Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: 7 svakodnevnih nezdravih navika kojih treba da se rešite  (Pročitano 3322 puta)
29. Okt 2012, 10:11:54
Prijatelj foruma
Legenda foruma


pĆelica

Zodijak
Pol Žena
Poruke 49554
Browser
Opera 12.02
mob
Nokia 
Da li ste ikada pomislili da neke svakodnevne stvari koje radimo, a koje smatramo normalnim ili čak zdravim, zapravo mogu da imaju negativan uticaj na naše zdravlje? Nakon ovoga ćete definitivno razmisliti o tome koliko ćete ubuduće spavati, tuširati se, prati zube, ali i kako ćete sedeti na wc šolji.



PRETERANO ČIŠĆENJE


 Američko istraživanje pokazalo je kako su partneri koji su uz posao više uključeni u kućne poslove skloniji visokom krvnom pritisku od onih koji izbegavaju spremanje. Sama pojava visokog krvnog pritiska dovodi se u vezu s brigom koju stvaraju kućni poslovi kao što su kuvanje, čišćenje i kupovina namirnica.
 


Međutim uzrok štetnosti nije samo opterećenost radom već i način na koji se nosimo sa stresom. Studije su takođe pokazale kako svakodnevna upotreba sredstava za čišćenje može povećati rizik od nastanka nekih bolesti, na primer upotreba sprejeva za čišćenje domaćinstva i osveživača vazduha može doprineti nastanku astme ili raka.

 


OPUŠTANJE POSLE OBROKA

Ako se posle obroka opuštate u ležećem položaju ili ste jeli neposredno pre odlaska na spavanje, vaše će telo pojedenu hranu taložiti u obliku sala. Najbolje je prebaciti taj unos kalorija u jutarnje sate, tako što ćete konzumirati "pametni" doručak pun nutrijenata i proteina. Tajna vitkosti leži u redovnim i malim obrocima.



ISPIRANJE USTA NAKON PRANJA


 Ispiranjem usne duplje posle pranja zuba uklanja se zaštitni sloj fluora iz paste zube čija je uloga zaštita zuba. Stomatolozi kažu kako bi trebalo izbegavati konzumaciju bilo kakve tečnosti bar pola sata posle pranja zuba, kao i kvašenje četkice pre pranja jer to sprečava efekt paste za zube (u ustima postoji dovoljno vlaga bez dodavanja vode). Takođe nemojte čistiti zube odmah nakon jela, sačekajte bar pola sata jer kiseline iz hrane i šećeri privremeno oslabljuju gleđ.



SVAKODNEVNO TUŠIRANJE

Današnja zaokupljenost ličnom higijenom može uveliko da šteti zdravlju naše kože. Dokazano je kako tuširanje pod mlazom vruće vode u kombinaciji s "agresivnim" sapunom skida zaštitna ulja s površine kože, što uzrokuje isušenost, ispucalost, čak i neke infekcije. Ako se ne želite da se odreknete blagodeti današnjice, bar pripazite da se tuširate mlakom vodom. A ako imate suvu kožu, upotrebljavajte gelove za tuširanje koji ne sadrže sapun već emulgirajuće masti koje sadrže parafinska ulja, vodu i konzervanse.

 

SEDENJE NA WC ŠOLJI

Gastroenterolozi kažu kako je čučanje daleko prirodniji položaj od sedenja na wc šolji te zahteva manje naprezanja. Takođe smanjuje tegobe poput hemoroida i bolesti debelog creva. Ljudi koji imaju problema s obavljanjem nužde trebalo bi da stave nešto ispod nogu dok sede na wc šolji jer će tako simulisati poziciju čučanja i na taj način puno manje vremena provesti u toaletu pa će se manje i naprezati.



PRETERANO SPAVANJE

Većinu nas spavanje više od osam sati učini još pospanijima. Evolucijom smo razvili fleksibilne obrasce spavanja, uključujući i dnevno dremanje. Kratko dremanje od 4 do 15 minuta može biti podjednako efikasno kako i dodatni sat sna tokom noći. Valja naglasiti kako buđenje tokom noći nije loše, zato ako vam se to dešava trebalo bi da ustanete i okupirate misli nečim što će vam odvući pažnju, ali vas i opustiti (poput čitanja knjige), sve dok vaše telo ne bude spremno za novu rundu spavanja.
 




NEPRAVILNO DISANJE

Pogrešan način disanja ispunjava pluća vazduhom, što znači da ustajali vazduh ide polako u donji deo pluća, a kako pluća imaju ograničen kapacitet, to znači da svež vazduh zapravo ne dopire do donjeg dela. Upravo donji deo pluća sadrži najefikasnije krvne sudove za razmenu gasova i premeštanje kiseonika u krv. Kako bi pravilno disali, podižite stomak kada udahnete, dok su vam grudi relativno mirne (kao da naduvavate prostor između pupka i kičme, gurajući stomak prema spolja), zatim izdahnite. Disanje treba da bude ritmično i redovno, sa do 20 udisaja u minuti i s kratkom pauzom između udisaja i izdisaja. Pravilno disanje pomoći će u borbi protiv stresa i pri snižavanju krvnog pritiska.

izvor

 
IP sačuvana
social share
Najbolje se osjećam među jednostavnim ljudima pred kojima mogu da odbacim svoje oklope, da zaboravim komplekse i opreznost, s kojima mogu da se smijem, da kažem sve što mislim, ne plašeći se da će me pogrešno razumjeti
Pogledaj profil Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Same rules apply

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 74299
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 16.0
SVAKODNEVNO TUŠIRANJE procitao sam na Cracked-u slican clanak i mislim da je tacno  Smile
SEDENJE NA WC ŠOLJI  tacno
PRETERANO SPAVANJE takodje tacno
NEPRAVILNO DISANJE glupost ja pravilno disem samo kad trcim i kada udaram
a za ostalo ne znam
IP sačuvana
social share
Jeka je moj drug 
And I won't show or feel any pain even though all my armor might rust in the rain!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


I have a joke. Women's rights.

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 31126
Zastava Harare
OS
Windows XP
Browser
Chrome 22.0.1229.94
mob
Samsung GT-S7580
Citat
Ispiranjem usne duplje posle pranja zuba uklanja se zaštitni sloj fluora iz paste zube čija je uloga zaštita zuba.
Мени су баш стоматолози причали да се уста после прања обавезно морају испрати.  Smile

Citat
Gastroenterolozi kažu kako je čučanje daleko prirodniji položaj od sedenja na wc šolji te zahteva manje naprezanja.

Једном речју- Јеб'те се..  Smile

Citat
Većinu nas spavanje više od osam sati učini još pospanijima.
Што каже Чода..




Нема шансе да мењам начин дисања..  Smile


IP sačuvana
social share
E ovaj svet je otiso u kurac cim Lazu pitaju kakva je serija  Smile
Pogledaj profil WWW Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Frankly, my dear, I don't give a damn.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 45679
OS
Windows XP
Browser
Opera 12.02
Citat
PRETERANO ČIŠĆENJE
Moze da predstavlja problem ukoliko krene u neki kompulzivni poremecaj ali kad treba da se cisti onda treba i to je to. Druga stvar je sto ima ljudi koji to bas vole i ne predstavlja im opterecenje...

Citat
OPUŠTANJE POSLE OBROKA
Dosta tacno. Zato se i preporucuju setnje posle obroka...

Citat
ISPIRANJE USTA NAKON PRANJA
Glupost. Cak stavise, ne preporucuje se prati zube vise od dva puta dnevno jer nema potrebe za tim...

Citat
SVAKODNEVNO TUŠIRANJE
Jos jedna glupost. Nista lose u makar jednom tusiranju dnevno. Ne valja preterivati, al ne valja ni smrdeti i dozvoliti da se prljavstina talozi...

Citat
SEDENJE NA WC ŠOLJI
Cucanje jeste prirodniji polozaj od sedenja na WC solji, ali je i daleko vise naprezniji od sedenja...

Citat
PRETERANO SPAVANJE
To je dosta tacno. Ljudskom mozgu ne treba vise od 7 sati sna i sve preko toga je nepotrebno...

Citat
NEPRAVILNO DISANJE
Dosta tacno.
IP sačuvana
social share



"Oni koji su vešti u borbi, ne obuzme ih bes. Oni koji su vešti u pobedi, ne obuzme ih strah.
 Zato mudri pobeđuju pre borbe, dok se neznalice bore da bi pobedili"
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Same rules apply

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 74299
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 16.0
Citat
SEDENJE NA WC ŠOLJI
Cucanje jeste prirodniji polozaj od sedenja na WC solji, ali je i daleko vise naprezniji od sedenja...
bolja vezba za noge od cucnjeva  Smile
IP sačuvana
social share
Jeka je moj drug 
And I won't show or feel any pain even though all my armor might rust in the rain!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 5701
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Chrome 22.0.1229.94
Citat
SEDENJE NA WC ŠOLJI
Cucanje jeste prirodniji polozaj od sedenja na WC solji, ali je i daleko vise naprezniji od sedenja...
bolja vezba za noge od cucnjeva  Smile
Smile  Smile  Smile
IP sačuvana
social share
- Besramno, Mefisto, zaista besramno - reče zgađeno Gospodar Raja i stade pred mene, ne skrivajući docrtane rupe od zarđalih eksera. Apostolke rupe, masna kosa preko ramena i belo haljinče. Gospodar Raja. Tužno i smešno u isti mah.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma


pĆelica

Zodijak
Pol Žena
Poruke 49554
OS
Windows 7
Browser
Opera 12.02
mob
Nokia 
Koristim neki Colgate koji sadrži neke supstance za izbjeljivanje..da ne isperem u roku od par sekundi,usta bi mi se raspala u najgorim mukama  Smile
IP sačuvana
social share
Najbolje se osjećam među jednostavnim ljudima pred kojima mogu da odbacim svoje oklope, da zaboravim komplekse i opreznost, s kojima mogu da se smijem, da kažem sve što mislim, ne plašeći se da će me pogrešno razumjeti
Pogledaj profil Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supermoderator
Legenda foruma


Always outnumbered, never outgunned.

Zodijak
Pol
Poruke 47481
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.28
setnje posle obroka vise niko od savremenih lekara ne preporucuje, jer je dokazano da prave kilu na zeludcu.. kad im spomenes da posle obroka setas, oni te pogledaju kao da si poludeo  Smile

posle obroka kazu da treba sedeti u pravilnom sedecem polozaju 20-30 minuta, pa tek onda fizicka aktivnost

sedenje na wc solji je samoubistvo iz zasede  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 42576
Zastava BG, Savski Venac
OS
Windows XP
Browser
Chrome 22.0.1229.94
hmmm zanimljivo  Smile
IP sačuvana
social share
Bolje da me mrze zbog onog što jesam, nego da me vole zbog onog što nisam

Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows 7
Browser
Chrome 22.0.1229.94
Mojoj zubarki verujem najviše na svetu, a ona mi isto kaže da ne treba prati zube direkt nakon jela, posebno kad se jede voće, jer se na taj način može oštetiti zubna gleđ. Ovo za ispiranje nisam čula, ja ispiram troprocentnim hidrogen peroksidom jednom dnevno (pre spavanja), ali ja imam paradentozu pa otud ta žurka sa hidrogenom. I pored te (neizlečive, ali zaustavljive) dijagnoze, kaže mi da ne perem zube više od tri puta na dan, kad mi četkica nije priruci samo da isperem usta vodom malo posle jela.

Ovo za prečesto kupanje je logično (mada jednom dnevno ne verujem da je prečesto), a tuširanje ima relaksirajući efekat i radije bih crkla nego ga izbacila iz svoje dnevne rutine. Smile Tako sam, preterivanjem, sjebala kožu ruku i usne (navukla se na često pranje ruku, kreme i labelo), tako da je u svemu definitivno ključ u umerenosti, pa tako i sa higijenskim navikama.

Ne treba meni ova pop "nauka", ja sve volim prvo da isprobam na sebi. Smile
« Poslednja izmena: 29. Okt 2012, 18:24:56 od B@mbin@ »
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.101 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.