Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: 18-godišnji haker ukrao više od 20 milijuna dolara  (Pročitano 4803 puta)
01. Apr 2008, 12:10:27
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Bio sam mlad zelen, ponekad i zut

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 24688
Zastava Lausanne
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
Motorola V3i


Novozelandski tinejdžer, koji je optužen za vođenje mreže međunarodnoga internetskog kriminala, osuđen je zbog krađe više od 20 milijuna dolara.
Osamnaestogodišnji Owen Thor Walker priznao je šest točaka optužnice koje ga terete da je koristio računalo u ilegalne svrhe. Kazna će mu biti izrečena u svibnju.

Policija tvrdi da se skupina infiltrirala na više od milijun računala te ih koristila za skidanje najmanje 20.4 milijuna dolara s računa privatnih banaka.

Walker je uhićen u studenome prošle godine u FBI-evoj istrazi vezanoj za globalni sustav automatskog pretraživanja stranica, odnosno mrežu "otetih" računala.

Sustav pretraživanja stranica može se kontrolirati internetom samo jednim računalom. On instalira "zli" softver na računala diljem svijeta kako bi sakupio informacije poput korisničkog imena, detaljnih podataka bankovnih računa i brojeva kreditnih kartica.

Walker je priznao krivnju za pristup računalima s nepoštenim namjerama, uplitanje u računalne sustave, posjedovanje softvera za počinjenje zločina te pristup računalnim sustavima bez autorizacije.

Novozelandska policija rekla je kako je 18-godišnjak započeo s internetskim kriminalom u školskim danima te da je dizajnirao i kodirao virus koji se nije mogao detektirati antivirusnim softverom. To mu je dopustilo da pristupi korisničnim imenima i lozinkama te kreditnim karticama koje je koristio za prijevare.

Walkeru prijeti pet godina zatvora zbog nekoliko točaka optužnice, a neki navodi govore da boluje od Aspergerova sindroma, neurobiološkog poremećaja koji može uzrokovati nedostatak socijalnih vještina. Iako oboljeli imaju normalno razvijenu inteligenciju, neki od njih mogu biti posebno daroviti u nekom području.





Izvor: Vecernji list
IP sačuvana
social share



And I will strike down upon thee with great vengeance and furious anger those who would attempt to poison and destroy my brothers. And you will know my name is the Lord when I lay my vengeance upon thee.

Neke price koje kruze forumom ne moraju biti istinite. Mogu biti samo tracevi zlih jezika.

I'm gonna make him an offer he can't refuse.

Pogledaj profil GTalk Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


bastra od boga data!

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 529
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
ako si brate, valjda si bio pametan da sakrijes jos neki milion...decko ce da pokrene revoluciju...docice vreme kada ce netu doci kraj...jer cemo svi znati to sto i ti znas....
IP sačuvana
social share
Bastra od Boga data!!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Vidi-Meni-Visi

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 6005
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.13
mob
HTC One V
Ukrao je on i vise ali mi nije jasno sto se nije negde sakrio malo je tu ispao glup!!!  Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pa ja ne znam sta da stavim vise ovde, sve mi sklanjaju! Smile
Pogledaj profil GTalk Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija

Zodijak Capricorn
Pol
Poruke 7487
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.13
hocu i ja samo mi treba softver Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.26
mob
Apple iPhone SE 2020
Hakeru za krađu 20 miliona dolara kazna od pet godina zatvora
Autor: Blic online | 03.04.2008 - 10:05

Oven sa majkom uoči suđenja  

Sramežljivom tinejdžeru s Novog Zelanda, virtuelnom svetu poznatijem kao Akil, koji je "provalio" 1,3 miliona kompjutera i prouzrokovao štetu od 20,4 miliona dolara, preti kazna od pet godina zatvora, saznaje PC Pro.

Policija je, nakon opsežne istrage, utvrdila da je Oven Tor Voker (18) bio vođa grupe hakera koji su napali više od milion kompjutera. Preuzimajući kontrolu nad računarima, grupa hakera, poznata kao "Ej-tim" (A-team), formirala je mrežu takozvanih zombi kompjutera, koju su koristili kako bi krali informacije o bankovnim računima, kreditnim karticama, manipulisali berzom, "rušili" internet stranice, slali "spam" poruke...
Policija tvrdi da je Oven još u školi počeo da se bavi sajberkriminalom. On je, naime, napravio virus koji antivirusni programi nisu mogli da prepoznaju, a pomoću kog je mogao da dođe do imena korisnika, lozinki i brojeva računa koje je kasnije koristio za prevare. On je taj program prodavao i drugim hakerima, tvrdi policija.

Ovena je novozelandska policija privela još u novembru, nakon dojave FBI-a koji je godinama unazad tragao za Akilom. Prema saznanjima FBI, Akil je bio lider "Ej-tima". Ipak, nakon višečasovnog ispitivanja, Oven je pušten iz pritvora, a protiv njega nije tada bila podignuta optužnica budući da je dela, za koja je bio osumnjičen, počinio dok je bio maloletan.
"Optužnica nije podignuta jer je mladić pristao da inspektorima FBI-a objasni kako je funkcionisao Ej-tim", rekao je šef novozelanske policije Martin Kleintjes.
Ovo hapšenje obavljeno je u sklopu međunarodne policijske akcije putem koje je privedeno osam hakera odgovornih za krađu poverljivih podataka.

Oven boluje od Aspergerovog sindroma, neurobiološkog poremećaja koji može da rezultira manjkavošću u društvenim veštinama. Međutim, iako bolesnici imaju normalnu inteligenciju, neki od njih ispoljavaju izuzetne talente za određena područja znanja.

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Bio sam mlad zelen, ponekad i zut

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 24688
Zastava Lausanne
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
Motorola V3i
 Smile

ocu i ja stvarno da budem tako bogato bolestan!!!
IP sačuvana
social share



And I will strike down upon thee with great vengeance and furious anger those who would attempt to poison and destroy my brothers. And you will know my name is the Lord when I lay my vengeance upon thee.

Neke price koje kruze forumom ne moraju biti istinite. Mogu biti samo tracevi zlih jezika.

I'm gonna make him an offer he can't refuse.

Pogledaj profil GTalk Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Jet set burekdzija


Memento Mori

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 7891
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0b5
ukradem jedno 20 miliona dolara i dobijem jedno 5 godina zatvora i posle kad izadjem... Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


valar dohaeris

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 51282
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.13
za 20 miliona bi lezao 5 godina i na alkatrazu Smile
IP sačuvana
social share
Soy un hombre muy honrado
Que me gusta lo mejor
Las mujeres no me faltan, ni el dinero, ni el amor
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 29014
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.25
extra lik  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 8559
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.13
mob
Samsung i8510 innov8
taj rad...posle 5 godina sam milioner...  Smile Smile

A i on, zar je morao toliko da skida?Nije mu bilo dovoljno, milion ili dva mamu mu alavu! Smile Smile Smile


IP sačuvana
social share

Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.092 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.