Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: 6600 vs. 6230  (Pročitano 12419 puta)
09. Avg 2004, 21:30:37
Udaljen sa foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2950
Posto sam pre 15 dana kupio 6600 od koga sam ocekivao cudo, a on je posle deset dana riknuo i to tako da evo vec 5 dana ne mogu da ga poprave nikako i po svoj prilici cu dobiti novi telefon ili cu praviti neki drugi deal sa radnjom u sta mozda spada i uzimanje nekog drugog telefona u istoj klasi, sta mislite da li vredi para 6230? Znam da nije smart phone, sto je velika mana, ali isto tako znam da je dosta manji po dimenzijama, sto je prilicna prednost, kazu da ima mnogo bolji stereo zvuk id 6600 prilikom pustanja mp3 muzike, ima radio i biznis je phone, odnosno kazu da ima neprevazidjeno dobar kvalitet signala i kvalitet razgovora, odnosno mikrofona i zvucnika. Sve u svemu pre 15-tak dana kada sam kupovao 6600 nisam imao nikakvu dilemu sta hocu. Sada sam se nekako prilicno razocarao u telefon, narocito sto sam otkrio neke od nedostataka koje u prvi mah nisam primetio, pa razmisljam da li bi i koliko bilo pametno uzeti nesto drugo, mozda bas 6230. Ajde da cujem vase misljenj o ovome?
IP sačuvana
social share
Prljavi plagijator, strani placenik, domaci izdajnik i najveci bludnik grada Cikaga.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2950
Samo da napomenem da sam razmisljao jos i o SE p800 koji mi se svidja, ali mi nekako nije jasno zasto je i dalj etoliko skup i ako je vec dosta mator phone, siemens-u sx1 koji mi se mnogo svidja, ali su ga nesto napljuvali, ja mislim bez razloga i razmisljam o sendo x, medjutim on se koliko ja vidim jos nije pojavio kod nas, a mozda se nece ni pojavljivati. Sta mislite?
IP sačuvana
social share
Prljavi plagijator, strani placenik, domaci izdajnik i najveci bludnik grada Cikaga.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
6230 je 7250i sa mmc, dakle mala sarena igracka. Telefon je s40 serija, to sve govori. Dakle nikako ne moze biti u istoj klasi sa bilo kojim s60 telefonom.
p800 je cool fon samo je cigletina i mator je i za njega nigde nema memorystickova i aplikacija a symbian software bas i ne radi na njemu. Uz to je preskup.
Sendo X je bajka koja jos nije izasla niti ce izaci jer to kako su oni zamislili da fon radi ne moze funkcionisati u realnom zivotu pa fon kasni skoro godinu dana.
Sx1 je pokusaj siemensa da napravi smartphone... necu da kazem da je los... ali ergonomija, software koji em buguje em je spor do bola, lose kontanje sa mmc [kao i kod sl45]... ne vredi tih para.

A ti sine moj se da prostis , kako to nas plemeniti narod kaze , proseravas kao sto si se i do sad proseravao Smiley , i trazis dlaku u jajetu kao sto si je i do sad trazio. Smiley
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2950
6230 su svi najavljivali kao najkvalitetniji biznis telefon. Pored toga ima veoma visoku cenu, pa me je po malo zaintrigirao i zanima me o cemu je rec?

Za ove ostale sam otprilike i ja tako nesto mislio.

A sto se ovog mog "proseravanja" tice, pazi ovako. Veoma dobro znas da si upravo ti nahvalio 6600 do besvesti i mogu da ti kazem da sam jednim dobrim delom zahvaljujuci tome i odlucio da kupim telefon. E sada, telefon na papiru jeste odlican, medjutim u praksi ne mogu da kazem da nije dobar, cak sta vise veoma je dobar, ali ima dosta sitnih detalja koji dosta kvare sliku o telefonu. Prvo telefon cim sam ga ukljucio prvi put, trebalo mu je dosta vise vremena da podigne sistem nego sto je to slucaj sa 7650, a po logci stvari trebalo bi da bude upravo obrnuto jer je ovo noviji i mocniji telefon. Onda recimo, sto je nebitna stvar, ali nekako odaje utisak nekvaliteta, ona animacija na pocetku gde se dodiruju dve ruke, svaki put drugacije prikazuje, odnosno jednom se prikaze bez zvuka, drugi put sa zvukom, treci put se prikaze do pola, cetvri put se uopste ne prikaze i tako dalje. Onda telefon je veoma spor. Spor je cak i kada je potpuno prazan, a sto vise trpas stvari u njega, on se jos vise usporava. Recimo 7650 je ZNACAJNO brzi telefon od 6600. Sledeca stvar koja me je mnogo razocarala je ta sto sam upravo zahvaljujuci tebi prihvatio zdravo za gotovo kako 6600 bez problema pusta aplikacije pravljene za 7650, medjutim to je samo delimicno tacno. Dosta aplikacija koje su na 7650 radile bez problema, ovde ne rade ili uopste ili rade, ali delimicno. Evo primera, SCREEN CAPTURE koji je radio potpuno odlicno na 7650, ovde radi, ali recimo u nekim segmentima moze da uradi capture, a u nekim drugima opet ne moze, kao sto je to recimo slucaj kod Jbenchmark-a. Onda recimo dok uradi screen capture, to traje 2-3 sekunde, a mozda i vise, dok je recimo 7650 to radi trenutno i bilo gde. Onda java aplikacije isto ne rade bas savrseno. Eto recimo program zionsms koji sluzi za slanje sms poruka i koji sam makismalno koristio na 7650, ovde uopste ne moze da se instalira, znaci kao krene instalaciju i tu samo stane i dalje nece ni da cuje. Pa onda recimo, radovao sam se sto cu imati teleofn sa memorijskom karticom, jer sam mislio sa cu moci da instaliram sta god pozelim ukljucujuci i acrobat reader, jer mi je dosta puta trebao upravo on kada sam skidao recimo ispitna pitanja sa sajta fakulteta ili u slicnim situacijama i taj isti acrobat reader ne moze da se instalira na 6600 koji bi teoretski trebao da moze sve prihvati. To je sto se software-a tice. Sto se hardware-a tice, necu reci da je generalno los zato sto je meni crkao phone, ali ipak mislim da jedan takav proizvodjac, na jednom takvom modelu ne bi smeo sebi da dozvoljava takav luksuz da telefon iz cista mira crkne posle deset dana koriscenja. Pored toga kao zamerku mogao bih da navedem tastaturu, koja nije losa, ali je po mom misljenju losija i to znacajno od 7650, na kojoj je bila mnogo kompaktnija, sa kracim hodovima i mnogo laksa za kucanje. Takodje tasteri za javljanje i prekidanje veze su valjda zbog dizajna postavljeni na prilicno los polozaj, tako da je javljanje prilicno netako lako a pored toga su i tasteri prilicno sitni, tako da je potrebno prilicno precizno gledati gde je koji taster. Znaci ovo za hardware, ajde da kazemo da je meni zapao takav telefon, pa sta da radimo, ali ovo ostalo su cinjenice. E sada ajde jednom u zivotu budi realan prema nokiji, pa priznaj ako ne da su ovo ozbiljni propusti, onda makar da je to nesto sto bi moglo i bolje da se uradi. Takodje bilo bi lepo da kada das 300 eu za telefon, on radi duze od 10 dana.
IP sačuvana
social share
Prljavi plagijator, strani placenik, domaci izdajnik i najveci bludnik grada Cikaga.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Citat
6230 su svi najavljivali kao najkvalitetniji biznis telefon. Pored toga ima veoma visoku cenu, pa me je po malo zaintrigirao i zanima me o cemu je rec?

O tome sto je za vecinu korisnika koji koristr 6310i trebalo naci zamenu koja je mala kompaktna a ima u sustini sve sto i on.

Ti si u Marvelu kupio ocigledno prepakovan telefon nije kriva ni nokia niti bilo ko drugi, ko god misli da u beogradu moze da drzi cenu 6600 novog 300e ili je lud ili radi kradene, prepakovane telefone. To ti moze i boris potvrditi kad se vrati sa mora. Dilerskim kanalima mozes telefon naci za 300 da bude 100% ok. Pa nabavna cena za taj telefon je prema mojim saznanjima 295... naleteo sam par puta i za 240, ali to je skidano iz svedske sa mreza i ne valja.

Sto se aplikacija tice, dokle god ti koristis crackovan software nemas pravo ni rec da kazes u vezi kvaliteta. Sve aplikacije za 7650 rade i na 6600 ili imaju svoju verziju za 6600, jer sdk nije identican ali je veoma slican pa ko god pravi aplikaciju dovoljno je pametan da je i preradi za toliko. Kad bi malo vise bio u warez krugovima a malo manje mene gusio za sta god ti treba i sam bi mogao naci svaku aplikaciju za 6600 koja ti treba. Recimo oni momci www.063411660.com su uzeli i spakovali proverene aplikacije na jedan cd, ja kad sam imao vremena skidao sam ih na kilo, sjebao sam sebi fon vise puta pa sad znam koje rade a koje ne, a za to sto je fon sjeban ne mogu da krivim nikoga drugog do sebe jer koristim crackovano a ne legalno. Screen capture postoji i za 6600 i radi savrseno a sad sto ti nemas registrovan a neces da platis, a ne umes da nadjes crackovan to je zaista vec tvoj problem. Kada vec na telefonu drkas ilegalu nemas nikakvo pravo da se zalis ni ako ti nesto ne radi ni ako ti se nesto sjebe. Sve sto pricas u vezi tastera si mogao videti pri prvom uzimanju u ruku, ako ti se ne svidja ok, al ako ces pljuvati po toj tastaturi koja je meni sasvim ok a velicati mi sx1 kao super fon onda nemojmo se zezati. Nisam ja rekao da je telefon savrsen, samo da savrseno ispunjava moje potrebe, a ti ako hoces stereo zvuk na telefonu za mp3 i kojesta jos ti onda sine uzmi 1000e pa kupi nesto sto ce ti te snove ispuniti a pritom nece biti ciglaja od pola kila.
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Hronicar svakodnevice


Zodijak
Pol
Poruke 550
U toj klasi cena boljeg od 6600 nema, kod nas. P800/900 drze cenu kod nas jer se verovatno slabo prodaju ...
IP sačuvana
social share
Volim i postojim.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Ma pusti a srece ti, koji god telefon da je uzeo smetalo mu je nesto, i sad jos na mene prebacuje krivicu.
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2950
Ne mogu da verujem na koji nacin ti razmisljas. Nisam nista tebi prebacivao, bar ne nista ozbiljno. JEdino sto sam rekao je da si ti delimicno imao udela u mojoj odluci da kupim upravo 6600, jer kao sto znas razmisljao sam o sx1 ili sendo x. Sada sam kupio telefon i neke od stvari koje si rekao, bar u mom slucaju se nisu pokazale kao tacne, pa smatram da je red da to napisem, ako nista drugo onda bar da ostali ljudi znaju to, posto ja to nisam znao kada sam kupovao svoj telefon, a da sam znao verovatno bih sa nesto manje entuzijazma prisao celoj toj stvari i malo bih realnije posmatrao telefon.

To sto mi kazes da koristim crack-ovan software i da nemam pravo da se bunim, to je naravno tacno, ali zaboravio si da je to isto onaj software koji si mi ti dao i koji je na 7650 radio savrseno i nikada nije pravio nikakve probleme, a kamoli da je jos blokirao ili pokvario telefon. Znaci nije to do software-a nego je do telefona, koji jednostavno ne moze da pokrene sve aplikacije od 7650, zasto - ne znam. Napisao sam ti konkretno neke od aplikacija koje su na 7650 radile odlicno, a ovde nece da rade, tako da mislim da sam bio jasan i da to sto sam rekao nista nije subjektivno, nego nesto sto je objektivno i sto je cinjenica.

Sto se prepakivanja tice, moram i tu da ti kazem da nisi u pravu. Znaci kada sam kupovao telefon poveo sma jos jednog druga sa sobom koji se prilicno razume u telefone, posebno nokije i koji ima vec prilicno bogato iskustvo sa nasim preprodavcima, prepakivacima i tako dalje. Telefon smo gledali sa svim mogucih strana, skidali mu poklopac, bateriju, memorijsku karticu i tako dalje i to ne samo na ovom telefonu sto sam kupio, vec na nekoliko komada posto su ih imali nekoliko u radnji za divno cudo i svi su izgledali potpuno originalno i nije bilo ni najmanje sumnje da su telefoni prepakivani. Naravno ti ces reci kako ja to ne znam da prepoznam. Pa mozda i ne znam, ali mogu da ti kazem da sam vec imao prilike da vidim razne prepakivane telefone i mogu da ti kazem da se to iz aviona vidi da je prepakivan telefon, dok to ovde nikako nije bio slucaj. Na kraju krajeva, ako su stvaro tako dobro prepakovali telefon, onda im svaka cast na tome jer su stvanro uradili telefon maksimalno, cak su mu i miris novog telefona nekako dodali.

Sto se tastature tice, nisam rekao da je losa, kao sto si ti protumacio. Rekao sam samo da je LOSIJA - komparativ, od tastature na 7650 i rekao sam da obicno noviji modeli treba da imaju bolja resenje od prethodnika, a ne obrnuto i rekao sam da mi je to malo cudno, ali nisam rekao da je losa i sada jos jednom kazem da je tastatura sasvim zadovoljavajuca.

Generalno telefon je odlican. Meni malo smeta to sto mi je riknuo posle 10 dana i sto ne znam sta mu sada rade i kada cu ga uopste dobiti nazad. Smeta mi i to sto sam vec napisao sa aplikacijama, ali opet kazem generalno telefon je prilicno dobar nemam nista lose pored ovoga sto sam vec rekao da kazem o njemu.
IP sačuvana
social share
Prljavi plagijator, strani placenik, domaci izdajnik i najveci bludnik grada Cikaga.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Alo... sve aplikacije za 7650 rade na 6600 ili onakve kakve su tamo, ili u verziji za 6600, sve ih mozes naci kao i mnostvo drugih. To sto ti nisu sjebale telefon, znaci da si imao srece Smiley meni su 2 puta zezalice sa onog diska unistavale flash ali sta da mu radim.

Taj drug sto si ga vodio.. da se razume u telefone ne bi te odveo u marvel, vec bi ti po nabavnoj ceni od 280-300 e dao telefon Smiley To dal je telefon prepakivan sigurno se ne vidi iz aviona a jos manje nakon rutinskog pregleda.

To sto si imao prilike da vidis zemunske prepakovane siemense ne znaci da si video prepakovan telefon Smiley
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2950
Aplikacije sve za 6600 koje postoje za 7650 se NE MOGU naci. Acrobat reader se NE MOZE naci za 6600. Bio sam na njihovom OFICIJELNOM sajtu i NE POSTOJI druga verzija osim one koju VEC IMAM za 7650 i koja NECE da radi za 6600, znaci NE POSTOJE SVE APLIKACIJE ZA 6600 I ON NE MOZE DA POKRENE SVE APLIKACIJE OD 7650 i nemoj da mi pricas o necemu sto sam svojim ocima video i probao, jer NISAM DEBIL i ne treba mi neko da mi objasni ono sto sam video.

Drug nije vodio mene, nego sam ja vodio njega, zato sto je tamo bilo najjeftinije, a iskreno da ti kazem puca mi *urac gde cu da kupim telefon, jer za comtrade nemam para, a da li cu da ga kupim u Marvelu ili nekoj drugoj rupi to me uopste nije briga, jer znam da sve do jedne radnje prodaju iste, kradene, prepakivane i tako dalje telefone, tako da mi je savrseno svejedno gde cu kupiti telefon. To sto mi je telefon crkao nema veze sa Marvelom. To je jednostavno takva serija telefona koja ne valja i jebi ga. To da li je prepakivan ili ne me takodje boli *urac, jer sta god da radis sa telefonom, ako radi kada ga kupis, onda on radi, a to sto je crkao posle 10 dana, nema nikakve veze sa prepaikvanjem, jer cak i da je prepakivan sigurno niko ne bi mogao da bude takav strucnjak da napravi telefon koji ce da radi 10 dana a onda crkne. Znaci telefon ako radi, radi a ako ne radi onda ne radi. Ne moze malo da radi pa da onda crkne. A to sto se nabavnih cena tice, ja nazalost nisam tako sposoban kao ti, tako da nemam mogucnosti da dobijem teleofn po nabavnoj ceni od dilera, tako da nisam mogao na taj nacin da dobijem telefon. I jos nesto. Ne znam koju bi ti revolucionarnu metodu koristio kako bi ustanovio da li je teleofn prepakivan ili ne, posto ja nazalost osim vizuelnog pregleda ne znam ni jednu drugu.
IP sačuvana
social share
Prljavi plagijator, strani placenik, domaci izdajnik i najveci bludnik grada Cikaga.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.101 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.