Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 07. Jun 2024, 14:43:02
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 0 gostiju pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Kako sam "preživeo" ptičji grip  (Pročitano 361 puta)
14. Apr 2006, 13:11:31
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0
mob
Apple iPhone SE 2020
Milan Tešić (18), koji je u medijima proglašen zaraženim
Kako sam "preživeo" ptičji grip

Pre samo mesec dana život osamnaestogodišnjeg Milana Tešića iz bajinobaštanskog naselja Crepana greškom se okrenuo naopačke. Nije bilo medija koji kao udarnu vest nije emitovao da je jedan osamnestogodišnji mladić iz Bajine Bašte primljen u tamošnji Dom zdravlja "Evelina Haverfild" sa sumnjom da je zaražen virusom ptičjeg gripa, a nekoliko dana kasnije da je sa još troje dece prebačen u karantin infektivnog odeljenja Užičke bolnice.

Pre toga u Crepani su veterinari našli petla koji je zaista uginuo od ptičjeg gripa. Naredbom Ministarstva za poljoprivredu, vodoprivredu i šumarstvo tamo je uništena sva živina, postavljene su dezinfekcione barijere na svim putnim pravcima ka gradu, građani su stavljeni pod medicinski nadzor, a Bajina Bašta proglašena za zaraženo područje. Pre dva dana ovo ministarstvo ukinulo je zaraženu zonu u ovom gradu, a Milan kaže za Glas da tri dana provedena u bolnici nikad neće zaboraviti i veruje da je sve tako ispalo nečijom nenamernom greškom.

- Sada se osećam dobro, ali sam pomalo dekoncentrisan. Naročito to osećam pri učenju. Lekari kažu da će to sve ubrzo iščeznuti. Nadam se da će tako biti - kaže Milan.
      

Ohrabrio me Tadić

Identitet Milana Tešića nije otkrivan javnosti sve do njegovog povratka iz bolnice i posete predsednika Srbije Borisa Tadića.
- Mnogo me je ohrabrilo izvinjenje predsednika Borisa Tadića kao građaninu Srbije za sve ono što sam pretrpeo nečijom greškom koja, verujem, nije bila namerna - kaže Milan.
      
   
   

Sumnja da je zaražen virusom ptičjeg gripa unela je paniku u kuću njegovih roditelja. Strepelo je celo naselje i pored stalnog prisustva lekarskih i veterinarskih ekipa u Crepani.
- Imao sam blago povišenu temperaturu, pa su lekari posumnjali da je ona posledica zaraze. Obavljeni su pregledi, temperatura se normalizovala i onda je konstatovano da se radi o običnoj prehladi. Ipak, za svaki slučaj i dalje sam bio kod kuće pod nadzorom lekara. I kad sam pomislio da je sve to prošlo, došla je naredba da ja i još troje dece iz mog komšiluka moramo da idemo u karantin u Užičku bolnicu. Na sreću, sumnje se nisu obistinile - kaže ovaj mladić, inače učenik trećeg razreda Tehničke škole i već punih deset godina fudbaler Sloge. Trenutno nosi dres omladinskog tima na mestu veziste, ali s obzirom na talenat i dosadašnje igre, od leta će sigurno konkurisati i za seniorski sastav.

- Posle svega šta se izdešavalo za kratko vreme, presrećan sam što sam se opet uključio u treninge. Već sam odigrao i dve prvenstvene utakmice u prvenstvu Omladinske lige Zlatiborskog okruga. Savladali smo Zlatar iz Nove Varoši sa 3: 1 i Slogu iz Sjenice sa 3: 0 i sada imamo najbolje šanse za prelazak u viši rang - kaže Milan.


Izvor: Blic \ M. B. Andrić
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 07. Jun 2024, 14:43:02
nazadnapred
Prebaci se na:  
Oznake: grip iveo pti

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.115 sec za 20 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.