i zeljela bih da pricam sa onima koji imaju iste probleme kao i ja,ili koji imaju da mi daju savijet.  do skoro sam mislila da imam okostavanje kicme medjutim,uz pomoc nekih stranica na intenetu vidjela sam da ustvari imam agorafobiju,mada jos prije 4,5 godina isla sam kod psihologa i tada su mi dijagnostikovali anksioznost. voljela bih ako neko moze da mi da savjet kako da pocnem da se nosim sa tim.  unaprijed vam hvala.  
« Poslednja izmena: 31. Jan 2010, 19:56:51 od B@mbin@ »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.5.7
Tek sad imam malo vremena da se pozabavim ovime.

Naime, agorafobija je stanje koje sa kojim ne možeš i ne trebaš sama da se boriš. To je anksiozni poremećaj i ukoliko ga ne budeš lečila, možda da preraste u nešto gore.

Agorafobija najčešće nastaje kao posledica napada panike na javnom mestu. I napadi panike su anskiozni porećemećaji, pa ovde još uvek nije jasno šta je uzrok, a šta posledica.

U svakom slučaju, obrati se psihologu za pomoć. On će te uputiti kako i šta dalje. Najverovatnije ćeš raditi sa kognitivno-bihejvioralnim terapeutom, jer su fobije njihova oblast, tj. oblast u kojoj su najučinkovitiji.

Zaista ti predlažem da ne gubiš vreme i da se što pre obratiš za pomoć. To nije ništa strašno, nemoj da se brineš da si zbog toga ''luda'' ili nešto slično. Ne odlaži posetu psihologu ni slučajno.

Želim ti puno sreće.  Smile
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju


Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 38
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
mob
Nokia N70
Ja imam agorafobiju vec nekih 7 godina. U pocetku nisam mogao izaci iz kuce. Vec 5 godina uzimam terapiju i od onda su stvari krenule nabolje. Fobija nije u potpunosti nestala i nikada nece ja sam se sa time pomirio. Uzimam lek seroxat pa i ti odi kod psihijatra pa da ti ispise terapiju. Puno srece ti zelim i znam kako ti je.    
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.6.3
Evo ja ti sad kažem da nema potrebe da živiš sa tim i da i te kako uspešno možeš da se izlečiš od agorafobije.  Smile
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1583
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.9
Evo ja ti sad kažem da nema potrebe da živiš sa tim i da i te kako uspešno možeš da se izlečiš od agorafobije.  Smile

Strahovi se vracaju, moze da se zaleci poput sociofobije. Eventualno izleci ali u kasnijim godinama.

Sve dok si OK s tim da strah nece proci i prihvatis ga... on nasuprot logici nestaje... Decko ima OK stav povodom svog problema.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju


Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 38
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
mob
Nokia N70
Nemozes se totalno izleciti mozes samo da naucis da je kontrolises.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.6.3
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1583
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.9

Reci to Kim Bejsinger... ako je neko trebao da bude izlecen to je ona. Uostalom covek vec ide na terapiju i zadovoljan je, svaki komentar je suvisan.
« Poslednja izmena: 06. Apr 2010, 16:41:22 od Major_T »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.6.3
Reci to Kim Bejsinger... ako je neko trebao da bude izlecen to je ona.
Možda je njenim psihijatrima odgovaralo da ona i svi ostali veruju kako je neizlečiva, kako bi joj muzli pare... a ne da je izleče jednom za svagda. Ipak je ona velika zvezda, pa pretpostavljam da ne bi žalila novca na izlečenje. Ali se više isplati ''lečiti'' nego izlečiti.

Uostalom, otkud ti znaš da ona boluje od agorafobije, toliko ste dobri pa ti je priznala?  Smile

Uostalom covek vec ide na terapiju i zadovoljan je, svaki komentar je suvisan.
Ne, nije suvišan, jer čovek može da bude izlečen, ali neće biti dok ne sazna to i dok nešto ne preduzme.
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1583
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.9
Reci to Kim Bejsinger... ako je neko trebao da bude izlecen to je ona.
Možda je njenim psihijatrima odgovaralo da ona i svi ostali veruju kako je neizlečiva, kako bi joj muzli pare... a ne da je izleče jednom za svagda. Ipak je ona velika zvezda, pa pretpostavljam da ne bi žalila novca na izlečenje. Ali se više isplati ''lečiti'' nego izlečiti.

Khm... bullsihit?!

Uostalom, otkud ti znaš da ona boluje od agorafobije, toliko ste dobri pa ti je priznala?  Smile

Google it.

Uostalom covek vec ide na terapiju i zadovoljan je, svaki komentar je suvisan.
Ne, nije suvišan, jer čovek može da bude izlečen, ali neće biti dok ne sazna to i dok nešto ne preduzme.

Vi psihici ste nauceni da zasladjujete stvarnost... Bihejvioralna terapija da rezultate, ali cim covek prekine ili se opusti fobija se vraca u odredjenoj meri. Otkud ti uostalom ideja da ispravljas ono sto je njemu rekao njegov terapeut!?
Uporedimo agorafobiju sa urodjenim strahom od smrti. Jer strah od smrti je u stvari koren svih strahova/fobija. To si valjda ucila. E sad da li mislis da je strah od smrti izleciv? To ti je od prilike to, samo blaza varijanta. Covek moze da razvije odredjenu toleranciju ali tesko moze zaista da se izleci. Ne znam iz koje si knjige ucila ali preporucujem ti da je bacis.

Ali ti imas diplomu s tobom ne vredi raspravljati...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 05:27:25
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.077 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.