Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 24. Jul 2025, 18:39:29
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 0 gostiju pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 3 4 ... 8
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: 64 županija osnovala stranku u Srbiji  (Pročitano 16007 puta)
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke 2485
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6
Pa da .

Osim 2-3 republike i 7-8 pokrajina , Srbija bi trebala da ima  nekoliko  naci drzavica - cisto da vidimo kako funkcionisu u savremenim uslovima .  Smile

Takodje mislim i da bi trebalo pohapsiti te antifasiste ... zatim Dveri ..... Justina .... clanove DSSa ..... SRSa .... i vernike SPC ....  Smile .... kao i Velju ..... njega zamalo zaboravih  Smile..... Jojjjjjjjjjjj  Smile .. zaboravih i rusofile , njih  treba u logore !

Smile ...Ove treba hapsiti !!  Smile

ПРОТЕСТ 24. МАРТА 2010. У БЕОГРАДУ

24. марта 2010. године, на Тргу републике у Београду, патриотска удружења Србије, одржаће јавни скуп, ради обележавања 11 година од НАТО бомбардовања.
Такође, подвући ће се јасна решеност велике већине грађана, да улазак Србије у НАТО војни пакт није разумна могућност.
Подсетићемо се на агресије НАТО пакта према Југославији и Републици Српској и жртве које смо претрпели, не ради освете и мржње, већ ради историјске свести и правилног расуђивања данас.

Позивамо сва родољубива удружења и све слободарске појединце, да присуствују овој манифестацији и тако посведочимо трајно опредељење српског народа, да поштујући своју и туђу слободу, кажемо јасно НЕ окупационом војном савезу.
Чланице српско-руског патриотског савеза "Мост" обележавају годишњицу НАТО бомбардовања у Москви, Београду и Бања Луци.

« Poslednja izmena: 16. Mar 2010, 11:39:43 od Lepi_Bora »
IP sačuvana
social share
Slaba Engleska - jaka Srbija !

Jaka Rusija - jaka Srbija !

Volimo Francusku , kao sto je ona volela nas !

Nemce moramo naterati da klece !

Najsladje se smije onaj koji prvi puca !
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 27614
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.8
 Мађарска паравојска у Србији





Формално регистрована као „удружење за неговање мађарске културе и традиције“, „Мађарска гарда“ брзо је показала плебејске корене једне неофашистичке хорде, заоденуте у западњачки маркетинг, чији је циљ само један – уједињење мађарске нације: духовно, економско и територијално

Иако је Виши будимпештански суд у другостепеном поступку 3. јула 2009. године потврдио одлуку главноградског Општинског суда од 17. децембра 2008. о распуштању „Мађарске гарде“, она је, како је након пресуде обећао председник ове ултрадесничарске паравојне организације Габор Вона, „наставила да маршира још чвршћим кораком“. И у земљи и у иностранству!
Формално регистрована као „удружење за неговање мађарске културе и традиције“ (чијем „невином“ оснивачком акту нико није могао унапред ништа да замери), брзо је показала плебејске корене једне неофашистичке хорде, своју „неоњилашку субкултуру“ заоденуту у западњачки маркетинг, чији је примарни задатак, по речима Воне – да штити Мађарску од напада из околних земаља! „Отворено могу рећи да сам мислио на Словачку, Румунију и Србију, кад сам говорио о томе да страхујемо од атака неке од регионалних држава на нашу домовину“, прецизирао је тада шеф гарде, додајући да у тим земљама живи мађарска мањина и да с њима Мађарска и дан данас има сталне проблеме.

И поред тога што је проглашен ратним злочинцем у Румунији, дела ултрадесничарског књижевника Алберта Ваша (чије име је „Мађарска гарда“ дала свом батаљону у Ђеру), обавезна су школска лектира свих ђака који уче на мађарском језику


5.000 ГАРДИСТА

Гардијски „задатак“ на домаћем плану био је заштита интереса нације у културном и привредном животу (вероватно од јеврејског лобија, циганске најезде, странаца, хомосексуалаца, банкарских зеленаша и глобалиста – што су начела странке „За бољу Мађарску“, скраћено Јобик, која је Мађарску гарду 27. августа 2007. године и основала!).
За првог команданта „Гарде“ (која је због црних униформи и „арпадских“ застава око руке многе неодољиво подсећала на злогласне „њилаше“, мађарске фашисте у Другом светском рату које је предводио ратни злочинац Ференц Силаши), именован је Маћаш Устич, познат из домаће серије „Мали град“, а за идеолога се самовољно прокламовао Андраш Бенчик, главни уредник десничарског недељника „Мађарски демократа“. Гардисте су благосиљали по један католички, евангелистички и протестантски поп, а поздравила их је и Марија Витнер, посланица Фидеса, највеће опозиционе странке у земљи, док је на првој церемонији испред Палате „Шандор“ (резиденције шефа државе!) бивши министар одбране у првој вишепартијској мађарској влади (1990 – 1994) Лајош Фир, са бордо баршунастих јастучића, предао оснивачка уверења у руке 56 младића! Сама бројка није случајна, пошто је било пријављено више од хиљаду заинтересованих. Она, нема сумње, асоцира на 1956. годину, када је у Мађарској подигнут (неуспели) устанак против совјетских трупа.
За 22 месеца деловања (до забране, или „трансформисања“ у Нову Мађарску гарду, како они стално истичу), „Гарда“ је званично имала десет јавних промоција (од којих осам у Будимпешти!), на којима је после „заклетви верности“ у своје редове примила чек неколико хиљада пунолетних чланова! Има, уз то, и своје пионир(к)е, кадет(кињ)е и омладину – гардисте! Процена је да само у Мађарској данас има преко 5.000 „регрутованих“ гардиста и око 12.000 њихових активиста и симпатизера, а најбројнији су у пет жупанија (од 19 колико их Мађарска има) – пештанској, боршод – земпленској, залашкој, чонградској и жупанији Бач-Кишкун.
И ако данас регрутацију обављају у „илегали“ и затвореном простору, крајем 2009. године у Сентандреји су ненајављени поново „преварили“ полицију! Јавно, и пред великим бројем туриста (који су их, вероватно мислећи да се ради о државној свечаности, снимали камерама и појединачно се, након „заклетве“ – с њима фотографисали!), регрутовали су нових 115 чланова!

Међу Вашовим орденима налазе се и два „гвоздена“ нацистичка крста.

ДЕОНИЦА СЕКЕЉА У КЛУЖУ

Централе „Мађарске гарде“ у земљама Карпатског басена (у којима живи мађарска национална мањина), да би „сакриле“ своју праву делатност, уз назив – „удружење за неговање националне културе и традиције“ – најчешће додају и име и презиме неког од мађарских културно – историјских личности! Познато је да „гардисти“ централе имају у Комарну (Словачка), Клужу (Румунија), Суботици (Србија), Ужгороду (Украјина)… У овим државама често имају и – акције! Најновији је фебруарски „случај“ у Румунији! „Батаљон Алберт Ваш“ (део забрањене „Мађарске гарде“), чије седиште је у Ђеру (Мађарска), основао је 2009. у румунском Секељфелду тзв. „Деоницу Секеља“ – чије чланове је врбовао из редова ердељских младих Мађара. „Секељска деониоца“ управо у овим тренуцима у Румунији завршава регистровање две своје пословне компаније које ће јој обезбедити уставно-правну и финансијско-економску сигурност у тој земљи. Прва је фирма за физичко – техничку заштиту имовине и лица (име јој је на румунском језику – Мађар гарда Кфт!), док ће се друга (Теран Група) бавити детективским пословима и делатностима наплате материјалних дугова!
Први инцидент десио се, ипак – врло брзо. Гардисти из „Секељске деонице“ недавно су у Клужу (којег сви Мађари искључиво називају старим мађарским именом Коложвар) хтели су да на дан румунског државног празника на споменик мађарском краљу Матији положе венац и тиме обележе 90. годишњицу од оснивања Секељске дивизије која је своје најжешће ратне битке водила управо – против Румуније! Кажњени су новчано са 50 хиљада леја (нису имали дозволу градских власти), а полиција је у последњем тренутку спречила присталице екстремне румунске „Нове деснице“ да се физички обрачуна са члановима мађарске „Деонице Секеља“! Градска канцеларија Клужа и месна жандармеријска станица након тога упутили су захтев парламенту Румуније да забрани улаз у земљу члановима „Батаљона Алберт Ваш“, јер носе име екстремног мађарског књижевника рођеног у Трансилванији, потпуковника Хортијеве фашистичке војске ( за ратне заслуге, између осталих, одликован и са два „гвоздена“ нацистичка крста!), проглашеног у Румунији ратним злочинцем (побегао 1944. у Немачку, а 1952. у САД, где је у граду Ејстору 1998 умро).
„Ми припадамо Мађарској. Матична земља нам помаже у свему што нам је потребно! Финансира нам све, од социјалних програма до усавршавања ’самоодбране’. Морамо бити спремни за сваку ситуацију у датом моменту“, рекао је портпарол румунске „Деонице“ Нандор Керестеш…

„МАЂАРСКО ДРВО ЖИВОТА“

Није тајна ни то да је „Мађарска гарда“ недавно у Србији присуствовала традиционалној јануарској манифестацији „Дани мађарске културе“ у Сенти (била посвећена 200-годишњици од рођења аутора мађарске националне химне Ференца Еркела и 150. годишњице смрти реформатора политичког, економског и културног живота Мађарске, грофа Иштвана Сечењија), на којој су уручене награде – „Мађарско дрво живота“! Гардијски челници (чији је оснивач „Покрет за бољу Мађарску“, 26. октобра 2009. у Будимпешти потписао повељу о оснивању паневропског покрета „отаџбинских политичких снага“ са још пет екстремно десничарских европских партија), у оквиру сенћанских „Дана мађарске културе“ присуствовали су и – Културном форуму Мађара Карпатског басена.
У „форумским“ закључцима поновљене су смернице чији је циљ само један, увек исти – уједињење мађарске нације. Духовно, економско и – територијално! Мађарска представница у ЕП, чланица Јобика, Кристина Морваји, позната по слогану „Мађарска Мађарима“ и бриселској изјави да ће „Мађари пре или касније поново бити територијално уједињени“, у већ захукталој кампањи за априлске парламентарне изборе у Мађарској, изјавила је будимпештанским медијима 20. фебруара да ће Мађарска своје „историјске“ територије, незаслужено отете и припојене околним земљама, дефинитивно (по)вратити у првој половини 2011. године – када буде председавала Европском унијом!

Пајтићево „таласање“ Дунава Призми мађарског страначја додата је још једна фасета. Монархисти Мађарске, политичко крило бечке ројалистичке организације Црно-жута алијанса, најавили су учешће на предстојећим изборима у Мађарској, расписаним за 11. април. Жестоко заговарају рестаурацију некадашњег Угарског царства. Под не баш новим (још мање оригиналним називом) – Дунавска федерација (или конфедерација!). Планирају уједињење некадашњих провинција под управом Будимпеште. Зацртан је и циљ када би наум требало да буде остварен – 2018. године, на стогодишњицу распада старе монархије! Претпостављајући да свет не би дозволио уједињење некадашње царевине под једном круном, мађарски монархисти теже распарчавању царевине на неколико краљевина, под управом монарха из династије Хабзбург. Круну би у Мађарској носио други син Ота Хабзбурга – Георг. Георг Хабзбург Лотринген у Бечу је мађарски „амбасадор“ без портфеља и председник тамошњег Црвеног крста, а предодређен је и од мађарских поклоника монархије за – носиоца круне. Да у новој држави под управом Будимпеште (сраслој од Подунавских регија) и те како рачунају на Војводину као „кандидата за чланство“, говоре хвалоспеви мађарских ројалиста о улози председника Покрајинске скупштине Шандора Егерешија који до приближавања том циљу, користећи институције војвођанске власти – беспрекорно води! Истакнут је и велики допринос, како су дословце рекли (не именујући му функцију!) – „Војвођанера Бојана Пајтића, рођеног у мађарској Зенти (Сенти), који је прави пример борца против политике ширења великосрпског хегемонизма и утицаја Београда у Војводини (сиц!).

Извор: Печат
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 66
OS
Windows XP
Browser
Safari 4.1.249.1042
Pa, dobro... na sledece izbore sa SRS i SDA... triling keceva...  Smile


i ja se slazem sa SRS treba i oni da pocnu da vladaju....
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Све за Српство

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 7454
Zastava Добој, Република Српска, Србија
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.2
Pa, dobro... na sledece izbore sa SRS i SDA... triling keceva...  Smile


i ja se slazem sa SRS treba i oni da pocnu da vladaju....

Крајње је хајде да кажем неукусно пошто је ријеч о особи њежнијег пола да СРС пореди са
некаквим анти српским партијама у држави Србији. Smile
IP sačuvana
social share
Edit by yetyou: Maksimalno dozvoljeno koristenje potpisa je uredjeno od trenutnog "raspolozenja"  MOD-eratora.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows XP
Browser
Mozilla YFF35

Гардијски „задатак“ на домаћем плану био је заштита интереса нације у културном и привредном животу (вероватно од јеврејског лобија, циганске најезде, странаца, хомосексуалаца, банкарских зеленаша и глобалиста – што су начела странке „За бољу Мађарску“, скраћено Јобик, која је Мађарску гарду 27. августа 2007. године и основала!).

pametni ljudi , organizuju se da bi zashtitili svoje interese . samo kod nas se kafanski kvazi-nacionalisti  Smile zalazu za neki "anti-fasizam" , "multi-kulturalizam" ,svi zivi su im braca i.t.d. ....

zakon prirode je neumoljiv - ako dopustimo da u vojvodini slobodno deluju snage i stranke poput LSV i pokrajinskog krila DS jasno je da ce i madjari uzeti ono shto smatraju svojim i hrvati ono shto oni smatraju za svoje .
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 2137
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.2
mob
SonyEricsson 
Hoću i ja takvu uniformu!!!...baš je super  Smile

U Mađarskoj u vezi Vojvodine, Transilvanije, itd se odvija isto kao što i u Srbiji u vezi Kosova. Obe države su izgubiles voje teritorije, pa od nemoći se rastu organizacije kao 64 županija ili obraz.
Ali ako se Vojvodina bude pripojila Mađarskoj (  Smile ), hoće li mi neko obezbediti krevet južno od Dunava?...naročito ako bude neki Habsburgovac kralj Mađarske...do tad naučiću i padeže  Smile
IP sačuvana
social share
If electricity comes from electrons, does morality come from morons?
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


zvekete rodjaci

Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 6155
Zastava Суботица
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.2
mob
Nokia 3220
Tri padeza ce ti biti sasvim dovoljna za  svakodnevnu komunikaciju.  Smile
IP sačuvana
social share
“Before you diagnose yourself with depression or low self-esteem, first make sure that you are not, in fact, just surrounded by assholes.”


William Gibson
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija


In the Beginning was the Command Line

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 6758
Zastava Novi Sad
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.2
mob
Samsung Galaxy IIs
Ista stvar kao Obraz/SRS/itd......
IP sačuvana
social share
Vi mora da ste od baba culi o kuratosti Rusa, cim ih ne vadite iz usta...

Sumnjivo je to...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 27614
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.8
Ista stvar kao Obraz/SRS/itd......


ajde...  Smile
« Poslednja izmena: 27. Mar 2010, 15:23:11 od Gale10 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija


In the Beginning was the Command Line

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 6758
Zastava Novi Sad
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.2
mob
Samsung Galaxy IIs
Ista stvar kao Obraz/SRS/itd......


ajde...  Smile

Karlobag-Virovitica-Ogulin ili granica negde na sredini vojvodine. Ista luda pamet.

IP sačuvana
social share
Vi mora da ste od baba culi o kuratosti Rusa, cim ih ne vadite iz usta...

Sumnjivo je to...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 ... 8
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 24. Jul 2025, 18:39:29
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Nova godina Beograd :: nova godina restorani :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Sudski tumač Novi Beograd

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.082 sec za 13 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.