Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: 11 stvari kojih treba da se oslobodite još danas  (Pročitano 2865 puta)
29. Jan 2011, 14:52:38
Veteran foruma
Superstar foruma


Life iz simple, make choices and don't look back

Zodijak
Pol
Poruke 50236
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.10
 Smile Smile Smile Smile


Sređivanje doma može biti pravi izazov. Naročito ako ste primetili da vam je kuća postala tesna za gomile stvari koje su se tokom vremena nakupile, suvišne kutije, papiri, male i stare stvari, neupotrebljeni servis... Poslušajte savete Gail Blanke, autora knjige"Bacite 50 stvari" i olakšajte sebi posao.

 KUHINJSKI PRIBOR

Ako primetite u fioci previše kašika, plastičnih viljuški, tupih noževa, štapića z akinesku hranu, zasucite rukave i sve što je dotrajalo ili suvišno pošaljite u kantu za smeće. Da biste bili sigurni šta vam je potrebno, a šta ne prebacite sve u jednu kutiju, pa recimo dve nedelje koristite sve odatle. Ono što je svaki dan u vašim rukama odlažite u fioku i ne vraćajte u kutiju. Ono što je ostalo netaknuto u kutiji i posle dve nedelje, sasvim sigurno je višak.

PLASTIČNE KUTIJE

Svaki put kada vam zatreba nikada ne možete da uparite poklopac i plastičnu kutiju. Zato ispraznite sve police, ormane, nađite svima "para", a ono što preostane bacite.

ZAČINI
Iako se ne kvare, začini nisu predviđeni da se koriste beskonačno. od retke upotrebe oni se sasuše, pa izgube aromu i ukus.

KNJIGE RECEPATA
Komjuteri su smišljeni za društvo bez papira. Zato nema potrebe da sve zapisujete i čuvate na ceduljama, otvorite folder u svom računaru i u njemu zapisujte recepte, skidajte omiljene sa interneta.

NOVINE
Kada na novini ili magazinu ugledate datum od pre tri meseca, pod hitno se rešite svih papirčina iz kuće. Pregledajte ispod kreveta i iza ormana, tamo često zaostanu primerci. Ako vam je žao, poklonite ih nekom salonu, domu. Nikako ih ne preslažite iz kuće u garažu.

STARA POŠTA

Gomile reklama, starih koverata, uplatnica. Ako ih već niste sortirali zbog arhive, bacite ih. To je loša navika koja samo skuplja prašinu po kući.

 

STARA ODEĆA
Sigurno nećete smršati da biste opet nosili stvari stare po 10 godina. zato sve što niste obukli najmanje dve sezone, poklonite. To, naravno, ne znači da treba da odustanete od željene kilaže, ali majice iz tinejdž perioda svakako ne treba da budu vaš modni asortiman.

POSTELJINA

Ne skupljajte posteljinu i peškire. Mnogi ljudi su skloni da odlažu i ne odriču se posteljine za koju ni nemaju  odgovarajući krevet. Dovoljno je da imate dva seta za svaki krevet, kao i ekstra dodatak ako ne uspete da osušite krevetnine na vreme.

LEKOVI
Pro0verite lekove koje imate u kući i sve kutije na kojima je istekao datum važenja bacite.

IGRAČKE
Posle novogodišnjih i božićnih praznika kada stignu novi kontigenti igračaka i poklona, idealan je trenutak da decu naučite da stare igračke koje su pale u zaborav - poklone. Odlučite se da to bude ili neko drugo dete, vrtić. Takoćete preduprediti nepotrebno gomilanje. 

Izvor: Mondo
IP sačuvana
social share
Od kada su fenicani izmislili novac pitanje zahvalnosti je za mene reseno
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma


pĆelica

Zodijak
Pol Žena
Poruke 49554
OS
Windows 7
Browser
Opera 10.61
mob
Nokia 
Kuhinjski pribor-imamo neke noževe koje baš volim i ne dam da se bace
kutije-ništa
začini,recepti-imam neku sveščicu sa par recepata ili papiriće na kojima sam usput zapisala,začine ne skupljam
pošta,posteljina-ništa posebno
igračke-sačuvala sam par dragih stvari,čisto da su tu
novine-kad krene veliko spremanje,obavezno se izbaci 10000 primjeraka kojih se i ne sjećam,isto važi i za odjeću,svaki put se krstim bar nad jednim odj.predmetom,koji mi je djavo ovo trebalo Smile imala sam neku pidžamu sa šapama na kojim je bila ispisana po 1 riječ(friends,love,hugs..) koju su mi krišom bacili Smile
ljekovi...uvjek i svuda kod mene se može naći bar pola table andola,ostalo ne pijem bez kad moram

inače,imam svoje 3 police,jedna je za nove knjige,druga za one skoro odložene i bitna dokumenta,a treća...u njoj je mali milion sitnica,figurica,prospekata,atlasa,isječaka,zapisa....obožavam je i ne mogu da bacim ništa iz nje.... Smile
IP sačuvana
social share
Najbolje se osjećam među jednostavnim ljudima pred kojima mogu da odbacim svoje oklope, da zaboravim komplekse i opreznost, s kojima mogu da se smijem, da kažem sve što mislim, ne plašeći se da će me pogrešno razumjeti
Pogledaj profil Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.068 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.