Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: 3G TV telefoni  (Pročitano 5183 puta)
31. Dec 2006, 10:43:23
Zvezda u usponu


Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 1487
Zastava Србија
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
Zanima me da li svaki telefon koji podržava 3G može i da prenosi 3G TV signal, tj. konkretno me interesuju Samsung Z400, SE K610i i SE K618i.
Znam ja za par telefona kao što su Samsung P900, Nokia N92 i sl. koji se promovišu kao najbolji telefoni za gledanje TV-a, ali me zanima za ostale 3G telefone, pošto nigde ne piše da li podržavaju. Guglah ja i guglah, ali ne uspeh da nađem odgovor!

(01. May 2007, 10:37:01)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Jet set burekdzija


Лонг лив ћирилица!

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 6247
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.1
mob
Nokia Lumia 1020
ako misliš na 3g tv koji sad telekom pušta, to je običan streaming i trebala bi većina 3g telefona da ga ima...
mislio sam da ti tv telefoni koriste neku drugu mrežu, a ne 3g, znači za to nisam baš siguran...
IP sačuvana
social share
Молим паметније да више не попуштају.
Стање је веома критично.
Pogledaj profil WWW GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Jet set burekdzija


The truth is out there...

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 8945
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.10
N92 i P900 koriste digitalni signal tj. DVB-H tehnologiju. I oni stvarno emituju televiziju,a ovo sto je preko 3G je streaming.
IP sačuvana
social share
“Design is not just what it looks like and feels like. Design is how it works.”
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Long live Rock n' Roll

Zodijak
Pol
Poruke 11469
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0
mob
HTC HD2
Vidite li vi kako se ljudi zbunjuju kada jedan operater na sva vrata zvoni da uvodi televiziju pored video telefonije tj., gledanja sagovorinika u naše mobilne telefone??? Ljudi to bukvalno shvate da će moći fino da podese tuner na istom telefonu i piče svoje omiljene svakodnevne kanale, gledaju utakmice na omiljenim kanalima, .... verovatno fraj ili kako već zamišljaju.
Realnost je ta da ta tkz. "televizija" ponajviše zavisi od operatera i onoga što on sam nudi kao mogućnost a ne od naših trenutnih želja.
Čak šta više i nije baš toliko nemoguće to odraditi što se tiče Symbian telefona jer postoje dosta aplikacija za TV streaming preko GPRS-a ili još bolje ove nazovi 3G veze i takve aplikacije(RokTV, ..) imaju u bazi i recimo RTS1, B92 i sl., televizije, no to je kako svi navode moguće na svakom mobilnom telefonu koji ima UMTS podršku ili ti 3G mogućnost preko mreže samog operatera kao vid prenosa slike i zvuka i plaća se po KB prenesim podacima tj., protoku, a to košta ... Smile

Telefoni koje navodi milan91 nemaju veze sa 3G ili bilo kojom GSM/GPRS mrežom operatera jer gledanje nazovi TV kanala na njima je uslovljenom posebnom infrastrukturom i posebnom opremom za takav vid prenosa signala i toga nema još ni u Evropi da ne govorimo o Srbiji. Pored ovoga i na takvim telefonima će isto biti moguće gledati odredjene TV kanale koje ta mreža daje u okviru nekog paketa a ne proizvoljno i po sopstvenom nahodjenju tj., mislim na kanale zemaljske televizije pa čak i satelitske!
IP sačuvana
social share

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Jet set burekdzija


The truth is out there...

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 8945
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.10
@cigla nisam ja spomenuo te telefone ja sam razgranicio 3G i DVB-H i GPRS,ReCk@ je pitao za te telefone  Smile
IP sačuvana
social share
“Design is not just what it looks like and feels like. Design is how it works.”
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Long live Rock n' Roll

Zodijak
Pol
Poruke 11469
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0
mob
HTC HD2
Shvatio sam. naravno. Smile No, GPRS streaming tj., prenos slike i zvuka preko mreže takodje nije nezamislivo brzinama na kojima je GPRS deklarisan - (115 Kb/s), što znači da bi čak bilo moguće to odraditi i na bilo kom telefonu koji je mogao instalirati neku dodatnu aplikaciju ili iskoristiti njegov default player za gledanje video snimaka preko mreže ili nazovi TV-a.
3G ili ti UMTS/W-CDMA (384 Kb/s), je ništa drugo do brži protok podataka za razliku od GPRS-a i nema neke velike mudrosti što se tiče tog gledanja televizije na ovakav način jer i u jednom i u drugom slučaju signal obezbedjuje tj., prolazi kroz postojeću mrežu na kojoj je obezbedjen i razgovor, paketni prenos podataka i td., i td.
Verovatno svi telefoni koji imaju html browser i neki razuman plejer mogu da pristupaju ovakvim sadržajima i potpadnu pod kolotečinu naše reklame o "televiziji na mobilnom telefonu".

Ta nazovi televizija koja bi bila moguća na mobilnim telefonima koji imaju "TV" u nazivu je nešto sasvim drugo i mislim da sam na nekoj temi u ovom forumu napisao sve pojmove i kratka objašnjenja. Ukratko, blage veze takav signal i prenos slike i zvuka nema sa postojećom GPRS ili 3G mrežom jer je to potpuno nezavisna mreža i sasvim druga infrastruktura iste. Naravno da se i sami telefoni razlikuju jer moraju posedovati ugradjen neki od "tuner-a" za mogućnost razaznavanja takvih signala i njihovo dekodiranje i reprodukovanje na ekranu.
« Poslednja izmena: 31. Dec 2006, 12:53:05 od Cigla tel. »
IP sačuvana
social share

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


A-electronic

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5040
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.9
mob
HTC desire s
Brate kostace mnog gledanje tv-a Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Jet set burekdzija


The truth is out there...

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 8945
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.10
Tacno tako nemam sta da dopunim,ali ja mislim da svi misle da je ovo 3G neki kao tuner ugradjen u telefon i sad preko njega gledas TV koji ti oces,ovo pricam za ljude koji nisu imali prilike da idu na internet i da pogledaju i saznaju nesto vise nego su videli reklame mt:s koje su svuda po gradu.

Svaka generacija u sebi ima vise podela:

0G :

PTT
MTS
IMTS
AMTS
OLT
MTD
Autotel/PALM
ARP

1G:

NMT
AMPS/TACS/ETACS
Hicap
CDPD
Mobitex
DataTac

2G:

GSM
iDEN
D-AMPS
IS-95/cdmaOne
PDC
CSD
PHS
GPRS
HSCSD
WiDEN
CDMA2000 1xRTT/IS-2000
EDGE (EGPRS)

3G:

W-CDMA
UMTS (3GSM)
FOMA
TD-CDMA/UMTS-TDD
1xEV-DO/IS-856
TD-SCDMA
GAN/UMA
HSDPA
HSUPA
HSOPA

4G:
UMB

Eto to je sve,negde se vodi da je GPRS 2.5G,a da je EDGE 2.75G.Sad sve su ovo generacije mreza,i digitalna televizija nema veze sa ovim ama bas nikakve.U N92 i samsung P900 je ugradjen DVB-H tuner koji prima signale i emituje televiziju,ova tehnologija bi trebala jos malo da zazivi i u Evropi.Cuo sam i procitao da je RTS vec krenuo da nabavlja opremu za digitalnu televiziju.Mislim da je bilo vec price o DVB-H i o DMB...
IP sačuvana
social share
“Design is not just what it looks like and feels like. Design is how it works.”
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 1487
Zastava Србија
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
@Cigla Hvala.
To je mene i zbunilo, ja sam pretpostavio da je to najobičniji streaming, a onda pročitam kako gledaju B92 i RTS TV na mobilnom i skroz se zbunim Smile
Sada samo još da sačekam mart da Telenor uvede 3G, pa da vidim vredi li to toliko koliko se prašine diglo! Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zodijak
Pol
Poruke 1
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mene zanima moze li samsung z400 da podrzi tv prenos-on je w-cdma tehnologija ma sta to znacilo. I kako kad god prikljucim telefon na komp on registruje modem ali ja ne mogu da ga koristim, postoji li mogucnost da ga namestim. Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.08 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.