Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
2 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: 11 година након пораза Милошевића  (Pročitano 4777 puta)
24. Sep 2011, 22:07:54
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 21826
Zastava Борча
Browser
Mozilla Firefox 6.0.2
mob
Qtek 小米
11 година након пораза Милошевића
Извор: Б92, Тањуг

Београд -- Данас је једанаест година откако је удружена опозиција на изборима победила режим Слободана Милошевића.

Не желећи да прихвати пораз, до тада владајућа Социјалистичка партија Србије и њен лидер Слободан Милошевић изазвали су постизборну кризу која је окончана 5. октобра након масовних протеста широм Србије.

Нови председник СР Југославије постао је Војислав Коштуница, лидер Демократске странке Србије и председнички кандидат ДОС-а.

Победа Демократске опозиције Србије значила је крај десетогодишње аутократске владавине Слободана Милошевића.

Београд, 11 година после. У сећању грађана најдубље урезана су остала велика очекивања:

Сећам се, био сам ту са својим млађим сином код Скупштине, горео је један полицијски аутомобил, овде је било пуно народа, света, пуно веровања, наде у промене, али од промена мало тога има.

Знам да смо се радовали тада због сијасет ствари, али тачно да вам кажем - не сећам се.

Дан који је обећавао пуно, а донео ово што сада имамо.

Шетала сам редовно, на сваку шетњу сам ишла као да сам имала заказан час.

Ја сам жалио што је пао, јер ови су показали да су гори од њега хиљаду пута, али ви то нећете да објавите. Нећете сигурно!

Професор Филолошког факултета Љубиша Рајић каже да је кључни датум био управо 24. септембар, јер су тада на изборима грађани рекли збогом Милошевићу.

"Најбоље се сећам оног тренутка када сам убацио гласачки листић у кутију и иза мене је то учинила и моја породица, следећи тренутак кога се сећам то је осветљена зграда Скупштине града, где се опозиција увече скупљала и провела целу ту ноћ планирајући шта да раде - да ли да беже од страха да ће бити поубијани и похапшени или да покушају нешто да изведу, па су онда следећа два-три дана се договарали шта да учине, али у сећању је остао 5. октобар иако је он у ствари фактички био пренос власти, али су се праве ствари одиграле у тих првих 48 сати", рекао је Рајић.

У ноћи између 24. и 25. септембра на Теразијама се славила победа демократске опозиције, а та ноћ била је увод у свакодневне протесте све до великог протеста 5. октобра, после ког је Милошевић и званично предао власт:

Ја лично, управо због тог великог олакшања због престанка једне огромне одговорности коју сам носио читаву деценију имам намеру да се мало одморим, да проведем више времена са својом породицом, посебно са својим унуком Марком, а да после тога наставим да пре свега јачам своју партију.
Дачић: СПС не пати за старим временима

Председник Социјалистичке партије Србије Ивица Дачић изјавио је данас у Краљеву, коментаришући годишњицу од одржавања републичких избора 2000, да позиције Србије на међународној политичкој сцени данас нису много удаљене од оних из тог времена.

"То је био период великих нада и изневерених очекивања, у којем смо, као и у неким другим у нашој историји, пропустили да направимо искорак на међународној политичкој сцени, јер позиција Србије данас није много удаљена од оне коју смо имали у то време", рекао је Дачић.

На питање да ли су задовољни 11 година после пада Милошевића одговор треба да тражите од оних који су тражили промене, рекао је он.

"СПС не пати за старим временима. Нас то више не занима, јер гледамо напред, док се политика неких странака заснива искљчиво на томе да грађане посвађају сукобима из прошлости", оценио је Дачић.
******************

Тему сам покренуо због позитивних коментара које сам затекао на сајту који је објавио ову вест. То је за мене једно пријатно изненађење и доказ да за Србију има наде и да еУропејци немају никакву будућност.
Уживајте  Smile

Citat
Ko bi rekao da cemo ziveti gore...
(Teddy Picker, 24. septembar 2011 16:40)

Preporučujem (+287)  Ne preporučujem (-44)

Citat
boze, kako sam bila naivna...
(lela, 24. septembar 2011 16:57)


Preporučujem (+142) Ne preporučujem (-7)

Citat
Sva sreca da sam tada bio klinac, danas bih se osecao kao kompletna budala da sam izasao da podrzim DOS za bolje sutra. Naivni smo ako ovaj put izadjemo na izbore, ko god sutra da dodje na vlast. (zvekete, 24. septembar 2011 17:09)
IP sačuvana
social share
Z
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 1661
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 6.0.2
mob
Motorola 
Opljackao drzavu i unazadio privredu,dao krila danasnjim biznismenima kao sto je Miskovic i ostali tajkuni,ucestvovao u raspadanju SFRJ,i sto je najgore svojom politikom dao signal Americi da nas  bombarduje,da je igrao pametnije bombardovanja ne bi bilo a Kosovo je i onako sada nezavisna drzava jaka stvar 1999 da je bila nezavisna ili 2008. Samo ostaje pitanje da li je i njega postavila Amerika kao predsednika,da li je on bio ta podobna licnost za ratove na prostoru bivse SFRJ kao i Tudjman i Izetbegovic.
« Poslednja izmena: 24. Sep 2011, 22:16:13 od Don Shone »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 44343
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 6.0.2
Citat
Данас је једанаест година откако је удружена опозиција на изборима победила режим Слободана Милошевића.

благо речено:дискутабилно

већ се протеклих година доста ствари открило о махинацијама дос-а а тек ће се открити
шта је прво запаљено кад је руља упала у парламент ? изборни материјал Smile
IP sačuvana
social share
"Бицикл је за људе који не могу да приуште ауто."
                                               Џереми Кларксон

 Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


alitur vitium vivitque tegendo

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 17042
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 6.0.2
mob
Nokia 3510
А онда ''запалили'' или народски речено слике Паје Јовановића и још неке друге антиквитете. И дан данас нико незна где је Паја. Smile
IP sačuvana
social share
У пороку је слађе: сви порок грде, а сви у њему живе, само што сви крију...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 44343
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 6.0.2
можда код оног што је таблу са првог самита несврстаних ставио као украс за чесму? Smile

можда је окачио пају у кујну изнад шпорета? Smile
« Poslednja izmena: 24. Sep 2011, 22:32:51 od mrgec »
IP sačuvana
social share
"Бицикл је за људе који не могу да приуште ауто."
                                               Џереми Кларксон

 Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Same rules apply

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 74299
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.22
Citat
Данас је једанаест година откако је удружена опозиција на изборима победила режим Слободана Милошевића.

благо речено:дискутабилно

већ се протеклих година доста ствари открило о махинацијама дос-а а тек ће се открити
шта је прво запаљено кад је руља упала у парламент ? изборни материјал Smile
to sam i ja negde cuo  Smile
« Poslednja izmena: 24. Sep 2011, 22:41:05 od crazy 123 »
IP sačuvana
social share
Jeka je moj drug 
And I won't show or feel any pain even though all my armor might rust in the rain!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


alitur vitium vivitque tegendo

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 17042
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 6.0.2
mob
Nokia 3510
можда код оног што је таблу са првог самита несврстаних ставио као украс за чесму? Smile

можда је окачио пају у кујну изнад шпорета? Smile

У Гроцкој, врло могуће...мене Чуди да Бранкица још увек није ушла у траг сликама. Што се тиче плоче Пера Луковић је у том правцу био нешто експедитивнији.  Smile

Собзиром да је мозак ''државног преврата'' био осведочени шанер ипак верујем да су слике отпутовале другим каналима. Smile
IP sačuvana
social share
У пороку је слађе: сви порок грде, а сви у њему живе, само што сви крију...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 44343
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 6.0.2
си видео ову слику пере и бјелића?



виде им њушки и пива из кесе Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
"Бицикл је за људе који не могу да приуште ауто."
                                               Џереми Кларксон

 Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


...on kaze zivela droga a ja ziveo Burek....

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 7270
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 11.51
mob
Nokia 
Nekako mi ovih 11.godina brze proslo nego Slobinih  Smile ,mogu reci uzalud potrosene godine.Bilo je mnogo ocekivanja a malo toga se ostvarilo...Sad,ko je bio gori a ko bolji....???? Smile  Nemam pojma,valjda ce vreme to pokazati...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 28351
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Chrome 14.0.835.186
mob
Nokia krntija
Voja upravo u ovim trenucima proslavlja godišnjicu svog izlaska iz pičke materine na političku scenu Srbije u svom najjačem uporištu - Lazarevcu, drmajući glavom uz muziku najvećeg srpskog rok benda.



« Poslednja izmena: 24. Sep 2011, 23:52:12 od bookee »
IP sačuvana
social share
onaj kome nije do drkanja bolje neka se bavi politikom
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.082 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.