Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 08:54:50
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: 8 srpskih zabluda  (Pročitano 2604 puta)
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.61
mob
Apple iPhone SE 2020
Ne kazem ja da nije bilo visokokvalifikovanih...
Mojoj kevi su nudili posao u Svajcarskoj, caletu moje drugarice u Svedskoj... ali... to su izolovani primeri... uglavnom je odlazila jeftina radna snaga...

Citat
I ti vladari sto si ih dodala u trenutku smrti nisu bili na vlasti

Pa, sad... o jednom mozemo da se sporimo (Karadjordje), ali Mihailo...  Smile
Molim te da se korigujes...

Anea kako me ponekd razveseliš tvojim komentarima mada se često ne slažam sa tobom. Skroz si OK. Svidja mi se način na koji odgovaraš na postove kada se ne slažeš.


Citat
Što se ove teme tiče ubola si po nešto a po negde malo preterala.


Pa, posto je sam tekst od koga polazim "znj" kategorije, naravno da sam preterala i karikirala... Smiley

Citat
U pravu si za knige, za Rusiju koja stalno pominje bratstvo, a pomaže samo kada je to zarad zaštite vlastitih interesa.

Hvala, vazda bilo...
To se ne odnosi samo na Rusiju, vec na sve nase ostale "prijatelje" ...
Zaboravljeni Jovan Cvijic je primetio da smo sagradili kucu na sred puta...

Citat
Ali stvar je tome da je podrške i pomoći bilo više puta kroz istoriju a ne ulazi se u razloge.

Bilo jeste, ali je bilo i posledica... koje nekako nisu bile dobre za nasu zemlju...
Da ponovo ne citiram Cvijica... jednom je dovoljno... valjda... Smiley

Citat
Isto je i za državne lidere. Svi narodi su smakli nekog kralja, predsednika ili drugog vođu a ne samo srbi. Razlozi nisu bitni.

Problem je u tome sto mi ne znamo svoju istoriju...
U ostalom... ja nisam rekla da se tako nesto nije dogadjalo u svetu... sama Evropa je cist primer kako su krvoporlica, oce i bratoubistva, te rodoskrvnuca doveli da jedna porodica vlada citavom Evropom....

A i sam autor kao da je sizofrena licnost.... prvo u toj stavci koristi varijantu izreke "svuda u svetu", da bi na kraju rekao da samo ljudi koji nisu provirili iz svog dvorista tako nesto govore...
WTF?

Citat
Isto tako neke stvari poput porodičnih masakara, incesta, pedofilje, raznih nemoralnih postupaka prema porodici, prijateljima  komšijama i drugima, hiper inflacija, nesposobna vlada, korupicija i drugi društveni problemi su prisutni svuda u svetu i ne važe samo za Srbiju (naravno tu su i druge stvari, uglavnovnom negativne mada ima i pozitivnih).


To niko ne spori...

Citat
Ono za automobile se odnosi samo na vozače i njihove saputnike a ne na druge učesnike u saobraćaju. Imam još par zamerki ali me stvarno mrzi da kucam na telefonu.
Kao sto rekoh, vozaci nisu jedini ucesnici u saobracaju...
Oni nisu cak ni najbrojniji...
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


valar dohaeris

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 51282
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.4
Upravu si za Mihaila malo sam se ja preracunao Smile
Citat
Ne kazem ja da nije bilo visokokvalifikovanih...
Mojoj kevi su nudili posao u Svajcarskoj, caletu moje drugarice u Svedskoj... ali... to su izolovani primeri... uglavnom je odlazila jeftina radna snaga...
pa eto npr ja ne znam ni jednog koji nije otisao tamo i napravio nesto Smile Otislo je dosta ljudi... otislo bi dosta vise da se nisu plasili za zivote ...
« Poslednja izmena: 24. Nov 2008, 00:24:56 od Orfanelin »
IP sačuvana
social share
Soy un hombre muy honrado
Que me gusta lo mejor
Las mujeres no me faltan, ni el dinero, ni el amor
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.61
mob
Apple iPhone SE 2020
Onda ispada da su Pozarevac i okolina mesto porekla trusta mozgova koji vlada svetom...
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


valar dohaeris

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 51282
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.4
bilo bi lepo kad bi postojali neki tacni podatci Smile ali ako ti kazes da je nekoliko ljudi iz tvoje prodice imalo ponude sa strane onda isto tako mozes da procenis da su i ostali imali iste ponude i da ih je dobar deo otisao ... Smile Smile Nek je i 30% opet je dosta Smile
IP sačuvana
social share
Soy un hombre muy honrado
Que me gusta lo mejor
Las mujeres no me faltan, ni el dinero, ni el amor
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.52
mob
Apple iPhone SE 2020
Nije ih bilo puno...
Uostalom... svima kojima je posao nudjen, vec su bili afirmisani strucnjaci u svojoj oblasti...
Moja mama je bila sef laboratorija, njen kolega tehnicki direktor, cale moje drugarice direktor poznate sarajevske firme... i to je to...
Medjutim.. tvrdim da je procenat mali... jer... ja sam zivela u Slavoniji, a moja porodica je bila jedno od retkih ciji rodjaci nisu radili u Nemackoj... i tu ne mislim da su Slavonci genijalci, sta vise... obicni gastarbajteri... fizicki radnici...
E, sad... tako je bilo i u Bosni, a o ostalim delovima SFRJ da ne govorim...
« Poslednja izmena: 24. Nov 2008, 09:44:31 od Anea »
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


R`N`R

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1356
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.4
mob
Samsung d600
Onda ispada da su Pozarevac i okolina mesto porekla trusta mozgova koji vlada svetom...

99,8% gasterbajtera iz branicevskog okruga imaju zvanje fizickog tehnicara  Smile, a devedesetih je pocelo masovno napustanje zemlje, naravno bilo je gasterbajtera i pre ali je u znatno manjem broju.
« Poslednja izmena: 24. Nov 2008, 10:15:02 od ab341 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Једна стара радост - Зора Новог дана

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 6599
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
А да... чувајмо наше заблуде.
Па ево укратко
1. У принципу тачно. Али само делимично тачно. Наиме - или су оцила или слова... А највероватније оцила која се читају као слова. Онда свако може да чита како му одговара... Па демократски - како чита већина.

2. Тачно. СФРЈ је била боља од осталих социјалистичких земаља јер се могло одлазити преко. И стварно је зато била боља од рецимо Румуније. Тако се режим решио сиромашних, авантуриста, незадовољних... Наравно, лепо се живело и на кредитима... Али не довољно лепо.

3. Руси јесу више пута помагали, као остали због свог интереса. Поменути цар је стварно доста тога жртвовао, и на крају изгубио, наравно не можемо негирати компоненту руског националног интереса, али то не значи да нису помогли. Заправо, колико је Србија водила проруску политику толико је и добијала, или можда обрнуто. Девета заблуда би била да Срби воде неку проруску политику. То једноставно не стоји, кроз историју.
И не видим чему неке неартикулисане реакције на ову тачку...

4. Ово и није потпуна заблуда. Не вреди вадити се на Американце. Међутим, Александар Обреновић је био далеко од најбољег, а Ђинђић доктор Зоран још није историјски валоризован. Кнез Михајло је већ спадао међу најбоље државнике.

5. Тачно. Лепо описано. Може се проширити на ниво знања уопште.

6. А што не изграде дупли колосек? Што се 18 година гради обилазница?! Менталитет, или ...

7. Искрено, зачуђује ме ова статистика. Иначе, чуо сам теорију да се на магистрали више гине од кад је асфалт поправљен. Ударне рупе му дођу као лежећи полицајац.

8. Ма ја ... свуда у свету мали Перица замишља да је тако... А то нема нигде Smile
IP sačuvana
social share
У свом срцу он чува путеве мира, али ипак држи своје оружје у приправности... То је живот самураја, начин на који зарађује своју одећу, храну и заклон; при том се његово срце одмара, а он је спреман да на дуге стазе отплаћује своје обавезе према господару и свој дуг према родитељима...
Наша храброст у рату плашила је странце. Нас странци никада нису поробили, нити су нам одузели земљу.
Јамага Соко
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 397
OS
Windows XP
Browser
Mozilla 3P_UASG 1.0.6.0
jako interesantan tekst
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 08:54:50
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.086 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.