Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Agencija MF prognozira rezultate predsedničkih izbora  (Pročitano 1872 puta)
01. Jun 2004, 00:24:18
Prijatelj foruma
Hronicar svakodnevice


Zodijak
Pol
Poruke 954
АГЕНЦИЈА „МФ” ПРОГНОЗИРА РЕЗУЛТАТЕ ПРЕДСЕДНИЧКИХ ИЗБОРА
 31-05-2004
 
Неизвесно друго место
У првом кругу Николић добија 30 одсто гласова, а Тадић и Маршићанин – по 19


Две недеље пред излазак на биралишта нема никакве дилеме да ли ће бити другог круга председничких избора – биће га, али је потпуно неизвесно ко ће, поред Томислава Николића, проћи први круг. Према резултатима истраживања агенције „МФ”, која је имала најбољу прогнозу за, рецимо, прве неуспеле председничке изборе 2002. године, до последњег пребројаног гласа неће се знати да ли у други круг иде Борис Тадић или Драган Маршићанин.
Ако се ништа драматично не догоди у међувремену, у првом кругу избора 13. јуна, прогноза је ове агенције, Николић ће добити 30 одсто гласова, Тадић и Маршићанин по 19, Ивица Дачић и Богољуб Карић по осам процената, Јелисавета Карађорђевић – пет, а за остале кандидате гласаће 11 одсто бирачког тела.
Истраживање је спроведено од 14. до 21. маја на узорку од 2.000 грађана на територији Србије без Космета, а резултати су обрађени уз корекцију у складу са старосном, образовном и националном структуром бирача.
– Ново на овим председничким изборима су два кандидата – Богољуб Карић и Јелисавета Карађорђевић – који се углавном боре за исто бирачко тело са Драганом Маршићанином. Они, значи, не узимају гласове СРС-у, СПС-у или ДС-у, него владајућој коалицији – истиче Мирослав Филиповић, директор агенције „МФ”.
Изјашњавајући се о различитим „паровима” председничких кандидата у другом кругу избора, анкетирани грађани су се у варијантама са Николићем у већини опредељивали управо за њега. Ако би, дакле, први круг прошли Николић и Тадић, први би добио 33,65 а други 31,54 одсто гласова, док би, према овоме, апстинирало 34,82 процента бирачког тела. У „дуелу” Николић – Маршићанин резултат би био 32,66 одсто за представника радикала, 27,48 одсто за кандидата владајуће коалиције, а не би гласало готово 40 одсто грађана.
Интересантно је, како каже Филиповић, да би у случају да у други круг прође Маршићанин, за њега било свега 30 одсто Тадићевих гласача, док би за Тадића у другом кругу са Николићем гласало више од 60 процената оних који су претходно гласали за Маршићанина.
Уколико би се у другом кругу нашли Тадић и Маршићанин, 24,76 одсто бирача гласало би за председника ДС-а а 23,72 одсто за потпредседника ДСС-а. У овом случају од избора би одустало чак 51,52 одсто испитаника.
У истраживању за коју би се странку грађани Србије определили на следећим парламентарним изборима, 23,65 одсто испитаника определило се за СРС, 14,57 процената – за ДСС, за ДС би гласало 10,43 одсто бирача, за СПС – 7,83, за Г17 плус – 4,89, СПО би добио 4,07 одсто гласова, Нова Србија – 2,52, ДА – 1,20, а за ГСС се изјаснило 0,27 одсто испитаника.
– Из овога видимо да су се странке испрофилисале од октобра 2000. године на новој политичкој сцени Србије. Виде се обриси неке нове политичке сцене на којој је СРС појединачно најјача партија, а следе ДСС са својих 14,5 одсто и ДС са 10-11 процената подршке. СПС се са Ивицом Дачићем изгледа усталио на можда чак и девет процената, иако су били готово „избрисани” са рејтинг листа. У односу на последње парламентарне изборе, Г17 плус је пао а СПО и НС су отприлике на истом нивоу као када су ушли у владу – указује Мирослав Филиповић, истичући чињеницу да су неке странке које су биле веома утицајне у ДОС-овој влади сада готово нестале из „видокруга” бирача.
IP sačuvana
social share
 
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Ja mislim da ce biti 35 za tomu, 15ak za tadica, 15ak za marsicanina i mozda cak 15ak za Bogija.... Ostalo ce biti vrlo sitno....
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Hronicar svakodnevice


Zodijak
Pol
Poruke 954
Ће да видимо. Ипак изледа дефинитивно негине други круг, то је највероватније и био циљ Карићеве кандидатуре. Али ће те 2 недеље између два круга бити пакао, ми се спремамо на најгоре, ко преживи причаће Smile.
IP sačuvana
social share
 
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Bice bice svakako, ali zaista ne znam ko ce u njega uz tomu uci... mrtva trka
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Hronicar svakodnevice


Zodijak
Pol
Poruke 954
Да то ће бити трилер.
Мени искрено све једно Wink.
IP sačuvana
social share
 
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Pa... mislim da bi bilo jako zanimljivo videti Bogija u drugom krugu Smiley
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Hronicar svakodnevice


Zodijak
Pol
Poruke 954
Па не знам, сумњам да је то реално могуће, треће место још и некако али тешко да може у други круг, мада никад се не зна.

Искрено по питању њега имам прилично недефинисан став, са једне стране знам да је својевремено био гадна лопина, да је прилично ограничен и да мисли да све може са парама да уради (од СПЦ је тражио колико треба да плати да му Јанићија прогласе за свеца  ), неки његови мирољубиви ставови према Шиптарима ми се прилично не свиђају и на крају су ми јако сумњиви његови мотиви за кандидатуру. Са друге стране када погледам ова два `демократска` кандидата, Барбику и Маршија, некако ми одма Карић делује добар, далеко лакше би њега поднео него неког од ове двојице. Човек ту и тамо доста паметно прича (мада нисам начисто да ли то сам смишља што прича Smiley), показао је да уме да нешто створи, и мислим да је ипак већи патриота и да више воли свој народ од ове двојице. Прилично је тешко њега анализирати, са једне стране делује неуко, а са друге је чињеница да не би створио то што је створио да је глуп човек.
IP sačuvana
social share
 
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Covek sa 4 razeda osnovne koji je oko sebe okupio doktore nauka, dobitna kombinacija.
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.084 sec za 19 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.