Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 00:46:40
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: A-380 Quantas -ozbiljan incident  (Pročitano 5558 puta)
Moderator
Krajnje beznadezan


Fly Baby, fly...

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 11585
Zastava Serbia
OS
Windows 98
Browser
Internet Explorer 6.0
Ma ja sam veliki gresnik samo tako, pravi bozji magarac i pravo je cudo sto me onaj gore cuva, da nisam najeb. za sve ove godine, ali ovde ipak nije to - pogledaj tekst koji sam postovao - to je original sa Australijskog neta i to njihov Dejli telegraf ili tako nesto slicno (u gostima mi je Australijanac, rodjak od zene, i da on nije citao te novine ne bi ja ni znao). Dakle taj tekst sam samo preneo ovde. E sad, sta je istina treba stvarno utvrditi. Licno bi voleo da nije A-380, jer to bi bilo dosta nepovoljno za taj grandiozni avion, mislim, bilo bi steta da ne zazivi, a ja za svaku 'ticu zelim da leti, brate, i da leti sto duze.
Ajd' zivio i da Bog da da su Australijanci omasili u tekstu. Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 898
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.3
Izgleda da je ipak u pitanju bio A330, a kao uzrok incidenta se spominje iznenadna pojava snažne turbulencije, zbog koje su neki putnici povređeni od
udaranja o enterijer putničke kabine. Obično pilot upozori putnike da se vežu zbog očekivane turbulencije, ali je ovde još uvek nejasno šta se dogodilo.

edit:
Evo našao sam link gde se spominje i mogućnost kvara letnih komandi ili upravljačkih površina aviona: http://www.aviationweek.com/aw/blogs/commercial_aviation/ThingsWithWings/index.jsp?plckController=Blog&plckBlogPage=BlogViewPost&newspaperUserId=7a78f54e-b3dd-4fa6-ae6e-dff2ffd7bdbb&plckPostId=Blog%3a7a78f54e-b3dd-4fa6-ae6e-dff2ffd7bdbbPost%3aa7e67c34-e85b-431d-b25f-b01da45a0d0b&plckScript=blogScript&plckElementId=blogDest
« Poslednja izmena: 08. Okt 2008, 21:14:33 od 211 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Fly Baby, fly...

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 11585
Zastava Serbia
OS
Windows 98
Browser
Internet Explorer 6.0
Da, da, izgleda da je ipak A-330, evo i drugih australijskih vesti jos od 7.oct:

Chris Thomson
October 7, 2008

About 36 people have been injured, many seriously, in a "sudden in-flight upset" that forced a Qantas passenger jet with 303 people on board to make an emergency landing 1200 kilometres north of Perth this afternoon.

WA police said at least 20 people suffered serious injuries, including broken bones and lacerations, following what Qantas described as a "sudden change in altitude". The airline said there were no details about what caused the incident.

- Qantas jet in mid-air emergency
- Sudden, severe loss of altitude
- 20 people seriously injured


A passenger on the flight who used to work for the Civil Aviation Safety Authority told reporters the loss of altitude was severe enough to drive people head first into the cabin ceiling, causing major injuries.

Most of the injured were at the rear of the A330 aircraft.

Were you on the flight or do you know someone who was? Message 0406 THE AGE (0406 843 243) or email scoop@theage.com.au

WA Police Commissioner Karl O'Callaghan said 36 people were injured, 20 of them seriously and were taken to Exmouth Regional Hospital.

He did not know if any of the plane's 10 crew were among the injured.

The Australian Transport Safety Bureau (ATSB) said the aircraft had experienced a "sudden in-flight upset'' while cruising in "level flight''.

"The crew declared a mayday and diverted the aircraft to Learmonth, near Exmouth in WA, where it landed without further incident,'' the ATSB said

The flight, QF72, was en route from Singapore to Perth where it was due to land at 2.10pm (WST).The mayday alert was issued about 1.30pm and the jet landed at Learmonth, a civil and RAAF base 40 kilometres from Exmouth, at 1.35pm.

Mr O'Callaghan said he understood the incident was caused by "some sort of systems failure".

He said his force's State Crisis Centre in Perth had been activated.

WA Police Sergeant Greg Lambert said passengers were taken to Exmouth Regional Hospital with injuries he described as "quite serious''.

The Royal Flying Doctor Service was preparing to send up to four planes to Exmouth to fly the most seriously injured to Perth, but RFDS public affairs director Lesleigh Green said none of the injuries was thought to be life threatening.

Qantas regional manager (WA) Ian Gay said two smaller Qantas planes had been sent to Exmouth to pick up stranded passengers from the flight.They were expected to arrive in Perth tonight

Two ATSB investigators were preparing to travel to Learmonth, near Exmouth, on a chartered aircraft.

Five other investigators will also go to the airport to investigate the incident.

 Smile

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Poznata licnost


Futo fukutsu - Saburo Sakai

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 3671
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.3
mob
SonyEricsson C702i
heh da je A380 bio u pitanju sve do jedne svetske agencije bi to prenele kao vest br 1 a pogotovu Americke kompanije (poznat rivalitet Airbus-Boeing)
Smile

Papalu bilo bi super da ostavis link za vest tj koji je izvor  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


☐ worth ☑ not worth

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 23430
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Google Chrome 0.2.149.30
mob
Tel.Me Your.Number
Ko ne stavlja izvor?? Smile Smile Papalu šalio sam se za ono Smile

"Mr O'Callaghan said he understood the incident was caused by "some sort of systems failure"."

 Smile

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Poznata licnost


Futo fukutsu - Saburo Sakai

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 3671
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.3
mob
SonyEricsson C702i
Ma nisam ni ja mislio nista lose nije ovo nikakva kritika, kao direktan link ka vesti...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Fly Baby, fly...

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 11585
Zastava Serbia
OS
Windows 98
Browser
Internet Explorer 6.0
Evo opet paistujem:
Qantas Airbus down at Exmouth
PerthNow, Australia - 6 Oct 2008
... 2pm after what has been described as a ``mid-air incident''. Police said about 50 of the 300 passengers on board the Airbus A380 had been injured. ...
Qantas flight turbulence: 40 hurt Straits Times
all 1,385 news articles »

Ukucajte prvo na Goooglu: Google Australia, a onda udjite u Google News, pa onda pod "search" ukucate "Airbus 380 incident", a u pretragu se stavi (na levoj strani pod recent) "last week" i tada izadje lista sajtova a prvi je ovaj gore (ima malu slicicu aviona sa leve strane)

No kada se udje unutra je tekst od 9.okt, tj danas i tu su se korigovali:
evo linka za njihove zadnje vesti:

http://www.news.com.au/perthnow/story/0,21598,24460959-5017007,00.html


Evo i ostalih linkova sa friskim vestima: spominju kao moguce uzroke propadanja aviona bluetooth misa za comp, zatim neciji laptop...pogledajte sami Smile

http://news.cnet.com/8301-17852_3-10062306-71.html

http://www.canberratimes.com.au/news/local/news/general/qantas-plane-fell-twice-during-crisis/1330076.aspx

http://www.abc.net.au/news/stories/2008/10/09/2386914.htm?section=australia

http://news.carrentals.co.uk/laptop-could-have-caused-qantas-jet-to-lose-altitude-3423883.html

 Smile
« Poslednja izmena: 10. Okt 2008, 00:49:58 od Papalu »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Poznata licnost


Futo fukutsu - Saburo Sakai

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 3671
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.3
mob
SonyEricsson C702i
E to Papalu majstore...
Smile
Hvala  Smile

Cudno zaista pa stalno nam prikazuju kako putnici u avionima rade na Laptopu i uveravaju kako je to potpuno bezbedno,skoro su najavili da ce ponovo dozvoliti koriscenje mobilnih telefona u avionima jer su kao otkrili da ipak ne prave smetnje navigacionim instrumentima kao i ostalim sistemima u avionu...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Intel Core 2 Quad Inside

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 5400
Zastava Belgrade City
OS
MacOS X
Browser
iPhone 4.0.5
mob
Apple iPhone 7 Plus
Znam da je tema stara 2 godine ali je pre par sati Quantas doneo odluku da povuce sve svoje airbusove A380 iz upotrebe nakon danasnjeg incidenta sa jednim od motora i prinudnog sletanja u Singapuru.

Evo artikla iz New York Times-a: Link
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4404
OS
Windows XP
Browser
Opera 10.63
Отказ компресора високог притиска?

Оштећено је и крило.

« Poslednja izmena: 04. Nov 2010, 11:02:54 od aleksa »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 00:46:40
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.074 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.