Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3 4 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: 10 najidiotskijih razvoda braka ~ A koji je vas? :)  (Pročitano 10165 puta)
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
mob
Apple iPhone SE 2020
Postoji nesto sto se zove... testament...
I nesto sto se zove ugovor o dozivotnom izdrzavanju...

Mislim.. u konkretnom slucaju, osoba A udata je za B, nemaju dece...
Posto je to njena imovina, osoba A moze:
a) za zivota preneti imovinu na osobu C i testamentom ustanoviti dozivotno koriscenje za osobu B;
b) testamentom ostaviti osobi C, a osoba B moze zahtevati nuzni deo;
c) aposto osoba A nema decu, bracni drug ne moze da nasledi celokupnu imovinu, vec se to prenosi u drugi nasledni red, pri cemu bracni drug nasledjuje 1/2, a ostatak familije (roditelji, braca i sestre, te njihova deca) 1/2

Verovali ili ne... ali... zakonski nasledjivanje je uvedeno kao zastita za porodicu ostavioca, a ne kao kazna... i zakonodavac je dobro razmisljao o ovome Smiley
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 1981
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.52
Pazi ja ne vidim šta je tu škakljivo. Predbračni ugovor se sastavlja da bi se regulisala pitanja u braku, u slučaju razvoda ili smrti supružnika. Možemo nas dvoje biti najbolji likovi, sve se fino dogovarati, ali ja ne mogu da garantujem da će i moja rodbina da se prema njegovoj postavi korektno, a važi i obratno.  Većina ljudi misli da predbračni ugovor važi samo kod razvoda, zato i ima neki otpor. Inače da smo mi normalan narod svako bi prije ulaska u brak potpisao predbračni ugovor, da se zna. Pa se ne bi onda sudili 20 godina po ostavniskim sudovima i kod razvoda braka.

Meni tudja dedovina ne treba, ali isto tako nikada ne bih dozvolila da neko parče zemlje koje je u mojoj familiji 200 godina, ma kako bezvrjedno bilo, zbog moje nemarnosti ne ostane biološkim nasljednicima.
To nema veze ni samnom ni sa njim, već sa činjenicom da su moji djedovi krvavo svaki metar te zemlje zaradili da bi nama ostalo.


Testament je odličan stvar, još samo kad bi čovjek znao kad će da umre, pa da ga fino napiše. Predbračni je tu mnogo bolji. Fino predviš mogućnosti:
1) ako imamo djecu - onda ovako
2) ako nemamo djecu - onda ovako

I druga stvar - predbračni je mnogo pošteniji. Ja ti  u startu kažem, sve što sam nasljedila ne ostaje tebi i tvojima, nego mojima i ti to znaš i tako se ravnaš. A ne pravim se da je sve zajedničko, pa kad se nešto desi onda ti sud kaže žalim slučaj, ajd napolje
« Poslednja izmena: 09. Jun 2009, 10:24:21 od Patak Dugoprugas »
IP sačuvana
social share
'If you wish to make an apple pie from scratch, you must first invent the universe." - Carl Sagan


I may be lazy, unmotivated and arrogant, but at least I'm good at it.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
mob
Apple iPhone SE 2020
Napisi testament na vreme... To je 20min posla...
Odes u sud i izdiktiras... Smiley
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Why do me ?

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 55904
Zastava novi sad
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.20
mob
Nokia 
a sta ako neko dokaze da si bio mentalno neuracunljiv u tom momentu ?
predbracni se rusi vrlo lako samo treba imati dobrog advokata  Smile
IP sačuvana
social share



Wake Up - 2012 - The Revolution Has Begun
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Why do me ?

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 55904
Zastava novi sad
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.20
mob
Nokia 



Najciganskiji su ti razvodi gde sve dele do kasike i viljuske.Isto tako divim se onim muskarcima koji ostave kucu ili stan svojoj bivsoj zeni (jer kod nje ostaju deca),a oni sve ispocetka ..

nema sta da se divis takav je zakon .....sta ce njemu kuca otarasio se onoga sto mu najvise smeta u datom momentu...zena i deca !
IP sačuvana
social share



Wake Up - 2012 - The Revolution Has Begun
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
mob
Apple iPhone SE 2020
Mnogo je lakse uzeti nuzni deo nego oboriti testament... a ugovor o dozivotnom izdrazavanju prosto nemoguce Smiley
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 1981
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.52
a sta ako neko dokaze da si bio mentalno neuracunljiv u tom momentu ?
predbracni se rusi vrlo lako samo treba imati dobrog advokata  Smile

Pa ako si bio neuračunljiv u momentu potpisivanja predbračnog, bio si neuračunjiv  i  kad si ulazio u brak. A kod testamenta to baš i nije slučaj.

Lično mislim da treba odrediti 10 - 20 tema o kojima bi obe strane trebale da se izjasne prije stupanja u brak. Većina ljudi podrazumjeva da ono što je njma normalno, je normalno i drugoj strani. A to često nije slučaj. I mnogo bi se razvoda izbjeglo kada bi se te stvari rasčistile u startu.

Evo još jedne teme za predbračni ugovor:
- Obaveza druge strane da dozvoli mojoj rodbini da vidja moju djecu. U slučaju da se meni nešto desi: smrt, duševna bolest koja zahtjeva bolničko lječenje ili čisto da ja riješim da ne želim da vidim svoju djecu - moj otac i sestra po našim zakonima, ovakvim kakvi su, ne bi imali nikakvo pravo da zahtjevaju da im se omogući da vidjaju moju djecu. Druga strana im to omogućava ili ne prema svom nahođenju, što je opet za mene nedopustivo.
IP sačuvana
social share
'If you wish to make an apple pie from scratch, you must first invent the universe." - Carl Sagan


I may be lazy, unmotivated and arrogant, but at least I'm good at it.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64



Najciganskiji su ti razvodi gde sve dele do kasike i viljuske.Isto tako divim se onim muskarcima koji ostave kucu ili stan svojoj bivsoj zeni (jer kod nje ostaju deca),a oni sve ispocetka ..

nema sta da se divis takav je zakon .....sta ce njemu kuca otarasio se onoga sto mu najvise smeta u datom momentu...zena i deca !

a pa necemo generalizovati, nije samo muska populacija ta koja dovede do razvoda braka, postoje i one "fine zenice" koje su se otarasile onoga sto im je najvise smetalo u datom momentu Smile

Inace, nikada necu razumeti parove koji se vencaju, iscimaju sami sebe (a i svoju okolinu) oko priprema, potrose silne novce na sve to... i onda... ne sastave ni godinu dana bracnog zivota, razdvajaju se, podnose zahteve za razvod braka... mrze se, pljuju se itd itd itd a sto je najgore, pre tog "papira" su se zabavljali par godina, cak i ziveli zajedno Smile
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Why do me ?

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 55904
Zastava novi sad
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.20
mob
Nokia 
@oblachak ...naravno da nije generalizacija ali se u vise slucajeva dogadja muskarcima ...sto je i navedeno kao primer....nema bas mnogo primera da su maje ostavljale svoju decu..u tom se slucaju te zene tako i ne mogu nazvati iako su po politici suda priznate kao majke ..
recimo imam primer sa posla gde je moj kolega dobio oba deteta zato stio je utvrdio da je majka imala usporednu vezu ...to je jedan od faktora koji omogucuju oduzimanje deteta ...mada se ona kao lav bori za bar jedno dete ...


@patak ...mislis li da mozes ugovorno potvrditi dolazak dece ? sta ako se navede da su deca bila bolesna,da postoje obaveze koje moraju da zavrse tipa skole,ekskurzije...a nijedna socijalna ustanova ti ne moze to vreme nadoknaditi niti to hoce da rade...sve se prebacuje na dogovor izmedju supruznika ili roditelja ...recimo meni niko nije mogao da naredi da pustim dete kod oca posle mesec dana kako je bilo bolesno...to sto nije video dete 4 vikenda nije imalo nikakvo znacenje....samo je nastavio neki tamo sledeci vikend bez ikakvih nadoknada ....
da je izasao na sud,da je ulozio zalbu na presudu nista ne bi dobio ...

svaki zakon je napravljen tako da potire neki drugi,ili da postoje rupe u njemu ...
sve se moze srusiti ...



« Poslednja izmena: 09. Jun 2009, 12:01:41 od sandra80 »
IP sačuvana
social share



Wake Up - 2012 - The Revolution Has Begun
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
Evo jedan primer buduceg raspada braka, kazem "buduceg", jer ce se to dogoditi, samo je pitanje trenutka ko ce naciniti prvi korak.

Radi se o mojoj rodjaki. Udala se mlada, on 3 godina stariji, voleli su se beskrajno. Napustila je BG jer je on iz drugog grada, on je studirao ovde, tako su se i upoznali. Imaju dve odrasle cerke. On je muskarac kakvog bi za supruga pozelela svaka druga zena. Pristojno zive, on je pazljiv i privrzen porodici, porodica mu je na prvom mestu, pa tek onda sve ostalo. Nedavno sam bila u gostima kod njih, prosto nisam mogla da verujem kakva je ona smaracica, ona njemu toliko kvoca/zvoca da se meni smucilo. Ona ga kinji za svaku sitnicu, cim otvori oci vec je spremna za svadju. Imam utisak da i u snu vice na njega. Radi se o nevidjenim glupostima. O njenom ponasanju sam cula jos pre godinu i kusur dana od njene rodjene sestre, nisam mogla da verujem da se ona tako ponasa. Njen (jos uvek) suprug samo sleze ramenima i trudi se da joj ne bude "pri ruci". Sta je problem? Problema nema, odnosno ima u njenoj glavi - zakasneli pubertet, ili prerano pojavljivanje klimaksa.

Inace, prevare/preljube nisu jedini razlozi razvoda braka. Da je srece, (pa ukoliko vec mora da dodje do toga i deca moraju da pripadnu jednom roditelju), svi roditelji bi bili u dobrim odnosima zbog dece bez obzira sto su razvedeni.
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.093 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.