Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 0 gostiju pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 2
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Отворено писмо Мајклу Полту, амбасадору САД у Београду  (Pročitano 2376 puta)
Jet set burekdzija


"Nisu loša vremena, nego čovek."

Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 7244
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.22
mob
Samsung Z 240
Pitao sam te šta pod srpskom tradicijom i kulturom podrazumevaš, i šta je konkretno ugroženo? Odgovora i dalje nema. Budi konkretna, batali fraze.
Manastiri, crkve, grobovi...treba li još nešto???






IP sačuvana
social share
Ništa nije samo po sebi dobro, ni loše, zavisi samo šta o njemu mislimo
"Jučer sam bio pametan. Stoga sam želio mijenjati svijet. Danas sam mudar. Stoga mijenjam sebe.

(Sri Chinmoy)
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 11457
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Pitao sam te šta pod srpskom tradicijom i kulturom podrazumevaš, i šta je konkretno ugroženo? Odgovora i dalje nema. Budi konkretna, batali fraze.

Погледај мало шта и као пишу људи по форуму.
Угрожени су писмо и језик. Музика. Начин живота и уживање у животу. Дух и слобода. Земља. Људи. Гробови предака. Донедавно и право на постојање и живот.
« Poslednja izmena: 11. Avg 2007, 02:11:04 od panini »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 221
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.6
Citat
Sv. Nikolaj Velimirovic je jos onda kazivao, da je
kazna Bozija reciprocna sa ljubavlju Bozijom

Свети Николај Велимировић, јел' то беше онај што је дао опрост грехова нареднику Марисаву Петровићу? За оне који не знају историју, Марисав Петровић је у Шумарицама вршио селекцију својих суграђана Крагујевчана и спроводио их до места за стрељање.

Какав "покајник", такав и исповедник.


  Jeste , on je "onaj", koji je drugi po redu najveci Srbin odmah posle sv. Save. Iskreno, nisam citao o tom
dogadjaju. Ako je dogadjaj istinit, onda moramo da ga objasnimo na sasvim drugi nacin. Tvoje objasnjenje
ipak malo lici na onu "cuvenu" posleratnu komunisticku propagandu, kada se partija obracunavala sa crkvom.
Postavimo stvari ovako.  U pravoslavlju svestenik nikad ne daje oprost grehova nekome, zato sto veruje da se
oprost jedino moze dobiti od Boga. Zato se on samo moli za gresnika da mu Bog oprosti grehe
  Onaj nesrecni narednik,shvativsi sta je uradio, verovatno se iskreno pokajao,pao je na kolena ispred vladike i
zatrazio Bozju milost. A svestenici su duzni da se mole za dusu pokajnika.
  Bog vise voli jednog gresnika koji se iskreno pokajao, nego 100 pravednika koji nisu nikad gresili.



                                                                                                                 Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Trajanje Hijerarhija Živina

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5665
Zastava Автономное территориальное образование Гагаузия
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.6
Pitao sam te šta pod srpskom tradicijom i kulturom podrazumevaš, i šta je konkretno ugroženo? Odgovora i dalje nema. Budi konkretna, batali fraze.

Погледај мало шта и као пишу људи по форуму.
Угрожени су писмо и језик. Музика. Начин живота и уживање у животу. Дух и слобода. Земља. Људи. Гробови предака. Донедавно и право на постојање и живот.

Pismo i jezik u Srbiji najviše ugrožava nepismenost a ne ksenofobna uobrazilja o navodnoj ugroženosti spolja. Koliko je bilo samo ljudi na forumu koji kažu "sumljam" i ubeđeni su da je to pravopisno ispravno..ehej to su sve mlade osobe koje iza sebe imaju nekakvu školu..strašno.

Što se muzike tiče, šta je ugrožava? Najveći atak na srpsku tradicionalnu folk muziku bio je uvođenje turbo folk mutantna sa primesama iranskog melosa. Svi znamo za čije vlasti i na čijim medijima je izvedena operacija masovnog ispiranja mozgova sa tim đubretom. Ko je puštao Rikija Lugonjića, Viki, Siki, Miki, Liki itd po ceo dan i celu noć..

Način života i uživanje u životu? I to kao fol nama ugrožava neko sa strane? Ko to tebi brani da uživaš u životu i čime ti to nameće promenu način života? To su stvarno priče za malu decu. Način života i uživanja u životu biraš sam, u naravno u zavisnosti od životnog doba, porodičnog statusa, ličnih afiniteta, posla i sl. Nemoj kriviti druge ako ti nešto ne ide u tom smislu kako valja, sam si odgovoran za to.

Duhovnost? Duhovnost je prilično lična stvar. Radiš na njoj kroz sport, oplemenjivanje knjigom, meditacijom, molitvom. Ako ti je to ugroženo, problem je u tebi, lošoj organizaciji vremena a ne nekome spolja.

« Poslednja izmena: 11. Avg 2007, 03:31:00 od danilobg »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 11457
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Писмо и језик јесу угрожени. Латиница потискје ћирилицу, а језик се квари коришћењем непотребних туђица. Писменост је у том смислу мањи проблем. Није битно ко је почео да угрожава музику, већ је битно да то стање и даље траје. А можеш да бираш између азијатских запомагача и прекоокеанских гето-рецитатора. Традиционални начин живота јесте угрожен. Београдске кафане падају једна за другом, а свуда се намећу нови квази стандарди здравог и доброг живота. Духовност јесте лична ствар, али нисам на то мислио. Мислио сам на дух народа и на суштинску слободу. 
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 13134
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.6
Падају све кафане заредом.
Шта је остало од београдског духа?
Све кафане су сад "Speak easy".
Свашта.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


"Nisu loša vremena, nego čovek."

Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 7244
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.22
mob
Samsung Z 240
Pitao sam te šta pod srpskom tradicijom i kulturom podrazumevaš, i šta je konkretno ugroženo? Odgovora i dalje nema. Budi konkretna, batali fraze.




Isto što sam ti i ja i drugi rekli, manastiri, crkve, sveta mesta na Kosovu, grobovi naših predaka...zamisli da je nekome majka, otac, brat, suprug ili supruga sahranjen na groblju na Kosovu...niti mogu da odu da mu zapale sveću, da odnesu cvet...nažalost, mogu da zateknu razveljene grobove ili mrtve životinje na njima. Zvuči grozno, ali je to istina.
Zapaliti manastir, pa to je najgore bogohuljenje, a taj koji je to uradio, ma koje vere bio, pljunuo je i na svog Boga.
Ja nikada ne bih mogla da kidišem na bilo čije sveto mesto, bilo ono pravoslavno, katoličko, islamsko...to je iživljavanje, time se ne dobija ništa. Jedino ujeda za srce.
Jeste jedan manastir sveto mesto, ali je ujedno i spomenik kulture, ako opstao 500-600 god., zašto neka životinja, iz čiste obesti da ga uništi.
Ipak, Hristos je rekao: "Podigni kamen, i tamo ćeš me naći". Ako misle da će uništavanjem srpskih svetinja iskoreniti Srpstvo i pravoslavlje, tu su u grdnoj zabludi.
A pojma nemam gde si ti našao da porediš turbo folk i tradiciju Srpskog naroda. To je pošast koja je zaživela još krajem osamdesetih, kod Slobe je procvetala, a kod današnjih demokrata je u zenitu. Živim u naselju gde iz svakog doma piče narodnjaci, ali to je već njihova stvar...stavim slušalice na uši i slušam svoju muziku.
Ali sve to nema veze sa Srpskom tradicijom, folklorom i kulturom, koja je na rubu uništenja, jer je zabijen nož ravno u njeno srce.

« Poslednja izmena: 11. Avg 2007, 13:11:29 od tarantulica »
IP sačuvana
social share
Ništa nije samo po sebi dobro, ni loše, zavisi samo šta o njemu mislimo
"Jučer sam bio pametan. Stoga sam želio mijenjati svijet. Danas sam mudar. Stoga mijenjam sebe.

(Sri Chinmoy)
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.146 sec za 18 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.