Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 06:30:48
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Actiontec DSL modem problrm :-(  (Pročitano 3027 puta)
06. Okt 2007, 14:07:29
Svakodnevni prolaznik


Resistance is futile

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 353
Zastava Centar
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.10
mob
Motorola L6
 Od nedavno koristim Actiontec DSL modem koji se dobija od Sezama,paket 64/512.  Kada palim racunar modem se uvek prvo prijavi sa brzinom 32/512 i tada ne mogu da se ulogujem.  Posle par restarta (odnosno vadjenja tel.  kabla iz modema) konacno se prijavi sa 64/512 i tada mogu normalno da se konektujem.  Sve je pravilno povezano-iz tel uticn. kablom do splitera,od splitera do modema, odnosno telefona.  Ako je neko imao slican problem ili zna/pretpostavlja sta je u pitanju neka odgovori. . . Thanks
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Superstar foruma


Life iz simple, make choices and don't look back

Zodijak
Pol
Poruke 50236
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.7
a da pozoves prvo njihovu tehnicku podrsku?  Smile
IP sačuvana
social share
Od kada su fenicani izmislili novac pitanje zahvalnosti je za mene reseno
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Resistance is futile

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 353
Zastava Centar
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.10
mob
Motorola L6
Ma oni su šampioni sa tom "tehničkom podrškom". . .  Uplatim 3000 MB i ADSL mi radi 2 dana,dok nisam potrošio kvotu od 100 MB,potom ništa,izbacuje me njihov server. . Nazovem ja tu tzv.  "podršku",čekam prvo 15 min. ,i na kraju se ispostavi da mi ovih 3000 MB nije "pušteno"-nije pustila koleginica. . Ništa izvinite i sl. ,neću da ih zovem da me ubeđuju da nešto kao nije dobro povezano i sl. ,to im je glavna fora.  Verovatno je ovaj modem trash težak,tel.  je šuštao kao lud dok nisam kupio i stavio drugi adsl spliter i sad je bolje.  Nego, mislim možda je neko doživeo sličnu glupost pa provalio caku kako da reši problem.  Kad se povežem (tj.  kad dočekam link 64/512) sve radi relativno dobro,al' dok dobijem 64/512. . . užas. . . neće dok se izvadi tel.  kabl iz modema nikako.  Sve u svemu drajver za ovaj Actiontec modem je iz 2002.  i to je poslednja verzija?!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 6695
Zastava Serbia
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.20
mob
Nokia 
ja sam kod Sezama i imam isto taj modem i uopste nisam imao takvih problema,

kad sam ga prvi put povezao od tada radi bez problema, samo ti nazovi teh. podrsku i pitaj ih, ili trazi da ti daju ruter umesto modema
« Poslednja izmena: 06. Okt 2007, 21:06:47 od fanste27 »
IP sačuvana
social share



Edit by crni scorpion: Linkovi i bilo kakvi drugi reklamni elementi nisu dozvoljeni u potpisima korisnika!
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.7
mob
Sony xperia
Imaju ljudi pravo, platio si i trazis ispravnu stvar, sto da se izlazes naknadnim troskovima. To nije tvoja greska. Da je do tebe, bile bi opomene , pretnje sudskom tuzbom, ...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 8705
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.7
mob
HTC Tattoo
Ma oni su šampioni sa tom "tehničkom podrškom". . .  Uplatim 3000 MB i ADSL mi radi 2 dana,dok nisam potrošio kvotu od 100 MB,potom ništa,izbacuje me njihov server. . Nazovem ja tu tzv.  "podršku",čekam prvo 15 min. ,i na kraju se ispostavi da mi ovih 3000 MB nije "pušteno"-nije pustila koleginica. . Ništa izvinite i sl. ,neću da ih zovem da me ubeđuju da nešto kao nije dobro povezano i sl. ,to im je glavna fora.  Verovatno je ovaj modem trash težak,tel.  je šuštao kao lud dok nisam kupio i stavio drugi adsl spliter i sad je bolje.  Nego, mislim možda je neko doživeo sličnu glupost pa provalio caku kako da reši problem.  Kad se povežem (tj.  kad dočekam link 64/512) sve radi relativno dobro,al' dok dobijem 64/512. . . užas. . . neće dok se izvadi tel.  kabl iz modema nikako.  Sve u svemu drajver za ovaj Actiontec modem je iz 2002.  i to je poslednja verzija?!
Ja mislim da oni imaju problem sa serverom,ja sam kod pttnet-a i net mi nije radio dobro od kad su povećali brzine,prošlog petka im je pukao server i 4-5 dana nije radio uopšte internet,a oni ladno na telefonu za korisnike stavili poruku da trenutno nije moguće pristupiti internetu i jebite se,ni kad će da bude,ni zašto,ništa,u utorak ih dobijem a oni se prave ludi,to je nešto do telekoma,kao da se ništa nije desilo.Pre totalnog prekida veze,stalno je pucala,nije hteo da se nakači,poruke su bile-server vam nije dodelio IP adresu.Od kad je ponovo proradio,veza je stabilna i brža nego pre.
Nisu se govnari ni udostojili da obaveste,ja mislio da sam popio neki virus,lampica treperi kao da ima protok a ja nisam uopšte na netu,skeniro,sve pokazuje čisto ali i dalje ne mogu da se nakačin a lampica i za data protok i dalje treperi.Uzmem lepo i reinstaliram windows,instaliram ponovo ADSL modem i on ponovo počne da treperi i ja onda tek skapiram da je do njih.Sve u svemu,njihov server je preopterećen i polako posustaje,nije do tebe.
IP sačuvana
social share
"Bogu hvala vek i po proživeh u zdravlju i radu,slutim da mi je vreme umirati,te ove reči govorim u pero
prijatelju advokatu Miliću,jer u vas deco sve zajedno nemam ni malo poverenja.Žao mi je što ste moji
a ne deca nekog mog neprijatelja.Ko je vas poznavao,ni pakao mu neće teško pasti.
Što se tiče moje imovine,aaa to vas najviše zanima,mogu vam saopštiti sledeće:Sve što imam ostavljam samom sebi."
                                                                                                        
                                                                                                                          PANTELIJA
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 6695
Zastava Serbia
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.20
mob
Nokia 
ne mora da znaci da je server preopterecen, mozda jednostavno ima neka greska ili sa njegovom opremom ili na njihovom serveru ali vezano samo za njega posto Sezam sasvim normalno radi
IP sačuvana
social share



Edit by crni scorpion: Linkovi i bilo kakvi drugi reklamni elementi nisu dozvoljeni u potpisima korisnika!
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Resistance is futile

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 353
Zastava Centar
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.10
mob
Motorola L6
Ma radi sve OK kad se ulogujem,sve šljaka, samo sto se pri prvom paljenju računara modem inicijalizuje sa 32/512(tada nema teorije) umesto sa 64/512 tako da ne mogu da im reklamiram da je neispravan,biće pa kako si potrošio 400 MB od kvote kad ne radi oprema. Modem su,inače, dali nov-samo je ovo ostalo (ispravljač,kablovi,spliter) već korišćeno. Inače na sajtu proizvođača modema (AOL) savetuju upravo tu glupost koju sam ja probao kad je neki problem-izvucite tel. kabal,pa vratite...?! Neka nekompatibilnost sa SP2,loš ispravljač,loš USB kabal,loše setovanje,Telekom(najviše smrdi da je to),neće da radi ’ladan (pošto se greje gore nego svojevremeno Athlon Palomino), koji li mu je.. A da je modem extra, ne verujem-jer Sezam ga plaća manje od 1000 din. komad kod Netiks-a...
Možda i ponovo nazovem "podršku" uz famozno sad ste osmi na redu pa sačekajte..
U svakom slučaju hvala na odgovorima
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Mudrijas Burek Foruma
Krajnje beznadezan


~ Shabaniqus Vulgaris ~

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 12758
Zastava Sabac
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.20
mob
Nokia 6120c
Probaj da ga setujes u bridge mode (rfc1483 LLC Bridged), prethodno ocisti instalaciju (moras imati na disku sa drajverima dslclean.exe), restartuj komp i pokreni ponovo instalaciju (tako je najsigurnije). Nakon sto zavrsi instalaciju moraces samo da kreiras pppoe konekciju.
IP sačuvana
social share

You know what? Screw you guys I'm going home... Wait, I am home... Screw you guys I'm getting off line...
Najbolji imperator na svetu
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Resistance is futile

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 353
Zastava Centar
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.10
mob
Motorola L6
Pa po default instalaciji je setovan tako, RFC 1483..tako da nije u tome problem. Definitivno kada se sprava zagreje radi,odmah se kaci na telekom sa 64/512 i mogu da se ulogujem. Suludo, ali nema sta drugo da bidne.. U međuvremenu Sezam nudi rutere uz doplatu od 850din.+pdv i poklon web kameru. Ćuti ne znaju za ovakve probleme...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 06:30:48
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.074 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.