Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 10:42:35
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: A od kuma....  (Pročitano 7670 puta)
03. Jun 2011, 16:00:02
Jet set burekdzija


Violence solves everything!!!

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 7616
Zastava Niš
OS
Nepoznat
Browser
Mozilla Firefox 4.0.1
mob
Samsung XYZ1004
20 hamera na poklon od Vojske SAD


Pančevo -- Specijalna brigada Kopnene vojske u kasarni "Rastko Nemanjić" u Pančevu dobiće 20 oklopnih vozila "hamer" kao poklon američke vojske, izjavio Dragan Šutanovac.



Ministar odbrane je naveo da je američka donacija vredna 3,5 miliona dolara, kao i da je prosečna vrednost "hamera" oko 175.000 dolara.

Šutanovac je nakon obilaska brigade u Pančevu, gde je zbog blokade došao helikopterom, rekao da je rok za isporuku hamera oko godinu i po dana.

Ministar odbrane naveo je da su u Specijalnu brigadu uložena određena sredstva da bi se obnovila infrastruktura, a Brigada opremila kako bi njeni pripadnici mogli da se obučavaju i vežbaju.

Prema njegovim rečima, problemi ipak postoje i to pre svega u infrastrukturi, što je nasleđeno iz prošlosti, kao i u opremi.

"Finansijska situacija i budžet koji je za 150 miliona evra manji nego 2008. ne dozvoljava da se ta pitanja reše na način i onako kako želimo", rekao je Šutanovac.

Ministar odbrane je rekao da će Specijalna brigada Kopnene vojske dobiti i nove padobrane, ali da to kasni zbog birokratske procedure.


Izvor: Beeeee92

-------------------------------------------------------------------------------------------

Jeste da se poklonu u zube ne gleda i da nismo mogli da im kazemo "Mars u picku materinu, necemo vas poklon", ali koj moj da radimo sa ogromnim hamerom po nasim brdima i uzanim putevima?....a ko ce da placa potrosnju goriva jednog omanjeg tenka  Smile i rezervne delove koji ne postoje  Smile, ne zelim ni da zamisljam
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 21103
Zastava Ту негде...
OS
Windows 7
Browser
Opera 9.80
Па ми већ користимо хамере у жандармерији и ПТЈ (а пре тога их је користио ЈСО), не видим у чему је проблем да их војска користи.
« Poslednja izmena: 03. Jun 2011, 16:16:01 od Ghost »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Nepoznat
Browser
Mozilla Firefox 4.0.1
ali koj moj da radimo sa ogromnim hamerom po nasim brdima i uzanim putevima?....

kako sta? pa,da izgledaju kul.  Smile Ono sto jedino i rade i za sta su jedino i sposobni otkako su "reformisani".  Smile
a ko ce da placa potrosnju goriva jednog omanjeg tenka  Smile i rezervne delove koji ne postoje  Smile, ne zelim ni da zamisljam

Ajde,ajde...  Smile nemoj da se pravis da ne znas odgovor.  Smile               Smile (salim se)
Па ми већ користимо хамере у жандармерији и ПТЈ (а пре тога их је користио ЈСО), не видим у чему је проблем да их војска користи.
Pa,prvo,ne vidim sta ce nam.Jesu odlicni dzipovi,ali mnogo trose,a ima i boljih.


btw,rok za isporuku godinu i po dana?  Smile  Smile Dobro nam ne isporuce 2030.  Smile
Za godinu i po dana bi i ja napravio 20 dzipova.  Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Ko uci znace,ko krade imace.

Zodijak Leo
Pol
Poruke 4294
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.17
mob
Nokia N70
Hm........Pitam se sta li im fali...Mozda su stajali u radioaktivnom podrucju,ili tako nesto...Neku falinku moraju da imaju cim ih dobijamo na poklon.
S obzirom da smo na bombe vec oguglali,razvaljeni Hameri nam dodju kad lek na ranu.
Sto se roka od godinu ipo dana tice,to da ih jos malo razvale,pa onda da nam daju.Da ne bude da su mogli da rade jos godinu dana,a dali ih nama.Zna se jako dobro na sta lici vojna tehnika kad se poklanja.Msm,ako uopste ima oblik,od silnog izrabljivanja...No dobro,vidim da se neki jako vesele istima.Da im ne kvarim srecu...

Ura za Hamereeee!!I Vojsku Srbije naravno! Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile

Jednu bitnu stvar sam zaboravio...Ne smem ni da pomisljam kako je to kad skaces padobranom,a ministar ti obecava nove... Smile Smile Meni bi u tom trenutnu proslo kroz glavu,kakvi su sadasnji i da li sam ja svestan sta radim.Ali dobro,to sam ipak ja..Ne razmisljamo isto..Doduse,kad pomislim na to u kakvom stanju je tehnika,kada ministar obercava novu....Jeza me uhvati.. Smile
Nadam se da niko nece tresnuti o zemlju...
« Poslednja izmena: 03. Jun 2011, 16:42:20 od sasa92 »
IP sačuvana
social share
Ljudska glupost nema granice!

Na svedskoj motornoj testeri:
"Ne pokusavajte da zaustavite testeru rukama ili genitalijama."

-Na decijem kostimu "Supermen":
"Nosenje ovog kostima vam ne daje moc da letite.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost

Zivot nema reprizu

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 3955
Zastava
OS
Nepoznat
Browser
Mozilla Firefox 4.0.1

Koja je ovo banana drzava. Smile.Cime se on nesretnik ponosi.Nasu domacu vojnu industriju unistava sistematski a hvali se nekim djubretom sto ameri jedva cekaju da se otarase. Smile
IP sačuvana
social share
A nekad su proizvodili čelik, je li ? Iz dimnjaka se dimi, ali unutra. . .   Spiros 'Vondas' Vondopoulos

»Bogu hvala, vek i po poživeh, u zdravlju i radu. Slutim da mi je vreme umirati, te ove reči u pero govorim advokatu Nikoli Novakoviću, jer u vas, deco moja, sve zajedno, nemam ni malo poverenja ...« Dalje: »Žao mi je što ste moji, a ne deca nekog mog neprijatelja. Ko je vas poznavao, ne mora se bojati pakla; sa đavolima će mu biti lepše i prijatnije. Sto se tiče moje imovine, a to vas jedino zanima, mogu vam saopštiti sledeće: sve što imam OSTAVLJAM SAMOM SEBI, jer verujem u drugi život. Znači, neka sve ostane kako je bilo za moga života, dok se ne vratim. Vaš otac — Pantelija Topalović.«
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

I have more jewels then your jeweler

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1819
Zastava Finland
OS
Windows 2003
Browser
Mozilla Firefox 3.6.17
mob
Samsung i9300
ja mislim da ce oni da koriste te hamere u medjunarodnim misijama. sad treba da potpisu ako nisu vec potpisali onaj memorandum da se nasi vojnici salju sa EU drzavama.

a kao sto rece neko pre mene ministar se ponosi sa 20 hamera bilo da su novi ili stari a vojna oprema koja je unistena na zahtev amerikanaca vredela je mnogo vise od toga.
« Poslednja izmena: 03. Jun 2011, 18:17:17 od nilobac »
IP sačuvana
social share


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Ko uci znace,ko krade imace.

Zodijak Leo
Pol
Poruke 4294
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.17
mob
Nokia N70
Da nije zalosno,bilo bi smesno! Smile
IP sačuvana
social share
Ljudska glupost nema granice!

Na svedskoj motornoj testeri:
"Ne pokusavajte da zaustavite testeru rukama ili genitalijama."

-Na decijem kostimu "Supermen":
"Nosenje ovog kostima vam ne daje moc da letite.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Violence solves everything!!!

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 7616
Zastava Niš
OS
Nepoznat
Browser
Mozilla Firefox 4.0.1
mob
Samsung XYZ1004




 Smile

Inace, veoma je jasno zasto su ih njima poklonili i zasto ce ih nama pokloniti! Uostalom Hrvati to i ne pokusavaju da skrivaju, samo se Sutanovac pravi pametan i prica neke nebulozne price u koje vise ni Stanisalv ne veruje...ok, preterujem, on veruje   Smile
« Poslednja izmena: 19. Jun 2011, 23:31:03 od I Posle Mene JAA »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Violence solves everything!!!

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 7616
Zastava Niš
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 8.0
mob
Samsung XYZ1004
Za vojsku stiže 21 džip "hamer"


Beograd -- Operma i naoružanje za Vojsku Srbije u ovoj godini biće nabavljani uglavnom od domaćih firmi, a očekuje se i donacija SAD od 21 džipa "hamer", kaže Šutanovac.

Ministar odbrane je rekao da se upravo završava plan nabavke za narednu godinu, i da bi najveći deo sredstava trebalo da bude utrošen na domaće proizvode, između ostalog kamione i nove uniforme. Prema njegovim rečima, u planu je da sa fabrikom "Zastava kamioni" bude razvijen moderan džip koji bi koristila vojska, a možda i policija.

"S druge strane, imamo potrebe za nabavkom optoelektronskih sredstava i zaštitnih balističkih sredstava za pripadnike vojske anagžovane u kopnenoj zoni bezbednosti", rekao je Šutanovac.

On je naveo i da očekuje da u aprilu ove godine dobijemo "donaciju od 21 džipa 'hamer' koji stižu po specijalnoj porudžbini Vojske Srbije".

Prema njegovim rečima, ta američka vozila će biti rasporedjena u specijalnoj jedinici Vojske Srbije koja će tada biti najbolje opremljena jedinica te vrste u Evropi.
Smile  Smile  Smile  Smile  Smile  Smile ja vam pricam da se on drogira, a vi mi ne verujete   Smile )

Šutanovac je naveo i da se za nabavku ozbiljnijih sistema mora sačekati da kolegijum načelnika Generalštaba saopšti šta je to što u odnosu na rizike i pretnje smatra neophodnim.

On je, govoreći o potrebi kupovine novih borbenih aviona, podsetio da više od 25 godina Vojska Srbije nije opremana novim višenamenskim letilicama i da postojećim ističu resursi iz godine u godinu.

"To ukazuje da je neophodno da u narednom periodu kupimo odredjene letilice, jer ukoliko ih ne budemo imali, po evropskim propisima moraćemo da plaćamo nekom drugom da štiti naše nebo", objasnio je Šutanovac.

To bi, ističe ministar, bilo potpuno neprihvatljivo, pogotovo jer je Srbija, koja u ovoj godini slavi 100 godina vojnog vazduhoplovstva, jedna od malog broja zemalja Evrope koja je medju prvima imala vojne vazduhoplove.

"Imamo želju da završimo konačno procenu šta je to što je neophodno za naše nebo i da udjemo u finansijsku analizu", rekao je Šutanovac.

On je objasnio da kupovina takvih sistema, odnosno višenamenskih aviona, mora da bude podržana i od strane političkog establišmenta.
Šutanovac je istovremeno naglasio da se takve nabavke ne mogu realizovati u toku jedne godine, objasnivši da nabavke takvih letilica traju i po nekoliko godina.

"Želimo da kupimo i nove helikoptere koji su nam neophodni i u civilno-vojne svrhe. Mislim da ćemo i u realizaciju nabavke helikoptera ući u toku 2012. godine", rekao je ministar odbrane.



Šutanovac je od planova za ovu godinu izdvojio i nastavak učešća u mirovnim misijama, kao prezentaciju snage Vojske Srbije ali i demonstraciju političke volje da učestvuje u rešavanju onih pitanja koja su problem za ceo svet.

On je naveo da se razgovaralo da pripadnici sistema odbrane, uz pet mirovnih misija UN u kojima sada učestvuju, budu rasporedjeni i u Južnom Sudanu a da je moguće povećanje broja naših pripadnika u misijama na Kipru i u Libanu.

"Razgovarali smo o Južnom Sudanu i mogućnosti da rasporedimo vojne lekare sa vojnom bolnicom", rekao je Šutanovac, dodavši da je učešće u toj misiji "još uvek u fazi pregovora".

Prema njegovim rečima, "stend baj" aranžman koji je Srbija potpisala sa UN o učešću u mirovnim misijama omogućava da UN procene šta je prioritet na tom polju, odnosno gde bi srpsko učešće bilo najkorisnije.

"Razgovaramo i sa EU i ukoliko oni budu imali neke prioritete to ćemo svakako analizirati i pristupiti tim operacijama", rekao je ministar odbrane.

On je podsetio da prisustvo u mirovnim misijama znači i "veće jačanje našeg sistema za odbranu zemlje" navodeći da "sve vojske sveta koriste mirovne misije i da bi jačale operativne sposobnosti".

Šutanovac je izrazio očekivanje i da će baza "Jug" kraj Bujanovca, u kojoj je već organizovano nekoliko medjunarodnioh vežbi u ovoj godini, prerasti u regionalni centar za obuku za učešće u mirovnim misijama.

"Činjenica je da od zemalja u regionu Srbija sa najmanjim kapacitetiam participira u mirovnim misijama i smatram da će se u godini koja je pred nama ta participacija povećati", rekao je on.

Šutanovac navodi i da će Vojska Srbije "onda postati konkretan partner po pitanju globalne bezbednosti i mira" i da tada očekuje i vojnike drugih armija koji će se obučavati zajedno sa pripadnicima naše vojske.

Ministar odbrane je, osvrnuvši se na saradnju sa pripadnicima Kfora na Kosovu i Metohiji, ocenio da je ta saradnja na visokom nivou.

"I pored svih incidenata koji su bili u proteklom periodu, pokušavamo i uspevamo da održimo visok nivo saradnje sa Kforom i smatramo da je Kfor i dalje faktor stabilnosti na Kosovu i Metohiji", rekao je Šutanovac.

Prema njegovim recima, bez prisustva Kfora bi već imali izuzetno teške okolnosti "u kojima bi verovatno bili i sukobi na Kosovu i Metohiji".

"Trudimo se da budemo dobar partner i želja nam je da se tako i nastavi. Očekujemo da kriza koja je započela krajem jula, konačno bude završena i da se Kfor vrati u one okvire koji su definisani rezolucijom UN 1244 i Kumanovskim sporazumom", rekao je Šutanovac.
Ministar odbrane je naveo i da se saradnja sa Kforom odvija kroz direktne i lične kontakte.

"U pojedinim situacijama koje su bile vrlo incidentne i ekcesne uspeli smo da utičemo na kolege iz Kfora da se što je moguće staloženije ponašaju ne bi li izbegli mogućnost eskalacije sukoba", rekao je Šutanovac.

On je podsetio i da je od početka 2007. godine sagovornicima u Briselu govorio da Kfor ne treba da smanjuje brojno stanje, jer kao garant mira na Kosovu treba da ima odredjene snage koje mogu interventno da se pojave na svakoj tački gde može doći do incidenta.

Šutanovac je, od planova za ovu godinu izdvojio i nastavak rešavanje stambenih pitanja za bivše i sadašnje pripadnike Ministarstva odbrane i Vojske Srbije.

On je, podsetivši da je u protekle četiri godine reseno nešto manje od 5. 000 stambenih pitanja, naveo da će ta problematika u ovoj godini biti rešavana izgradnjom kuća, bespovratnim kreditiranjem za prenzionere, kao i nastavkom izgradnje stanova.

"Želja nam je da taj problem rešavamo izgradnjom kuća (u Valjevu i verovatno Subotici) i putem dodela stambenih bespovratnih kredita pripadnicima vojske u penziji ", rekao je on.

"Očekujem da u prvim mesecima ove godine oko 300 vojnih penzionera koji nemaju trajno rešeno stambeno pitanje potpišu ugovore o bespovratnim kreditima", rekao je on.

Šutanovac je izrazio očekivanje i da će vrlo brzo početi podela rešenja za stanove na Voždovcu, što je "izuzetno uspešan projekat u kome je vojska dala veliki doprinos".

Šutanovac je od planova za ovu godinu izdvojio i reformu vojnog penzionog i zdravstenog fonda koji će omogućiti da "naš zdravstveni fond bude najvitalniji u okviru celog sistem zdravstvene zaštite u Srbiji".

Izvor: Beeeee92
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 1661
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 8.0.1
mob
Motorola 
Za cega ce ovi dzipovi da sluza kad i najjeftiniji terenac lada niva moze da svuda ide i svuda je prohodna?
Ovi dzipovi kostaju bar 70 000 evra svaki pojedinacno zar to nije mnogo?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 10:42:35
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.134 sec za 18 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.