Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 23:25:26
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: ADSL umrezavanje vise racunara  (Pročitano 6235 puta)
19. Jan 2008, 18:06:48
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 5
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.12
Imamo problem u zgradi nas 4 drugara hocemo da se umrezimo na jedan adsl prikljucak molio bih sve koji znaju dosta oko podesavanja i opreme koja treba za to nek napisu neko uputstvo ili bar nek mi neko ostavi link posto ne znamo kako da ovo izvedemo.

ps. i ako neko zna kako da odradimo ravnoporavni share konekcije da ne povuce jedan sve!!!


Hvala!!!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Here I am, on the road again...

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 3818
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.25
mob
HTC Touch Pro
sta imate od adsl uredjaja, modem ili router
ako imate router treba vam switch i mrezni kabl
a ako nemate router treba vam router i svic i mrezni kabl
« Poslednja izmena: 19. Jan 2008, 18:12:26 od mikx »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW GTalk Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 5
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.12
Problem je u tome sto tek treba da nam uvedu adsl a rekli su da ruter koji daju nema puno prikljucaka. Zato smo mislili da kupimo onaj sa 4 prikljucka, ali ostaje pitanje kako ograniciti svima protok plus na to ja imam laptop i pc u lan-u ali mislim da to nema veze jer ce ici laptop preko pc-a kao i do sad.
Da li je potrebno i zasto ako imamo taj ruter sa 4 prikljucka da kupimo i svic. I kako idu dalje podesavanja.
Hvala!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije

Sea shepherd

Zodijak
Pol
Poruke 23472
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
Problem je u tome sto tek treba da nam uvedu adsl a rekli su da ruter koji daju nema puno prikljucaka. Zato smo mislili da kupimo onaj sa 4 prikljucka, ali ostaje pitanje kako ograniciti svima protok plus na to ja imam laptop i pc u lan-u ali mislim da to nema veze jer ce ici laptop preko pc-a kao i do sad.
Da li je potrebno i zasto ako imamo taj ruter sa 4 prikljucka da kupimo i svic. I kako idu dalje podesavanja.
Hvala!

Kliko racunara zelis da povezes na adsl ruter toliko portova ti treba. Ako taj ruter ima 2 porta.
Kupi svic od 4 porta i imaces 5 porta na koja mozes da povezes 5 racunara.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 5
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.6
Hvala za to samo sto i dalje ne znam kako da sve to softverski odradim i naravno nedoumica je kako ograniciti protok kod svih da bude jednak!!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 420
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
mob
Nokia 
to bi trebao ruter da podesi..
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije

Sea shepherd

Zodijak
Pol
Poruke 23472
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
Ruter koji ces dobiti od provajdera nema mogucnost regulisanja brzine protoka ka klientima.
Barem ja nisam do saa naisao na takav.
Za to ti treba windows server ili neki provesionalni ruter, moze i neki program u XP-.
Al ako vec stavljas racunar kao ruter, ondah je bolje windows server.

Standardni ruteri imaju neka osnovna podesavanja.
Evo sta od prilike imaju standardni ruteri za kucne korisnike.

Basic Setting
       Password Seting                -menjanje lozinke za pristup kablovskom modemu
       Set Time                                 -podesavanje vremenske zone i NTP servera
       Network Configuration                    -kogucnost promjene lokalne ip adrese i setovanje staticke
       LAN IP adrress management                -ograniciti broj lokalnih ip adresa, aktivirati, deaktivirati DHCP
       Fixed CPE IP assignment                  -mapiranje (NAT) statickih IP adresa na MAC adresu uredjaja
       Restart modema                           -softwerski restart modema
       Save configuration to your PC            -sacuvati setovanje modema u racunaru

Advanced settings
       Options                                  -menjanje naprednih opcijana mrezi
       IP address filtering                     -setovanje ip adresa za zabranu pristupa internetu
       MAC filtering                            -setovanje MAC adresa za zabranu pristupa internetu
       Port filtering                           -filtriranje pojedinih TCP i UDP portova
       Port forwarding                          -omogucavanje pristupa pojedinim TCP iUDP portovima u LAN-u
       Port triggers                            -otvaranje pojedinih TCP ili UDP portova na odredjeno vreme
       DMZ host                                 -setovanje PC u de-militarizovanoj zoni kao server za razne internet servise

Firewall
       Options                                  -dodatne mogucnosti filtriranja na firewallu
       Event logging                            -logovi firewalla i mogucnost slanja na email aresu

Parental Control
       User setup                               -mogucnost setovanje korisnika kontrolisani pristup konekcije na internet
       basic Rules                              -kontrola pristupa na odredjene internet sevise
       Advanced Rules                           -trenutno nedostupni internet servisi
       Time of day rules                        -vremensko ogranicavanje pristupa internetu
       Local log                                -log kontrole pristupa

Virus Protection
       Antivirus setup                          -pristup download-u norton security 2004 trail antivirus pragrama

Ukoliko ruter ima opcije za bezicno umrezavanje.

Wireless
       Basic                                    -osnovnea setovanja za bezicne mreze
       Security                                 -postavljanje sigurnosnih mera za bezicnu mrezu
       Advanced                                 -napredna setovanja za bezicnu mrezu
       Access Control                           -dozvola pristupa WAP-om sa MAC adrese.
« Poslednja izmena: 20. Jan 2008, 11:01:43 od okno »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Here I am, on the road again...

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 3818
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.25
mob
HTC Touch Pro
sta ce ti ogranicenje protoka
on ce ionako raditi load balancing
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW GTalk Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 864
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
mob
Apple IPhone 3GS,
Sto se tice ogranicenja brzine imas vise nacina, windows server ti nije potreban
Zavisnosti od rutera, neki mogu da se podesavaju neki ne, to se obavla mac adresa tako sto ces svakoj dodjeliti protok veoma je lako,
Ako nemate taj ruter a ponovo zelis da imas ogranicenja na wan mrezi potreban ti je racunar koji ce ti biti upaljen "uvijek" jer kad on nije upaljen ostali ne mogu da budu na wan mrezi. na tom racunaru trebas da podesis da se tvoja konekcija na internet sharuje i za ostale korisnike, a sa nekim od lan tools programa mocices da odredis protok informacija ka ostalim korisnicima.
i imas jednu vrlo bitnu stvar, ako zelite da svi koristite internet bez problema upload speed treba da bude minimalno po 64kb/s po korisniku, jer je to minimalna brzina za normalan rad, a ako dijelite recimo vas 4 64kb/s to ce vam praviti velike probleme
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 282
Zastava Višegrad RS BiH
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
mob
Nokia N93
Ima li mogucnost da se malo ceprka po registriju (onog kompa koji zelis ograniciti) i da se ogranici protok ?
Konkretno:
Imam DSL modem speedtouch 500 series (ili je ruter - nemam pojma) i iz njega LAN u svic odakle se razilazi za 4 kompa, e sad jedan od tih je od moje sestre koja me pojede sa youtube i ostalim glupostima, pa sam mislio da joj udjem u registri i malo ogranicim protok tj. download
IP sačuvana
social share

-=Autostoperski Vodic Kroz Galaksiju=-
Pogledaj profil WWW GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 23:25:26
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.094 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.