Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: 8 Mile - O filmu...  (Pročitano 6979 puta)
08. Feb 2003, 16:41:31
Veteran foruma
Poznata licnost


Insane in the Mainframe

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 4488
Zastava Aachen
mob
Samsung Wave
Posle sjajnih rezultata u Americi i Kanadi (fantasti~an start u bioskopima 08.11.2002 sa US$51 milion i ukupnom zaradom od

US$116 miliona do danas...), fenomenalnih kritika i gotovo histerije koja je zahvatila fanove i bioskopsku publiku, novi film

Kertisa Hansona “8 MILJA” sa najve}om belom zvezdom muzi~kog neba EMINEM-om u svojoj prvoj filmskoj ulozi, od

po~etka januara 2003 po~inje vladavinu u bioskopima {irom sveta.

Ve} 03.01.2003. film kre}e u bioskopima u Austriji sa zaradom preko US$1,2 miliona i sa duplo manje bioskopa na

raspolaganju “skida” sa trona neprikosnovenog “Gospodara prstenova”. U drugoj nedelji teror EMINEMA nad Hobitima se

nastavlja: 8 MILJA je ponovo prvi, ponovo ima duplo manje bioskopa i ponovo mu “Gospodar” gleda u ledja. Ukupna zarada

8 MILE u Austriji do sada prelazi US$1,7 miliona.
U Australiji, slika se ponavlja 16.01.2003. – “Gospodari” silaze sa prvog mesta iako igraju u 30% vi{e bioskopa nego 8

MILJA, a EMINEMov filmski debi pravi fantasti~nih US$4,5 za svega 4 dana.
Samo dan kasnije, 17.01.2003., Velika Britanija kre}e na put dug 8 MILJA. ^ak ni u domovini Tolkina “Gospodar prstenova:

Dve kule” nije u stanju da izdr`i siloviti udar momka iz slamova Detroita i 8 MILJA, sa skorom od US$7,2 miliona, zauzima 1.

mesto britanske Top liste.

Sa zaradama od vi{e od US$7,6 miliona (skoro 1.000.00 gledalaca) u Nema~koj, US$1 milion u Holandiji, US$350.000 u

Hong Kongu... rezultat 8 MILJA u svetu (van Amerike i Kanade) prelazi US$25 miliona. Pri tom, jo{ nisu startovale neke od

ve}ih teritorija: Meksiko, Brazil, Francuska...
Nekoliko Amercian Music Awards i MTV nagrada koje je Eminem dobio u poslednjih 30-tak dana su svakako doprinele

promociji filma 8 MILJA. Ipak, ocene publike koje se svuda kre}u oko “A-”, govore da ovo sigruno nije film koji se oslanja

samo na popularnost Eminema i da, za razliku od “Raskr{}a” koja su i pored svetske euforije oko Britney Spears rekordne

rezultate napravila samo u Americi, 8 MILJA mo`e da ra~una na naklonost daleko probirljivije evropske publike.
Zahvaljuju}i razumevanju ljudi iz “Universala”, 8 MILJA }e se na}i pred jugoslovenskom publikom ve} po~etkom februara

2003.


===============================================


8 MILJA
ULOGE: ……………………………..   EMINEM, KIM BASINGER, MEKHI PHIFER, BRITTANY MURPHY
REŽIJA: .................................................................   CURTIS HANSON
SCENARIO: ................................................................   SCOTT SILVER
ŽANR: ..........................................................................................   DRAMA
TRAJANJE: ...............................................................................   1 H 51 MIN.

BEZ OBZIRA GDE ŽIVIMO, BEZ OBZIRA KO SMO, SVI IMAMO NEKA OGRANIČENJA… NEKA STVARNA I

NEKA ZAMIŠLJENA. MNOGI MEĐU NAMA SU ZADOVOLJNI ŽIVOTOM UNUTAR TIH OGRANIČENJA,

DRUGI NISU. NEKI OD NAS MORAJU DA SE IZDVOJE, MORAJU DA PREĐU GRANICE, ČAK I KADA JE

ONO SA DRUGE STRANE ZASTRAŠUJUĆE I NEPOZNATO. 8 MILJA JE PRIČA O TIM GRANICAMA KOJE

DEFINŠU NAŠE ŽIVOTE I O MLADIĆU KOJI POKUŠAVA DA NAĐE SNAGU I HRABROST DA IH

PREVAZIĐE.

Dobitnik Oskara,  KURTIS HENSON (Curtis Hanson), reditelj filmova "L.A. Confidential" i "Wonder Boys", dobitnik

Oskara BRAJAN GREJZER (Brian Grazer), producent filmova "A Beautiful Mind" i "Apollo 13" i kompanija "Universal

Pictures-Imagine Entertainment" stvorili su film 8 MILJA. U filmu 8 MILJA igraju EMINEM, KIM BASINGER,

BRITTANY MURPHY, MEKHI PHIFER, OMAR BENSON MILLER, EVAN JONES, EUGENE BYRD,

DE'ANGELO WILSON, ANTHONY MACKIE, TARYN MANNING i MICHAEL SHANNON.
Scenario za film napisao je SKOT SILVER (Scott Silver). Direktor fotografije bio je RODRIGO PRIETO (Rodrigo Prieto),

scenograf FILIP MESINA (Philip Messina), kostimograf MARK BRIDŽIS (Mark Bridges), dok su montažu uradili DŽEJ

RABINOVIC (Jay Rabinowitz) i KREG KITSON (Craig Kitson).

Priča:
GODINA JE 1995. BUDUĆI VISOKOTIRAŽNI REP UMETNIK DŽIMI “B-RABBIT” (EMINEM) RADI U FABRICI

AUTOMOBILA U DETROITU, MAJSTOR JE RIME ČIJE VREME EGZISTENCIJALNE BORBE ZAGORČAVAJU

NJEGOVA MAJKA (KIM BASINGER) S KOJOM ŽIVI U PRIKOLICI I PROMISKUITETNA DJEVOJKA ALEKS

(BRITTANY MURPHY). JEDNOG DANA, B-RABBIT ODLUČUJE DA UČESTVUJE  NA REP TAKMIČENJU,

UPRKOS ČINJENICI DA JE BELAC I DA NA SCENI MORA POBEDITI CRNCE U TIPIČNO CRNAČKOJ

VEŠTINI...
BROJEVI:
•   prvi vikend prikazivanja filma u SAD - 51 milion dolara zarade
•   163 miliona zarade zakljucno sa 28. januarom

U BEOGRADSKIM BIOSKOPIMA OD 06. FEBRUARA
DOM SINDIKATA, TUCKWOOD, AKADEMIJA 28, PALACE ŠUMADIJA

EMINEM i DŽIMI….
Hip-hop scena u Detoritu je nešto što Eminem dobro poznaje: "Sećam se, kad sam izgubio prvi rep duel, kao da mi se ceo

svet srušio. Mnogi bi se pitali zašto je to važno i savetovali mi da zaboravim i da će biti još prilika, ali ja sam se osećao kao da

mi je život završen. To je takmičenje. To je sport koji čini ceo život nekih ljudi. Možda zvuči glupo, ali za mnoge ljude kao što

sam ja, to je život."
U filmu "8 MILJA", Džimi ima ono što je potrebno da pobedi, ali on mora da nađe svoj glas i da kanališe bes ka muzici. "Moj

lik, Džimi, je tvrdoglav", kaže Eminem, "i ja sam bio takav, a i sada sam često takav. Njegove emocije izvlače ono najbolje iz

njega." Pošto pronađe svoj glas, Džimi će naći i svoj put i krenuće novim putevima koji će ga odvesti preko granica koje su

ga do tada sputavale…
Eminem je poslednji u nizu ličnosti kao što su James Dean, Elvis Presley, Curt Cobain, a najviše je upoređivan sa "kraljem

rokenrola" Elvisom, pošto je i on kao beli dečak s "pogrešne strane ulice" preuzeo crnačku muziku, stav i ponašanje i preneo

ih u u beli mainstream.
Eminem sam piše tekstove u kojima se osvrće na svoj život i svet u kome živi. Njegove reči su i: “Bush je toliko glup da je

vratio nazad moj CD, jer je video da ima rupu u sredini”, “Pre bih zagrizao žicu pod naponom od 220V nego vlastiti jezik”…

Njegovi koncerti znače poneki srčani udar i više povređenih u publici, a razjarene mase ponekad ne razumeju njegove

tekstove ili ih uzimaju previše ozbiljno, pa je Eminem često u situaciji da mora da objašnjava svoje tekstove. Jasno je ipak to

da on govori o političkoj nekorektnosti Amerike i njenom uticaju na socijalne prilike, ali u neposrednoj formi i često vrlo

lascivno.

Film "8 MILJA" je snimljen sa namerom da otkloni sve nedoumice u vezi sa dečkom iz Detroita, koji je upoznao crnačku i

belačku verziju siromaštva pošto ga je otac ostavio kada je imao šest meseci, kao i da promeni sliku o sebi i poštedi se

stalnog pravdanja. On i sam kaže: “Moja majka želi da mi otme novac, političari žele da me ućutkaju, novinari da me

isprovociraju, a sudovi da dokažu da sam kriminalac. Ako sam kriminalac, kako sam onda uspeo da podignem malu ćerku?”

Sam Eminem potiče iz Detroita koji je doživeo procvat pedesetih godina kada je Amerika imala jedinu prosperitetnu industriju

automobila na svetu i u takvoj atmosferi pozitivne energije i optimizma kasnih pedesetih se pojavio tzv. Detroit sound.

Optimizam Detroita će postepeno početi da se raspada pojavom konkurentskih fabrika iz Evrope i Japana šezdesetih i

sedamdesetih godina a brojna radnička klasa iz "američkog sna 50-tih" počeće polako, ali neumitno da klizi u dekadenciju i

propast sirotinjskih četvrti. Film "8 MILJA" slika upravo ovu dekadenciju i njene nus produkte - stare zgrade i automobile,

kriminal, bande i drogu, i pobija tvrdnje javnosti koja Eminema optužuje za rasizan i homofobiju.

8 MILJA…
Producent, Brajan Grejzer, je dugo verovao da hip-hop scena ima veliki dramski potencijal koji nikada nije u potpunosti

iskorišćen na filmu i tim povodom kaže: "Hip-hop scena me zanima već više od 20 godina. Tu muziku sam upoznao preko

"Slick Rick"-a, apsurdnog hip-hop umetnika koji je pričao neverovatne priče u svojim pesmama punim humora i istine. Zato

sam želeo da saznam više o korenim hip-hopa, kako on funkcioniše..."
Grejzer je znao da je najvažnije da nađe pravog rep umetnika. Kockice su se poklopile tako što je odlični i kontroverzni reper

Eminem u isto vreme tražio projekat u kome bi debitovao na filmu…
   "Zainteresovao sam se za Eminema pre nekoliko godina," seća se Grejzer. "Tada još nije bio zvezda, ali osećao

sam da ima nečega u  njemu i da bi on mogao biti eksplozivna filmska zvezda. Pozvao sam ga u kancelariju, a on nije hteo da

priča, nije hteo ni da me pogleda… tek posle 15 minuta počeli smo da razmenjujemo ideje. Kada sam ga nagovorio da počne

da govori, shvatio sam koliko je elokventan."  

   Za reditelja, Kurtisa Hensona, film "8 MILJA" bila je prilika da još jednom ispita taj deo američke kultre, da

ostruže grube spoljašnje slojeve i ogoli suštinu ljudi koji se bore da pređu svoj put.
"U filmu 8 MILJA, prikazujemo svet koji je veoma malo prikazivan na filmu… Ljudi u Detroitu znaju da je put "8 milja"

zapravo granica. Ali za Džimija, 8 milja, predstavlja liniju psihološkog razdvajanja između onoga gde je i gde želi da bude.

Ako bolje razmislite, svi imamo naš put od "8 milja", kaže reditelj.
Dok su likovi u priči ovog filma izmišljeni, svet Džimija Smita je onaj koji Eminem dobro poznaje. "8 Milja odvaja grad od

predgrađa. Odrasti kao reper, odrasti na toj strani puta daje vam kredibilitet. To je važno…", rekao je Eminem.
   Eminem je rad na filmu započeo šestomesečnim probama. "Curtis ima jedinstven sistem proba", rekao je Eminem.

"Više od mesec dana smo čitali tekst na različite načine. Tako smo mogli bolje da se upoznamo… Mislim da je Curtis odličan

u svom poslu.."

Ostatak ekipe…

MEKHI PHIFER (FUTURE)
Nedavno je igrao pored Josh Hartnetta i Juli-je Stiles u filmu "O" i pored Gary Sinisa u filmu"Impostor". Ove godine je igrao i

drami "Paid in Full this year".
Pored filma , Phifer je mnogo igrao i na TVu, pored ostalog u poznatoj hit-seriji "ER".
Filmski debi imao je u filmu Spajka Lija "Clockers", zatim je igrao u komediji "High School High".
Ostali filmovi:
I Still Know What You Did Last Summer, Soul Food, Tears of a Clown, An Invited Guest..

BRITTANY MURPHY (ALEX)
Nedavno igrala pored Dru Barimor u filmu "Riding in Cars With Boys", zatim pored Majkla Daglasa u filmu "Don't Say A

Word" i u filmu Ed Burnsa "Sidewalks of New York".
Ostali filmovi:
Gir, Interrupted, Trixie, Clueless, Summer Catch, Drop Dead Gorgeous, Cherry Falls...

Iza kamera….....

CURTIS HANSON (DIRECTOR/PRODUCENT)
"L.A. Confidential" - režiser, koscenarista, producent
"Wonder Boys" - produkcija, režija

Ostali filmovi:
The River Wild, The Hand That Rocks the Cradle, Bad Influence i The Bedroom Window…
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol
Poruke 2879
Eminem rastura,mnogo dobar film.
Pre neki dan bili u Tuckwood-u i kraj filma,izlazimo i jedan ortak navlači
kapuljaču ,obučen reperski ,a ljudi gledaju,kakve su face složili pao sam u komu.
IP sačuvana
social share

Ja sam tamo gde si ti
Kad kazem ja, ja mislim mi
I neka znaju svi
Ona sto mi treba, to si ti
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 6
eto ja imam taj film kod kuce i gledo sam ga vec 2 puta...
Nije nista posebno moze se pogledati samo bi se trebalo znati engleski...
U filmu su sve pesme na engleski  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 2519
Zastava Beograd
mob
Siemens 
Sta si mislio ledeni, da ce repovati na srpskom?
Inace film je fenomenaln i sto je najlepse kraj mu nije holivudski, a dinamik je izvanredna. O muzici dovoljno govori oskar. Definitivno vredi pogledati ako to vec niste ucinili.
IP sačuvana
social share

Only good die young!
Born To Be Hated!
Dying To Be Loved!
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol
Poruke 74
i meni se film dopada
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Being number two sucks.

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 2057
Zastava Prague, Cz
mob
Nokia 6500 + iPhone
Evo, i ja sam ga upravo gledao.
Ne slušam tu vrstu muzike pa mi je to malo pokvarilo utisak. Ali, sve u svemu, nije loše.
IP sačuvana
social share
WARNING: The post above may contain content unsuitable for ignorant posters.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 6095
mob
Apple iPhone
Mozda ce se neki naci uvredjenim ili naljutiti ali meni je film mnogo plitak. Ali ipak to je moje misljenje i koliko ljudi toliko cudi!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW GTalk Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 1827
Zastava Čas vamo,čas tamo, sve u svemu mnogo vozikanja
mob
Nokia E52
Ljudi ja taj film imam (divx) vec nekih mesec dana i jos se nisam udostoio da ga pogledam Smiley
IP sačuvana
social share
Ipak mozda niste tako dobri vozaci: Youtube link
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Being number two sucks.

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 2057
Zastava Prague, Cz
mob
Nokia 6500 + iPhone
He, he i kod mene je bilo slično. Skinuo sam ga sa interneta pre jedno 5 nedelja, nisam ga gledao i potpuno sam na njega zaboravio. Tek juče kada sam video ovu temu sam se setio i gledao sam ga.

Film nije loš, ali na mene nije ostavio neki veliki utisak.
IP sačuvana
social share
WARNING: The post above may contain content unsuitable for ignorant posters.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 1827
Zastava Čas vamo,čas tamo, sve u svemu mnogo vozikanja
mob
Nokia E52
Da li neko moze da mi kaze zasto mi obrnula slika naopako.I kako sam to uradio (da bi znao da vratim) Hvala!!
IP sačuvana
social share
Ipak mozda niste tako dobri vozaci: Youtube link
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.096 sec za 18 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.