Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 08:42:31
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: 5 dijeta za izbegavanje  (Pročitano 8836 puta)
13. Apr 2011, 09:54:50
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Why do me ?

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 55904
Zastava novi sad
OS
Windows XP
Browser
Chrome 10.0.648.204
mob
Nokia 
Razmišljate o dijeti? Razmislitedobro jer, koliko god vam neke izgledale primamljivo, mogu biti izrazito loše za zdravlje. Predstavljamo top 5 dijeta koje treba da izbegavate.


DETOKSIKACIONA DIJETA
Ova dijeta obećava gubitak velikog broja kilograma za 10 dana, magični nestanak celulita, sjaj kože. Zabranjuje konzumiranje namirnica kao što su riba, meso, jaja, mlečni proizvodi, pšenica, so, šećer, a dopušta voće, povrće, semenke i orašaste plodove. Takva ishrana zapravo rezultira nedostatkom hranjivih materija, narušava imunitet i uzrokuje privremeni gubitak težine i to zbog nestanka vode u organizmu. Reč je o dijeti sa jo-jo efektom koja  izaziva i mučninu i glavobolje.

ATKINSOVA DIJETA
Cilj dijeta koje dopuštaju minimalan unos ugljenih hidrata je da podstaknu telo da iskorišćava sopstvene zalihe masti kao izvor energije. To uzrokuje nedostatak masti i energije mozgu i crvenim krvnim zrncima. Javljaju se loš zadah, umor i mučnina. Ova dijeta daje kratkoročne rezultate koji nastaju isključivo zbog gubitka mišićnog tkiva i vode. U pitanju je izuzetno nezdrava dijeta.

DIJETA IZGLADNJIVANJEM
Izgladnjivanje je najgora moguća dijeta na svetu. Na početku ćete izgubiti pokoji kilogram, ali na veliku štetu vašeg zdravlja. Izgladnjivanje uskraćuje telu vrednosti potrebne za normalan život. Posledice? Hroničan umor, pad libida, narušeno funkcioniranje hormona, nesanica, hipotermija, usporavanje metabolizma.

HOLIVUDSKA DIJETA
To je dijeta koja traje 24 sata ili 48 sati. U tom vremenu nećete jesti hleb, ali ni većinu drugih nutritivno vrednih namirnica. Tačnije, nećete jesti ništa, ali ćete piti sok. Ova dijeta izaziva gotovo identične posledice kao i izgladnjivanje. Jedino što gubite su voda iz tela i zdravlje. Vaše telo neće dobiiti proteine i gvožđe.

KUPUS DIJETA
Predviđeno trajanje ove dijete je sedam dana. Na početku ćete izgubiti nekoliko kilograma, ali ćete ih vrlo brzo vratiti. Problem dijete je što ne predviđa unos mnogih nutritivno vrednih namirnica koje su neophodne za normalno funkcioniranje organizma. Osim toga, ukus čorbe od kupusa je loš i treba vam jaka volja da izdržite. Može sniziti i krvni pritisak, pa se kao posledica javlja vrtoglavica i bezvoljnost.
 

zena.blic.rs
IP sačuvana
social share



Wake Up - 2012 - The Revolution Has Begun
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 67
Zastava Нови Сад
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.12
Још никад нисам чула за здраву дијету.  Smile За све, па тако и за губитак килограма, треба имати много стрпљења... Значи, правилна и здрава исхрана, без фест фуда, сендвича, грицкалица, хлеба, слаткиша, итд. Уношење свих неопходних намирница и физичка активност морају дати резултате. Smile
IP sačuvana
social share
Очистимо Србију заједно!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Chrome 10.0.648.204
mob
Apple iPhone SE 2020
 Smile Ovo za atkinsa nije tacno, ali nema veze..
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak Libra
Pol Žena
Poruke 967
Zastava Београд
OS
Windows Vista
Browser
Chrome 10.0.648.204
mob
Samsung 
Svaka dijeta je za izbegavanje. Manje porcije, vise rekreacije i to je sve sto treba. Ne postoje ni carobne pilule, ni carobne spravice, ako neko u svojoj glavi ne prelomi.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Chrome 10.0.648.204
mob
Apple iPhone SE 2020
Pa, ta izjava nije tacna...

Dijeta je nacin ishrane... znaci.. svaki nacin ishrane...
Takodje, postoje specijalne dijete za odredjena stanja - npr. postoji dijeta za obolele od bolesti gusterace, dijeta za one koji su osetljivi na gluten, i tako dalje... do onih koje su najpopularnije - dijete za redukovanje telesne tezine i dijete za dobijanje telesne tezine...

Poenta svih ovih dijeta jeste promena nacina ishrane, a kao promena nacin ishrane, javlja se i gubljenje kilograma... ili dobijanje... ili poboljsanje kvaliteta zivota ukoliko postoji neka bolest ili stanje...

Druga je stvar sto ljudi idu obrnutim smerom i sto je posledica toga jo-jo efekat...
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


42

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 26656
Zastava Restoran na kraju vaseljene
OS
Nepoznat
Browser
Mozilla Firefox 4.0
mob
Nokia 6630, valjda
A shta fali heroinskoj dijeti?

Vidi kakvo telo ima Iggi?  Smile
IP sačuvana
social share
“The mind commands the body and it obeys. The mind orders itself and meets resistance.”
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 9062
OS
Windows 7
Browser
Opera 9.80
Smile Ovo za atkinsa nije tacno, ali nema veze..

x2 potvrdjujem ....
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supermoderator
Legenda foruma


Always outnumbered, never outgunned.

Zodijak
Pol
Poruke 47481
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.16
hleb mora da se jede, cim cujem "ja ne jedem hleb" odma znam koliko je sati ...

razani ili polubeli tost se strasno brzo vari a mnogostruko je zdrav, za mozak najpre ...

atkinsova dijeta je sjajna kad se primenjuje umereno, cistom logikom - ako smanjim unos ugljenih hidrata, za energiju cu da sagorevam sopstvene zalihe. Uopste nije potrebno odreci se UH sasvim... samo ih smanjiti

ali u principu svaka dijeta dosadna, treba uskladiti ishranu i ziveti na taj neki nacin .. izbaciti sve za sta znamo da je nezdravo i odmah gubimo na tezini  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Earth is full. Go home.

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 7755
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.16
Al ja jedino ugljene hidrate i volim...ne daj Bože da moram da smšam. Smile
IP sačuvana
social share
The root of all evil will die if not watered!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
mob
Apple iPhone SE 2020
Fazon sa atkinsonovom dijetom je u tome sto u originalu nema totalnog izbacivanja UH... samo smanjivanje... a najlaksi nacin za to je smanjenje unosa zitarica i mleka i mlecnih preradjevina.. ne i totalno izbacivanje... 
Ovi divljaci po netu sto se javljaju su skracena i losa tumacenja iste...

Eto.. ja sam 6 meseci bila na dijeti na kojoj je smanjen unos UH i kalorijski unos sveden na 1400cal, ali... imala sam bar jedno parce dvopeka dnevno... i to Buttoni posto on ima najmanje dodatih secera...

Ja ovih dana testiram onaj Tonus hleb... navodno... pravljen od klica psenice... i moram da priznam da je odlican... ima puno semenki (sto ja volim) i zasitis se od 2 kriskice... Smiley

Inace... moja drugarica je mesozder... tj. ona jako voli da jede meso i povrce i to je jedina dijeta za redukciju koja joj je zaista prijala...

Meni nije...smrsala jesam... zeludac mi se smanjio na trecinu... ali... ja sam jako troma kada jedem vecinom meso... tako da... u sustini sam vegeterijanac koji pokusava da savlada svoju zavisnost od zitarica Smile

Sve u svemu... nista na svoju ruku, obratite se nekome ko je strucan, a da nije predstavnik Herbalife... Smile
« Poslednja izmena: 13. Apr 2011, 20:45:18 od Anea »
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 08:42:31
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.085 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.