Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: 750 evra za uriniranje u moru: Šta kažete na ove kazne?  (Pročitano 6485 puta)
21. Avg 2017, 13:28:50
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
mob
Apple iPhone SE 2020
750 evra za uriniranje u moru: Šta kažete na ove kazne?

Turisti bi mogli da se nađu s one strane zakona ako nisu svesni pravila koja su na snazi u nekim popularnim sredozemnim odredištima.

ponedeljak, 21.08.2017. | 08:25


Mokrenje u moru je normalna stvar za većinu kupača, naročito ako u blizini nema toaleta. Ali u španskom Lepeu kazne za ovu aktivnost dostižu i do 750 evra. Kako vlasti dokazuju da je počinjen prekršaj nije baš jasno.

Na nekoliko plaža na španskom ostrvu Tenerifeu turisti ne smeju da grade kule od peska. Zakonodavci, očigledno, smatraju da to narušava izgled plaža.

U italijanskoj Ostiji, blizu Rima zabranjeno je naslanjati se na čamce usidrene uz obalu, a na plažama u Santanderu ne sme glasno da se sluša muzika. Osim toga, nisu dozvoljene bilo kakve igre loptom. U Valensiji nije dozvoljeno jesti na plažama, a vlasti traže i pokrivanje 'prevoznih sredstava' poput skejtborda, rolera i bicikala, ne zna se zašto.

U katalonskom mestu Tosa de Mar strogo je zabranjen seks na plaži, kao i organizacija momačkih večeri.

U španskom Benidormu na Kosta Blanci, gde populacija tokom leta naraste sa 70.000 ljudi na milion i po, kažnjivo je noćenje na plaži, pranje posuđa ili upotreba sapuna ili šampona u moru.

Odmaralište Torox u blizini Malage na glasu je po visokim kaznama za čuvanje mesta na plaži ostavljanjem peškira, ležaljki ili suncobrana.

U grčkim gradovima s antičkim nasleđen kažnjivo je odnositi kamenje. Isto važi i za kamenje koje nema nikakve veze s antičkom Grčkom. Onaj ko bude bio uhvaćen, čekaće u policijskoj stanici sve dok ne stigne dežurni arheolog koji će presuditi da li uzeti predmet ima rheološku važnost ili ne.

Imajte na umu da se na slavnim mostovima u Veneciji ne smete da stojite u mestu. U leti ionako prenatrpanom gradu, na taj način stvarate dodatne 'čepove' i izluđujete time lokalce.

U Rimu i Firenci morate da pazite gde ćete sesti jer zakoni italijanske prestonice štite gradske fontane od vandalizma. Ako sednete na rub Fontane di Trevi, policija će vas najverovatnije samo oterati, ali ako uskočite unutra, kazna je 500 evra.

Firenca se bori drugim metodama protiv onih koji bi bilo gde seli na piknik. Popularne gradske trgove zato oko podneva polivaju vodom. Slična metoda primenjuje se na Kapriju.

Izvor: B92
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

ja ko ja....

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32096
Zastava pandorina kutija
pa sta ja znam...nisam procitao tekst...jer sam nesto buljav od kafe  Smile a i moram gledat u 6 monitora  Smile Smile Smile
ali ja recimo kad sam malo zedan i umoran...otresem 14-15 piva-hladnih sad -sad... Smile
ja onda mogu piskiti sigurno jedno 28 puta... Smile
eto...samo trebam saznat gdje je to more i gdje je naplatna kucica... Smile
cekaj da vdim... 28 x 750 to je oko 21 hiljada... nije oko nego je 21 hiljada...pa i da imam otkud mi tolike pare za pisanje... Smile
jebt...pa ja cu onda piskit po plazi  Smile to je sigurno jeftinije  Smile
IP sačuvana
social share
odmorit ces oci od moga pogleda na svijet...od svih stvari s kojim zivis ..koje  ne vidis ...a vidis ih sve....
cmokaaaaaaaaaaaa    Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.062 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.