Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 00:41:59
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 3 4 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: 9. mart - Pobeda ili poraz?!  (Pročitano 8023 puta)
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 13134
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.7
Ja sam bila takođe i sada mi je to smešno. Kako smo bili glupi!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Don't fuck with me!

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 24298
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.7
mob
Nokia E71
Nismo bili glupi, nego mladi i naivni...mozda po malo i zavedeni Smile To se tada cinilo kao jedini moguci izbor i spas za Srbiju,ali se nazalost pokazalo da je nasa nada uzaludna...
IP sačuvana
social share
Edit by chelavi1: Maksimalna dozvoljena velicina slika u potpisu je visina: 60pix, sirina: 468pix i velicina 20KB
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Sačuvaj me Bože od onih kojima treba da verujem

Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 51791
Zastava Srbija
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.7
mob
Nokia 
Nismo bili glupi, učinili smo koliko god smo mogli.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Don't fuck with me!

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 24298
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.7
mob
Nokia E71
Pa mozda smo mogli i vise  Smile...ne znam ni sam, ponekad se zapitam da li smo i gde MI pogresili... Smile
IP sačuvana
social share
Edit by chelavi1: Maksimalna dozvoljena velicina slika u potpisu je visina: 60pix, sirina: 468pix i velicina 20KB
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 21826
Zastava Борча
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.7
mob
Qtek 小米
Ја сам деведестих био противник политике С.Милошевића, али само због тога што он није спроводио у дело идеју Велике Србије и српског национализма, онако као је и дан данас ја замишљам.
9. март је требао да буде јуриш за ослобођење српских земаља и већина људи је и веровала у идеје за које се данас залажу српски Радикали.
Шешељ је био само клонирани Вук Драшковић(или обрнуто), који није успео на почетку деведесетих да скрене пажњу народа.

Међутим В.Драшковић је убрзо народно незадовољство искористио за потребе свог странчарења, потурајући националистичку идеологију као мамац (пошто се рано одрекао, ако је икада и веровао), а испод жита је све време радио за непријатеље са запада.
И где је већина његовог некадашњег бирашког тела ?
Сигурно није у грађанским странкама и ДС-у , на чијој се листи он налази.
Да ли Вук и његова странка имају неки политички идентитет ?


*******************

Драшковић: Време за нови јуриш
9. март 2009. | 01:11 -> 16:33 | Извор: Б92, Бета
Београд -- Осамнаест година од деветомартовских демонстрација, лидер СПО Вук Драшковић поново позвао на јуриш, овог пута на уклањање препрека ка Европској унији.

Функционери Српског покрета обнове положили су венце и упалили свеће у знак сећања на погинуле у демонстрацијама 9. марта 1991. Драшковић је грађанима окупљеним на Тргу Републике у Београду рекао да је 9. март прилика да се погледа у огледало и да се поставе нова питања, а најважније међу њима је зашто је Србија још само кандидат за кандидата за чланство у ЕУ.

Драшковић је 1991. са балкона Народног позоришта позвао више од 100.000 демонстраната на јуриш против режима Слободана Милошевића и неслободе медија.

Данас је Драшковић поново позвао на јуриш, али овај пут да би се уклониле све препреке на путу Србије ка Европској унији.

“Владало је неко наивно уверење да ће нејговим падом, да ће да падне пирамида. Пирамида није пала, пирамида је све снажнија. Милошевића нема, али има много Милошевића. И мислим да се намеће јасан закључак, да је данас у овим околностима време за јуриш“, поручио је Драшковић.

Он је оценио да данас "ухапшене убице пишу књиге и фељтоне, а људи из Владе их промовишу".

"Зашто Врховни суд из затвора пушта убице? Зашто се злочинци у Србији данас дрскије него икад промовишу као хероји? Зашто смо девет година после 5. октобра кандидати за кандидата за чланство у Европској унији?", рекао је Драшковић, својевремено вођа деветомартовских демонстрација.

Такође је поставио питања: "Зашто је у Србији, 18 година после 9. марта и девет година после 5. октобра, плима антизападних, антидемократских осећања већа но што је била у време деветомартовских демонстрација", "Зашто још нису похапшене толике убице премијера Зорана Ђинђића" и "Зашто се ово догађа по судовима".

Како је Драшковић рекао, то је "вероватно због тога што смо направили велике грешке", а оне су се "пре свега огледале у недопустивим компромисима са оним Милошевићевим снагама зла које се сада уздижу, храбре, и очекују да ће се вратити."

Према његовим речима, сећање на 9. март 1991. године "не служи ничему уколико буде сведено само на евоцирање успомена".

Обележавање 9. марта данас на улици у Београду (Бета)
Обележавање 9. марта данас на улици у Београду (Бета)
Окупљени грађани трудили су се да приђу што близе вођи демонстрација. Многи су застајали и постављали му питања. Сви се, како кажу, добро сећају 9. марта.

“То је било страшно. Ја сам била са једном пријатељицом, која има астму, морала је да оде. Ја сам остлаа до краја. То је било језиво. То је било да згазе народ скроз.“

“Као да је било прекјуче, сећам се сваког детаља, јер сам посматрао непсоредно са овог балкона.“

“Па, наравно да је народ схаватио да може нешто да промени. То је био први отпор оном диктатору.“

Претходно је рукводство СПО-а, положило венце на углу Теразија и улице Кнеза Милоша, у знак сећања на матуранта Бранимира Милиновића и полицајца Недељка Костића, који су погинули током демонстрација.

Демонстрације у Београду 9. марта 1991. организоване су против тадашње власти и "медијског мрака" оличеног у државној телевизији, коју су учесници протеста називали "ТВ Бастиљом".

Протесту су се, на позив СПО-а, прикључиле све опозиционе партије, са захтевом да тадашње руководство државне телевизије и један број њених уредника поднесу оставке.

Полиција је безуспешно покушавала да спречи одржавање демонстрација, а потом је користила сузавце, водене топове и гумене метке, што је довело до сукоба са грађанима.

У сукобима су погинули 18-годишњи ученик Бранивоје Милиновић и 54-годишњи полицајац Недељко Косовић. У деветомартовским демонстрацијама повређено је 58 полицајаца и 86 демонстраната, а 158 их је било ухапшено, међу њима и Драшковић.

Протести су окончани после четири дана, када су из затвора пуштени Драшковић и сви ухапшени, а Скупштина Србије усвојила оставке тадасњег директора РТС-а Душана Митевића и министра унутрашњих послова Радмила Богдановића.

Пре неколико дана промовисана је Фото-монографија Српског покрета однове "СПОменар", у којој су забележени најзначајнији догађаји и моменти борбе за демократију у протеклих 18 година.



Антић: Режим на крају морао да попусти

Историчар Чедомир Антић подсећа да су 9. марта, на улице Београда, први пут после Другог светског рата, изашли и тенкови ЈНА, али да је ипак режим Слободана Милошевића на крају морао да попусти и направи одређене уступке.

“Сутрадан је Београд био као окупиран град, 10. марта десетине тенкова су биле у граду, чак је један велики тенк Т-84 стајао посред Таковске улице", каже он.

"Међутим, већ 11. марта, преостали опозициони вођи - пошто је Вук Драшковић био ухапшен, заједно са више од стотину грађана - окупили су се и започеле су демонстрације које су употпуњене студентским демонстрацијама”, наводи он.

“И после три дана, већ 12. марта, режим је морао да попусти. Не само да су ослобођени сви ухапшени, не само да су смењени први људи РТС-а, већ је поднео оставку и министар унутрашњих послова”, подсећа Антић.

“Наравно, 9. март у нашу историју улази пре свега као једна прекретница зато што је то први пут да је већина грађана, и то у престоном граду, била против Слободана Милошевића, човека који је само четири месеца раније на изборима добио 65 одсто гласова", наводи он.

"Наводно, пошто је врло тешко говорити о томе да су ти избори били фер, као уосталом и сви избори које је режим Слободана Милошевића спроводио”, оцењује он. Антић подсећа ко је све тада био активан припадник Милошевићевог режима.

“Људи који су тада водили владу – премијер Драгутин Зеленовић, министар унутрашњих послова Радмило Богдановић, Слободан Милошевић – они су одавно изван политике, Слободан Милошевић је пре три године и умро у притвору Хашког трибунала”, каже он.

“Кад је реч о људима који су били активни политички, а и сада су активни , колико је мени познато, министар енергетике Петар Шкундрић је у то време био генерални секретар СПС-а, мислим да није био народни посланик у то време, али сећам се да је, када је промовисана Социјалистичка партија Србије, он био тај који је на телевизији говорио у њено име”, наводи Анттић.

“Мислим да је један од министара у тадашњој влади био и господин Горан Триван, који је сада, после овог споразума са ДС-ом, односно коалиције, функционер градске владе у Београду”, каже он.

“Тако да, на неки начин, у Србији, после свих ових година, једно је јасно, а то је – власт није промењена на начин на који је то део народа, односно на који је опозиција желела”, сматра Антић.
« Poslednja izmena: 09. Mar 2009, 19:30:27 od Гамбино »
IP sačuvana
social share
Z
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32981
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.6
Citat
Ја сам деведестих био противник политике С.Милошевића, али само због тога што он није спроводио у дело идеју Велике Србије и српског национализма, онако као је и дан данас ја замишљам.
9. март је требао да буде јуриш за ослобођење српских земаља
To je srž svega , Slobu jedni ne vole što nije a drugi što jeste  , ja ga osudjujem za ono što nije ...
« Poslednja izmena: 09. Mar 2009, 19:33:15 od rinaka »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Sačuvaj me Bože od onih kojima treba da verujem

Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 51791
Zastava Srbija
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.7
mob
Nokia 
Tog dana zahtev je bio jasan, demonopolisati RTS i ostale medije, dozvoliti normalno informisanje. Demonstracije su bile mirne a odziv građana veliki dok policija nije odlučila da bez razloga interveniše.Tada kad su oklopnim kolima i vodenim topovima, konjicom i metcima napali građane počeli su neredi. Jasno kao dan je da je Milošević želeo nerede jer ni po koju cenu nije želeo da odobri ulazak istine u medije.

« Poslednja izmena: 10. Mar 2009, 01:59:18 od simijon »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 21826
Zastava Борча
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.7
mob
Qtek 小米
Citat
Ја сам деведестих био противник политике С.Милошевића, али само због тога што он није спроводио у дело идеју Велике Србије и српског национализма, онако као је и дан данас ја замишљам.
9. март је требао да буде јуриш за ослобођење српских земаља
To je srž svega , Slobu jedni ne vole što nije a drugi što jeste  , ja ga osudjujem za ono što nije ...
Наравно ... и Коштуница је само успео да окупи у један фронт и патриоте и издајнике против Слобе.
Он је заправо једини политичар који је успео да изгради тај ''трећи пут'' (који Коштуница није успео у тој мери као он, а касније је и пропао) , а доживели смо и тај дан да су му обе Србије (Шешељевска и Тадићевска) опростиле.
Наравно Вук није луд да призна да тадашње његове присталице нису имале јединствену идеологију, већ су имали само заједничког противника, као што ни радикали нису луди да признају да су њихове присталице помогле рушењу Милошевића, јер 97' је Шешељ готово изабран за председника, 2000. странка никад горе није прошла, а пар година касније опет туче сваког ДС кандидата у првом кругу.


IP sačuvana
social share
Z
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 44343
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.62
kakva je rts danas ako je 1991 bila bastilja? Smile
mozda bastilja na kvadrat....ili na kub?

trebalo bi se onda opet malo razbijati beograd...ali proporcionalno kvadratu ili kubu... Smile
IP sačuvana
social share
"Бицикл је за људе који не могу да приуште ауто."
                                               Џереми Кларксон

 Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 9097
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.7
mob
SonyEricsson k310i
Слушао сам данас Вука на тргу и немогу да верујем шт априча човек..Каже како смо се тада борили за европску Србију и како је сада пут у европу кочи о томе се мало прича Smile У ниједном тренутку није споменуо Дражу,краља и Бога...Ја незнам зашта се он тада борио али знам зашто са ма ја био тамо...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 00:41:59
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.074 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.