Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 34
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Accelerometer (motion sensor) - senzori pokreta na Nokia modelima  (Pročitano 112032 puta)
26. Nov 2007, 15:49:13
Moderator
Svedok stvaranja istorije


Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 20016
Zastava Novi Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.9
mob
Apple iPhone
Šta je to accelerometer? Kada je se inicijalno pojavio N95, niko nije mogao da pretpostavi da je u njemu “sakriven” tzv. accelerometer motion sensor, a Nokia je to držala u tajnosti sve do nedavno, čekajući pravi trenutak da ponovo izdigne svoje telefone daleko iznad konkurencije. I uspeli su u tome - taman je se slegla prašina oko N95, stigla je vest o ovom parčetu hardvera, i njegova popularnost ponovo eksplodira! Accelerometer je postao pravi hit u poslednje vreme, a pojavile su se i mnoge korisne i beskorisne aplikacije koje ga prate i menjaju način na koji koristimo Series 60 telefone. Omogućava da se senzorski određuje položaj, nagib, ubrzanje itd. Sam hardver je relativno jednostavan, kao i API za razvoj softvera, i ostaje na programerima da upotrebe svoju maštu i plasiraju fenomenalne aplikacije, što neki već čine. Pored N95, ovaj uređaj je ugrađen i u N95 8GB, N93i, i N82.


* Šta je potrebno imati u telefonu da bi accelerometer aplikacije radile?

Potrebno je da u memoriji telefona instalirate N95 accelerometer plugin (ako imate Symbian 9.2 telefon) ili N93i accelerometer plugin (ako imate Symbian 9.1 telefon). Zatim, AXYZ plugin, a svi se mogu naći na kraju ovog posta, i njih zahtevaju sve accelerometer aplikacije.

Za aplikacije koje zahtevaju Python (koje su posebno naznačene), informacije za njegovo instaliranje i download link možete naći ovde:
http://forum.burek.com/index.php/topic,287500.msg4413410.html#msg4413410

Neke od ovih aplikacija nisu sertifikovane, i moraćete sami to da učinite.


* Još jednom, aplikacije rade na N95, N95 8GB, N93i i N82. On je ugrađen i u E90 i 5500, međutim zbog nekompatibilnosti njihovih rezolucija, i/ili samih aplikacija, neće sve da rade, pogotovo ne na 5500.

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

« Poslednja izmena: 21. Mar 2008, 17:01:05 od X3mE »
IP sačuvana
social share
Preporuka za clanove: Srpski pravopis 

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije


Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 20016
Zastava Novi Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.9
mob
Apple iPhone
* Lista svih accelerometer aplikacija postavljenih u ovoj temi

Application: MovingBall
Author: NRC
Download link: Download
Video demo: View

Application: Shake Control
Author: The Dude
Download link: Not released
Video demo: View

Application: RotateMe
Author: Samir
Download link: Not released
Video demo: View

Application: Nokmote
Author: Samir
Download link: Not released
Video demo: View

Application: Inclinometer
Author: symbianyucca
Download link: Download
Video demo: View

Application: Lightsabre
Author: Graham Oldfield
Download link: Download
Video demo: View

Application: Wattery screensaver
Author: Psiloc
Download link: Download
Video demo:

Application: Groove Labyrinth
Author: Bitside
Download link: Download
Video demo:

Application: Accelerinvaders
Author: Lpvalente
Download link: Download
Video demo: View

Application: Tunnel Run
Author: Mobile Radicals
Download link: Not released
Video demo: View

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

pyPoziomica 1.0.0 - Download
Accelerometer Ball Game - Download
Nokmote beta 1 - Download
PyMoneta V1.0 - Download
Glogger VS2 - Download
Rotation sensor - Download
FlipSilent 1 - Download
FlipSilent v.1.01 - Download
pyPiwo - Download
FlipSilent V1.02 - Download
FlipSilent 1.03 - Download
RotateMe 2.0 beta6 - Download
RotateMe 2.0 beta7 - Download
pyPoziomica 3.00 English Version - Download
pyPiwo 3.00 English Version - Download
pyRybka - Download
FlipSilent v1.03 Public Final - Download
Niime Mouse & Wheel - Download
NiiMe 0.2 - Download
ShutUp_1_0_Beta1 - Download
ShakerRacer - Download
NiiMe Wheel (Alpha) - Download
Rotateme v2.0 Final Version - Download
rotateMe 2.1 Beta 1 - Download
ShakeLock v1.04 Beta - Download
FlipSilent v1.05 [Unsigned] - Download
Shakelock V1.0.5 *update* - Download
ShakeMe (Alpha 1) by Samir Unsigned - Download
ShakeMe Alpha 2 by Samir - Download
ShakeSMS V1.00 Beta unsigned - Download
RockNScroll Beta 1.0 - Unsigned - Download
Pasta Timer v1.3.0 - Download
NXT-Symbian - Download
pySnake 2.0 - Download
ShakeSMS 1.01 beta unsigned - Download
UnlockShake Beta 1 - Download
ThemeMagic 1.0 Unsigned - Download

Python zahtevaju sledeće aplikacije:
- ShakeLock
- pyPiwo
- pyMoneta
- pyPoziomica
- pyRybka
- ShakerRace
- Niime Mouse & Wheel
- NXT-Symbian
- pySnake
« Poslednja izmena: 28. Mar 2008, 22:10:53 od X3mE »
IP sačuvana
social share
Preporuka za clanove: Srpski pravopis 

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Jet set burekdzija


Mobilni Manijak

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 7252
Zastava Makedonija
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.24
mob
Samsung S6 & Lumia 9
Python s60 3rd

Ovde možete downloadovati sve što vam je potrebno za pokretanje Python aplikacija na vašem s60 3rd telefonu. Pyzhon aplikacije imaju ekstenziju *.py.

Preporučljivo je instalirati sve u memoriju telefona! Neke aplikacije će izričito tražiti module na C drajvu, pa ako ih ne nađu neće ni raditi.

Prvo instalirati Python for s60 3rd (core python fajlovi), pa zatim Python Script Shell, nakon čega će se pojaviti python ikona u meniju.

Ako se python aplikacija, koju želite da pokrenete, nakon instalacije ne pojavi u meniju, potrebno je da uđete u Python i otvorite je. Ako ste samo dobili .py fajl, potrebno je iskopirati ga u C:\Python, kako bi mogao biti učitan iz Python aplikacije. Ako je se ikona novoinstalirane aplikacije pojavila u meniju, samo je pokrenite kao i svaku drugu aplikaciju (ako odbija da se pokrene, jedan od mogućih razloga je to što niste instalirali Python u memoriju telefona).


Home page projekta:
http://sourceforge.net/projects/pys60

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

*
PythonForS60_1_4_2... (567.58 KB)
« Poslednja izmena: 12. Feb 2008, 16:03:59 od X3mE »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW GTalk Skype Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije


Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 20016
Zastava Novi Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.9
mob
Apple iPhone
Dakle, kao sto sam napisao, cak Nokia 5500 ima ovaj senzor..... A 5500 je izasao mnooogooo pre iPhone-a, i znaci, nema govora o tome da je to nesto revolucionarno sto je Apple uveo.
IP sačuvana
social share
Preporuka za clanove: Srpski pravopis 

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 3415
Zastava Republika Srpska
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.6
Pa uveo je iPhone revolucionarne stvari u mobilnu telefoniju. Npr. moš' poslati sms a nemoš' mms... Zar to nije tehnička revolucija u 2007. godini?! Ja mislim da je to nešto novo , originalno i neviđeno na mobilnim telefonima.   Smile

Šalu na stranu... Dobra je to stvar , mislim na ugradnju Accelerometer-a u mobilne telefone. Automatska rotacija slika , ekrana i slično... bez potrebe za pritiskanjem niti jednog tastera na telefonu.  Smile

Sad za razloge šutnje , o ugradnji ovog senzora , od strane Nokia-e nisam siguran.... Politika , pare , zaboravnost ?? Ko će znati?! Smile
« Poslednja izmena: 26. Nov 2007, 17:52:09 od elborashon »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 600
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Samsung GALAXY NOTE 2
Ma oni u Nokii nisu normalni,poceli su da prave lose maske i oklope,sada cute,ili zaboravljaju da objave sta su ugradili u fon,gde je kraj svemu tome Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Jet set burekdzija


The truth is out there...

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 8945
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.24
Jeste da je tema za Nokiju ali i SE je ugradio u svoje telefone ovaj deo hardvera Wink
Prvi telefon koji poseduje ovaj deo to je w710i ja mislim da je w710i nekoliko dana pre predstavljen nego 5500 ali nemojte da me drzite za rec  Smile
I njegov senzor je bio namenjen za fitness aplikaciju...

Posle mislim da nije ugradjivano u telefone sve do w580 Smiley Pomocu njegovog senozora se mogu menjati pesme tako sto ce se telefon "protresti" u jedno ili u drugu stranu.Takodje i za fitness aplikaciju...

Sledeci je w910 i k850, senzor sluzi za okretanje displeja u muzickom ili video plejeru u stranu u koju vi zelite.Takodje sluzi i za posebnu igricu koja se dobija uz telefon i nosi naziv Marble Madness .Dok kod w910 sluzi i u nekim temama, u jednoj temi ima wallpaper kao kuglica, kako vi pomerite telefon kuglica ide u tu stranu Smiley Takodje u w910 i walkman playeru postoji opcija SensMe to je opcija koja na osnovu senzora zakljucuje vase trenutno raspolozenje i prema tome kreira playlistu.
Takodje od novijih ima i w380 koji ce isto koristiti i u music playeru, a verujem i u ostalim opcijama Smiley

Ako cemo pricati i dalje na ovu temu, prvi telefon sa necim ovakvim je siemens, nemojte da me drzite za rec ali to je model CX70 emoty znam da je telefon dosta zastareo i on je imao posebne senzore koji su odredjivali vase raspolozenje.Pokrene se jedna aplikacija i onda se pojavi 3D lik koji ce prenositi vase trenutno raspolozenje, na osnovu toga moze sam telefon poslati mms sa animacijom koja predstavlja vase trenutno raspolozenje.

edit: jeste cx70 emoty Smiley evo nasao sam mobi iz 2005 god. gde se bas ovaj model spominjao pa mi je ostalo u secanju Smiley

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

DSC00727.JPG
(97.15 KB, 480x640)
« Poslednja izmena: 26. Nov 2007, 22:33:16 od milan91 »
IP sačuvana
social share
“Design is not just what it looks like and feels like. Design is how it works.”
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 3051
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0
mob
HTC Bravo
Sve je to lepo, ali senzori koje spominjes na SE telefonima imaju veoma ogranicenu primenu(tj. u pitanju je cista zajebancija), dok se kod Nokia modela mogu koristiti za svasta-nesto.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Jet set burekdzija


The truth is out there...

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 8945
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.24
Pa ograniceni su od strane softvera tako je Wink Ali na nokija telefonima nije tako jer naravno imaju podrsku za razne aplikacije koje ce iskoristiti taj deo.Dobro SE je ovim pokazao da se ovaj deo moze koristiti i u igricama, verovatno ce se u buducnosti ovakve igrice i praviti, tj. igrice koje ce se igrati pomocu senzora Smiley
IP sačuvana
social share
“Design is not just what it looks like and feels like. Design is how it works.”
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 288
Zastava
OS
MacOS X
Browser
Mozilla (KHTML,
mob
SonyEricsson 
Dakle, kao sto sam napisao, cak Nokia 5500 ima ovaj senzor..... A 5500 je izasao mnooogooo pre iPhone-a, i znaci, nema govora o tome da je to nesto revolucionarno sto je Apple uveo.
Pa i jeste ga Apple uveo ili izmislio, već nekoliko godina ga ugrađuje u svoje laptopove.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 34
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.31 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.